Työttömien säästöt ja perinnöt sossulle

Ennätykselliset ajat kestäneen suurtyöttömyyden maksumiehiä ovat työttömät. Työttömiltä ulosmitataan omaisuus ennenkuin saavat toimeentulotukea.
Kaikki säästöt ja perinnöt menevät sossulle ensin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sama se kelan kanssa jos omistaa jotain .9 euron matka rahoja hajetaan juristien armeija ulos ottoineen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MuilutiMuilun kirjoitti:

Ennätykselliset ajat kestäneen suurtyöttömyyden maksumiehiä ovat työttömät. Työttömiltä ulosmitataan omaisuus ennenkuin saavat toimeentulotukea.
Kaikki säästöt ja perinnöt menevät sossulle ensin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu