Luemme lehdistä yhä useammin tapoista, murhista ja jengiraiskauksista. Seuraava uhri voi olla joku sinulle rakas ihminen. Sopiva rangaistus rikoksista ainakin vähintään on potkasta rötöstelijät ulos suomesta, eikä silitellä päätä, niinkuin nykyään tehdään ja lisäksi näistä rikoksista ei saisi edes puhua.
Tämä kansalaisaloite on oiva tapa osoittaa ainakin mieltä ja jos tarpeeksi allekirjoituksia saadaan kerättyä, niin ehkä joskus päättäjillekin voisi tulla järkeä päähän ja rikolliset saavat köniinsä ansaitusti?
Nimiä tarvitaan vieläkin kansalaisaloitteeseen. Jakakaa tutuillenne ja pistäkää sanaa eteenpäin! https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/970
Kansalaisaloite
Op667
1
93
Vastaukset
- tähänontultu
Uusi
VIRANOMAISET EIVÄT OSAA LAITTAA RIKOLLISIA ULOS TÄSTÄ MAASTA !!!!
NIIN AINOA LÄÄKE ON LAITTAA NE !!! VIRANOMAISET ULOS TÄSTÄ MAASTA !!!
SE ns. MAANPETTURUUS ON NYKYÄÄN AIVAN SELVÄSTI VAIHTUNU NIMIKKEELTÄÄN-MAAHANMUUTTO MAAN PETTURUUDEKSI,-
ja SAMAAN AIKAAN SUOMEN MAATA NE SAMAT PETTURIT OVAT MYYMÄSSÄ VENÄLÄISILLE -SEURAUKSISTA YHTÄÄ MITÄÄN VÄLITTÄMÄTTÄ !!!
VOI SUOMEN MAATA-ja KANSAA- VOI SURKEUDEN TULEVAISUUTTA, ja NE HIRVITTÄVÄN VAHINGON TEKIJÄT VAIN NAUTTIVAT YLISUURISTA PALKOISTA, ja ELÄKKEISTÄ-vaikka TEKIVÄT ENEMMÄN TUHOA-kuin järjettömät ROTAT !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779