HYYSÄRITKÄÄN EIVÄT PYSTY ENÄÄN SELITTEMÄÄN !

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml

Selitys noihin lisääntyviin raikauksiin on yksinkertainen, eli raiskausten määrä on suoraan verrannollinen mamujen määrään, varsinkin somaalit tehtailevat innokkaasti raiskauksia ja joukkoraiskauksi!

"Tutkinnanjohtaja Jyri Hiltunen Helsingin poliisista kommentoi aikaisemmin Iltalehdelle pitävänsä tapausta monessakin mielessä hyvin poikkeuksellisena.

- Useamman tekijän juttuja tapahtuu joskus, mutta en muista, että tämänkaltaisissa olosuhteissa olisi tapahtunut sellaista edes ihan lähivuosina, Hiltunen sanoi.

Poliisiammattikorkeakoulun mukaan raiskauksia on tapahtunut viimeisten vuosien aikana yhä enenevissä määrin - ainakin tehtyjen ilmoitusten perusteella.

Poliisi kirjasi viime vuonna yhteensä 940 ilmoitusta raiskauksesta, törkeästä raiskauksesta tai niiden yrityksestä. Vuonna 2013 ilmoituksia kirjattiin 792.

Valtaosa viime vuonna tehdyistä ilmoituksista (778) koski perustekomuotoista raiskausta. Törkeistä raiskauksista tehtiin kaiken kaikkiaan 52 ilmoitusta.

Ilmoitusten määrä on lähes kaksinkertaistunut vuodesta 2009, jolloin ilmoituksia kirjattiin yhteensä 503.

Määrä on noussut kuudessa vuodessa peräti 87 prosenttia."


Tällä Hiltusen Jyrilläkin helevetin heikko muisti, eihän ole kauakaan kun Oulussa sattui kaksi törkeätä joukkoraiskausta peräkkäin! Toinen roskasakki jäi kiinni, toinen on delleen irti vaikka syylliset olisivat löytyneet jo samana yönä Heikinharjun pakoloiskeskuksesta!
Eikö poliisi uskaltanut mennä sinne? vai kiellettiinkö poliiseja menemästä sinne !


Late Lapista. SSSS Ry!
40104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Suksi sinä idiootti hevonvittuun kopioimaan uutisia aloituksiin!!

1Äänestä

  • Oliko niillä kumipohjaiset sukset asfaltilla, kerran sata metriä on kestävyyslaji?

    Äänestä

  • Aloittaja

  • Mamut valittaa totuuden puhumisesta HYYSSÄREILLE, ja hyyssärit aloittaa vihapuheen vastustamiskampanjan, ja vetävät lipputankoon rasistilipun joka kerta, ja sitten oikeuslaitokset päästävät raiskaajat vapaaksi, nimikkeellä "ne on eri kulttuurista".Eikä niitä voi laittaa ulos tästä maasta,.-kun se olisi rasismia-ja vankilassa ne ahdistuvat ja kärsivät ahtaanpaikan kammosta, ja oppivat vieläpä huonoille tavoille.

    Äänestä

  • juupeIi kirjoitti:

    Demokratian ja vapauden vihaajat eivät pystyneet estämään tilaisuutta:

    "Häiriköt keskeyttivät Halla-ahon puheen – "Pelkään, että Ruotsista alkaa rantautua väkivaltaisempaa käyttäytymistä"

    Perussuomalaisten vaalitilaisuutta häiriköitiin perjantai-iltana Turussa.

    Europarlamentaarikko Jussi Halla-ahon puhe keskeytyi Turun kaupunginkirjastossa, kun yleisön joukosta muutama henkilö nousi ylös, heilutteli lappuja ja huuteli.

    "Siellä oli isompi joukko joitain vasemmistoaktivisteja. He näyttivät hakaristilappuja, joiden päälle oli vedetty ruksit", Halla-aho kertoo.

    "Joku taisi panna hiukan vastaan. Olin näkevinäni, että joku kannettiin jopa ulos. He jäivät sitten ikkunoiden taakse jatkamaan häiriköintiä", Halla-aho kertaa.

    Häiriköijiä oli salissa kymmenkunta, yhteensä heitä oli parikymmentä. Osa ei päässyt saliin sisään, koska he eivät halunneet näyttää henkilöllisyystodistustaan.

    Halla-aho luonnehtii välikohtausta ikäväksi, mutta ei kuitenkaan kokenut pelkoa.

    "Siellä oli isoja miehiä vartioimassa järjestystä. Luotin siihen, että tilaisuus oli täysin hallinnassa", Halla-aho sanoo.

    Halla-aho arvelee, että hän oli todennäköisesti häiriköinnin kohde.

    "Toivon, että media ottaisi tällaiset tapahtumat vakavasti. Perussuomalaiset joutuu jatkuvasti ilkivallan kohteeksi. Pelkään myös, että Ruotsista alkaa rantautua Suomeenkin väkivaltaisempaa käyttäytymistä."

    Tilaisuuden järjestänyt eduskuntavaaliehdokas Vilhem Junnila kertoo, että häiriköintiin oli varauduttu ennalta.

