Venäläisten virallisten tietojen mukaa Putin on terve kuin pukki.
Hän on vetäytynyt jo viikoksi paperitöihin. Psykologinen sodankäynti Latviaa vastaan on jo aloitettu netissä ja Amerikkalaisten vierailusta Latviaan luvattiin vastaus, joka tuntuu.
Onko Putin esikuntansa kanssa suunnittelemassa sotilaallista manoveria Balttiaan?
Hän on vetäytynyt jo viikoksi paperitöihin. Psykologinen sodankäynti Latviaa vastaan on jo aloitettu netissä ja Amerikkalaisten vierailusta Latviaan luvattiin vastaus, joka tuntuu.
Onko Putin esikuntansa kanssa suunnittelemassa sotilaallista manoveria Balttiaan?
Vastaukset 29
Vanhimmat
mediassa on huhuja, että Putin vetäytynyt Kotkanpesään sotilasjohdon kanssa.
Putler on lepositeissä hullujenhuoneella. Sillä ei ole kuulemma kaikki natsit bunkkerissa.
Suurenmaan-johtajalla/johtajilla on vara pollistella, ja näyttää pitkää nenään meitille köyhille ja pienille.
En ole nähnyt Barak Obamaa viikkoon. Mitä hän suunnittelee? Vai onko hän Keniassa sukuloimassa?
ovat vetäytyneet bunkkereihensa, koska 3. maailmansota uhkaa. Ydinnappi on nenän edessä molemmilla.
Mutta mutta Putte on tuossa meidän naapurissa, ja Obama maailman toisella laidalla.
Kyllä Putten naama on kovasti turvoksissa ollut, että olisko sillä haimasyöpä. Mutta nuo sen töppäykset viittaa paremmin aivosyöpään, kun päästä ei lähde mitään järkevää. Vaan täyttä paskaa mielipuolen touhuja hyi saakeli.
ollut mitään vikaa vaikka oli päiväkausia halvaantuneena huoneessaan eikä kukaan uskaltanut mennä katsomaan miten diktaattori voi.
putlerilla vakava stressi, kun ei enää seksi suju, eikä viagrakaan enää tehoa! Lääkärit miettivät epätoivoisina ratkaisua tilanteeseen.....
Putlerin piti mennä vierailulle Kazakstaniin, mutta taisi ukolla tulla pupu pöksyyn ja pukkasi päänsä pensaaseen!
Late Lapista. SSSS Ry!
Putin kuolaa kiristysiteissä hullujenhuoneella, kaikki muumit meni laaksoon yli vuosi sitten.
Uutinen syöpäepäilyistä on levinnyt ympäri maailman. Kreml on kuitenkin tyrmännyt väitteet Putinin sairaudesta.
Haimasyöpä on salakavala sairaus, sillä se löytyy vain harvoin varhaisvaiheessa.
Vaikka syöpähoidot ovat kehittyneet, haimasyöpään sairastuneen ennuste on yhä äärimmäisen huono.
Syöpähoidot ovat syy siihen, miksi Putin on välillä näyttänyt turvonneelta. Lääkäri on kokeillut Putiniin erilaisia hoitoja, muun muassa pistoksia, joiden vuoksi Putinin kasvot näyttävät välillä turvonneilta.
Venäjän presidenttiä hoitaa entinen itäsaksalainen lääkäri, jonka Putin tuntee vuosikymmenten takaa. Putin tutustui lääkäriin ollessaan KGB:n palveluksessa Dresdenissä.
ole ollut turvoksissa pitkään aikaan. Luulen, että hän käyttää testosteronia saadakseen lisää itsevarmuutta ja jämäkkyyttä stressavissa tilanteessa. Myös testosteronin käyttö aiheuttaa turvotusta. Testosteronin ja muiden anabolien käyttö on erittäin yleistä toimistusjohtajien keskuudessa, koska ne lisäävät itsevarmuutta ja jämäkkyyttä päätöksenteossa. Epävarmuus ei ole hyväksi johtajalle tärkeissä päätöstilanteissa.
"Venäjän presidenttiä hoitaa entinen itäsaksalainen lääkäri, jonka Putin tuntee vuosikymmenten takaa."
Löytyyks linkkejä näihin?
Putin ei ole matkustanut Kazakstaniin koska väitetään tiedustelupalvelun saaneen selville murhayrityshankkeen. Tekijät ja alullepanivat selvitetään tai on jo selvitetty ja niiden kivekset tullaan murskaamaan ruuvipenkissä.
Putinin kiveksiä ei tarvitse murskata kun ne on jo täynnä tuhkaa.
Putin ajelee moottoripyörällä ja harrastelee monenmoista, Obama ei uskalla tulla ulkoilemaan ollenkaan...mistähän mahtaa johtua?
