Vesa Keskinen näyttää olevan aika tuppisuu, just just saa sanoja suustaan. Vaikuttaa aika ujolta kaverilta, ja ei ihmekkään kun viina vei miestä. Tuurin menestys lepää oikeissa työntekijöissä ja ylimmässä johdossa.
Tuurin Kyläkauppias
10
292
Vastaukset
- Hyvä_Vesa
Mitä sitten? Kaverilla ainakin jalat maassa, ei ole mikään elvistelevä paskanjauhaja-idiootti.
- Anonyymi
Kyllä se paskanjauhajaidiootilta kuulostaa, kun puheesta ei saa selvää.
- Tuuriton
Mikä kaheli se hohottava nainen on joka on muka Vesan vanha koulukaveri. Tuntuu että haluaa vaan julkisuutta kun pääsee mukaan kuvauksiin. Se Solin siivoojanainen on kyllä huippu, tulee hyvälle tuulelle kun kuuntelee ja katsoo sitä.
- nainmeillaentateilla
Ohjelman pitäisi keskittyä enemmän Vesa Keskisen elämään, ylimpään johtoon ja ennenkaikkea Tuurin asiakkaisiin. Noi "alemmantason" työntekijät ovat ihan turhia lisiä joiden jutut ei ketään kiinnosta.
- MoreChoice
Ohjelmia on kaksi Tuuri Nelosella ja Tuurin kyläkauppias TV5-kanavalla.
- mitenteillääää
Kahdessa viime jaksossa Vesa on ollut selvästi päihtynyt, ilmeisesti lääketokkurassa.
Onko Vesa muuten puhunut julkisuudessa paniikkikohtauksista?
-------------------------------------------------------------------------------------
Sosiaalisten tilanteiden pelko saa ihmiset alkoholisoitumaan, vaikka tutkijat etsivät alkoholismiin muuta syytä, kuten perinnöllisyys tai "holistigeeni".
Usein viinamiehet ovat myös väkivaltaisia, rattijuoppoja, heikkohermoisia jännittäjiä, jotka viinalla hakevat helpotusta ongelmiinsa. - nmnmnmnmnmmnnmmn
olikohan hyvää mainosta kaupalle tän päivän jakso kun oli aika kännissä ja kaatuili aivan hävetti ett tollasta saa näyttää ei oolllut viihdettä.
- ettäsillälailla
Aika pitkälti homma lepää Vesa Keskisen ideatasolla. Vesan kannattas jo rakennuttaa iso 20m korkea "Vesa Keskinen" patsas Tuurin pihaan, hevosenkengän veireen.
- Anonyymi
ettäsillälailla kirjoitti:
Aika pitkälti homma lepää Vesa Keskisen ideatasolla. Vesan kannattas jo rakennuttaa iso 20m korkea "Vesa Keskinen" patsas Tuurin pihaan, hevosenkengän veireen.
Eikös tää vesa ole täys juoppo
- Anonyymi
En tiedä missä tokkurassa hän on, kun puheesta ei saa selvää. Voisiko ne Vesan osuudet ohjelmassa tekstittää?
Sitten sitä jaksaisi ehkä katsoa. Nyt pitkästyttää nämä muminaosuudet ja kanava vaihtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679496IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3006676Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?681621Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921235- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut731038Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741