On aivan selvä ettei raamattu kaikkine virheineen voi olla minkään jumalan sanaa. On yhtä selvää ettei mitään älykästä suunnittelijaa ole. Se on vain harhainen keski-aikainen väite johon jotkut itseään tyhmemmät uskovat. Mutta meidän tulee sääliä heitä, eihän heillä ole ollut mahdollisuutta koulutukseen tai ylipäänsä mihinkään sivistykseen, vaan he ovat olleet kotona fundamentalistivanhempiensa indiktrinoitavina ja hyväksikäytettävinä.
Kreationistit ovat idiootteja
Jyri
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On aivan selvää että Nobel palkinnon saajat eivät ole älykkäitä suunnittelijoita koska sellaisia ei ole mutta meidän tulee sääliä heitä.
Aivan. Yhtäkään nobel-palkintoa ei ole koskaan saanut älykkään suunnittelun kannattaja. He ovat liian kiireisiä väitellessään asioista jotka eivät kiinnosta ketään tai ahdistellessaan pikkupoikia.