Koko Yhdysvallat kansakuntana on aivopesun kyllästää ihmismassaa, joka on monella tapaa sairas. Esimerkkinä 3-vuotias joka ampui itsensä kotona.
"kansakuntana on aivopesun kyllästää ihmismassaa, joka on monella tapaa sairas."
Aivan, Venäjällä kaikki mikä ei ole kusta on paskaa.
Toivottavasti halvauksen on aiheuttanut päähän levinnyt syöpä. Tämä on vain oma arvaukseni, mutta alan asiantuntijana pidän sitä mahdollisena, jos epäily syövästä on oikea.
Jos näin on, niin tuskin enää palaa julkisuuteen.
Venäläisten väittämiin voi siinä mielessä luottaa, että lähes aina asia on ollut juuri toisinpäin mitä on julkisuuteen annettu.
maanantaina Kirgisian johtajan Pietarissa.
http://tass.ru/en/russia/782518
Veikkaan että Mechiropotti panssaria sellainen pienen helikopteri kokoinen siinä on minikunsseja ja ohjuksia. Semmoinen atomi käytöinen, mietin jo silloin kun sitä epyktin kuninkasta vietiin tuomiolle ja hirteen teoistaan, että sillä on varmaan sellanen ropottihaarniska palatsinsa uumenissa. Ja viimeinen taistelu niin se nousee sen kanssa sieltä ja alkaa teloittaa, vallankumouksellisia. Näin ei kuitenkaan käynyt, mutta olisiko Puutininkohdalla jostain tällaisesta kysymys, jos pistää itsensä, hänen asemaan niin näin voi kuvitella jos olisi diktaattori. Sitten vielä elintoiminot on antureilla kytketty ydinpommiin josta laite saa virran ja vielä punainen nappi, jos kerkeää itse tekemään lopullisen ratkaisun. Sitten kun on täuynnä ampuma haavoja voi huuttaa ”Äiti venäjän viholiset te menette mukanani,”
Putin tutkii ja ihmettelee näiden jo seitsemän oppositiopoliitikon "itsemurhaa" ihanassa demokraattisessa Ukrainassa kuudessa viikossa ja Venäjällä vain yhdeltä oppositiopoliitikosta päästetty ilmat.
On siinä Putinilla ihmettelemistä, kun niin monta.
Ja niinpä ihmettelen minäkin.
http://www.bbc.com/news/world-europe-31855700
Venäjän karjalan alueelle on siirretty yli 200 uudenaikaista panssaria
ja lentokentille uusia rynnäkkö- ja joukkojenkuljetushelikoptereita.
Jotain vitun kyyliä täällä?
Mitäpä vitun väliä sillä mitä jokainen omalla tontilla tekee, kunhan pysyy omalla puolen niin EI KIINNOSTA!
Kyllä meilläkin.
Isäntämaasopimuksen mukaan kun USA ja NATO tuovat joukkonsa ja aseensa tänne, ne saavat NATO:n Isäntämaassa ottaa meidän kansalaisten omaisuutta haltuunsa kuten talot, maatilat, karjat, asunnot, autot, työkalut, metallit, korut, polttopuut, kaminat jne. aina mikroaaltouunia myöten ja niillä on lupa majoittua taloihimme, asuntoihimme ja lupa valloittaa sairaalamme omille haavoittuneille sotilailleen.
Jos ett anna saavat varmastikin myös ampua sinut siihen paikkaan.
Jotain siellä on nyt tekeillä, mutta mitä? Venäjältä ei ole totuttu saamaan koskaan mitään hyvää. http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/huhut_putin_sotilaskopteri-33303
"Onko Putin esikuntansa kanssa suunnittelemassa sotilaallista manoveria Balttiaan?"
Jotain pitää keksiä tilalle kun Ukrainan tilanne alkaa rauhoittumaan liikaa, vai alkaako?
Siinäpä kysymys Natsi-Putlerin venkoilusta.
Sairas se on. Merkel sanoi sen jo kauan sitten, että päässä on jotain vikaa. Harmi, että niin monen piti kuolla yhden sairaan paskiaisen takia. Toivottavasti äijä on nyt historiaa. http://www.forbes.com/sites/katyasoldak/2015/03/12/can-putins-absence-indicate-a-palace-coup-in-moscow/
Äijä pannut jonkun paksuksi? http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015031419355346_ul.shtml
Missä suomen presidenti on? onko hänellä kaikki hyvin? Ei oo nähtyy helvettiin pitkä aikaa? Onko suomessa edes presedentti? Missä hemmettissä se onÖ ei ole nähtyy hemmetti ikinä, eikä missäänl ehkä kerran vuodessa.Missä se on? Onko tämä jenni maan äiti tullut paksuksi vihdoin? Onko suomen aija tehnyt maan äiti vihdoin paksuksi? Missä presidenti? Missä on presidentin jennin ja saulin vauvat, milloin suomen presidentin puoliso tulu paksuksi? Suomen kansa?