    Paikalla oli viisi järjestyksenvalvojaa ja poliiseja.

    "Tilaisuuteen osallistui myös Ruotsista ruotsidemokraattien kansanedustaja Kent Ekeroth. Ruotsin poliisi oli ollut Suomen poliisiin etukäteen yhteydessä", Junnila sanoo.

    Junnilan mukaan häiriköinti oli järjestäytynyttä: anarkistinen Varis-ryhmä oli jo usean päivän ajan värvännyt väkeä netin kautta tilaisuuteen.

    "Olimme varautuneet. Turvallisuusjärjestelymme olivat erittäin hyvät. En ollut missään vaiheessa huolissani."

    "On ikävää, että tällaista tapahtuu, mutta emme me mitään tälle voi. Eivät näitä anarkisteja demokratia, eivätkä vaalit kiinnosta."

    Tilaisuuden aihe oli maahanmuuttopolitiikka. Häiriköinnistä uutisoi ensimmäiseksi Iltalehti."

    Äänestä

......todella poikkeuksellisena??? Malminkartano, ruotsinlaiva, Tapanila......jatkakaa listausta niin nähdään kuinka poikkeuksellista. Nyt ei enää oikein uppoa tällaiset selitykset.

Äänestä

Mitä enemmän pask_kanahkoja, sitä enemmän pahoinvointia, raiskauksia ja rahan menoa.

Äänestä

No eipä ole näkynyt tai kuulunut noista pää hyysäreistä mitään tässä tapauksessa. Eikä yksikään nykyisen hallituksen ministeri ole ottanut mitään kantaa tapaukseen. Pitääkö tästä tehdä se johtopäätös, että Suomalaiset ovat täysin yhteiskunnan turvaa ja lain suojaa vailla olevia Suomen kansalaisia omassa maassaan ??? Että silleen.

Äänestä
  • Stubb lupasi pompata eduskunnassa ylös, jos rasismilla flirttaillaan. Samalla kehoitti olemaan utelias uusien kulttuurien suheen.

    Äänestä

  • ÄÄLIÖT ! VALTION PÄÄTTÄJÄT ON LAITETTAVA TODELLA KUNNON KORVAUSTEN MAKSAJAKSI-MITÄ HEIDÄN HYYSSÄÄMÄNSÄ ELUKAT TEKEVÄT yksittäisille SUOMALAISILLE !!!

    HYYSSÄÄJÄT TAATUSTI VASTUUSEEN- sillä se HUNSVOTTIPORUKKA ON laatinu lakeja,-joiden kautta hyökkäyksen kohteeksi joutunut EI SAA PUOLUSTAUTUA asiaan kuuluvalla tavalla- vaikkei poliisit kerkiä apuun mitenkään,- ja puolustautunutta syytetään pahoinpitelystä,- ja hyökkääjät vapautetaan,-kun verorahoista he saavat hyyssääjien nimittämät asianajajat, ja taas verorahoista se koko paskajuttu maksetaan -koska heidän asianajajilla ei oo pienintäkään moraalia !

    JA TUOMARIT HYVÄKSYVÄT SEN MEININGIN,-joten tuomarit myös maksamaan korvauksia raiskatuille, ja kunnolla !!!

    SE ON AINOA TIE-jolla järjetön meno häviää TÄSTÄ MAASTA !!!

    Äänestä

Ainut keino on huutaa rasistia ja kieltää puhumasta mamujen tekemistä raiskauksista!

Äänestä

Vastaanottokeskuksen väki ei päästänyt poliiseja tutkimaan, koska asukkaat olisivat voineet ahdistua.

Äänestä
  • Nämä ulkomaanraiskarithan ovat väärinymmärrettyjä ja syrjäytyneitä.Pieni tuomio
    ehdollisena,vähän terapiaa(veronmaksajan piikkiin)ja vapaalle odottamaan
    seuraavaa uhria.
    Mä en tajua ,mikä yhteiskuntaamme vaivaa,ettei nää perkele saa ulkomaalaisrikollisia edes
    häädettyä helevettiin täältä.
    Jonkun on alettava tekemään jotain,jossei ei päättäjien,niin kantasuomalaisten.
    Maassa maan tavalla,ja Suomessa silti somaleiden tavalla.

    Persut sinne helvetin hallitukseen ja nopeesti.
    Suomi kaipaa maahanmuuttoministerin,enkä tarkoita Eva Rita Katarina Biaudettia

    Äänestä

Somalien osuus raiskauksista on 99,98%, kun suhteutetaan se väkilukuun.

Jos somaleiden osuus kasvaa puoleentulee lisää, niin teoriassa jokainen tyttö ja nainen raiskataan kerran viikossa.

Mistä kumpuaa poliitikkojen viha naisia kohtaan, kun raiskaajia, tappajia ja pahoipitelijöitä pitää tuoda tuhoamaan naisten elämää.

Äänestä
  • Sitä minäkin ihmettelen miten Suomalaiset naiset ja äidit hyväksyvät tämän asian ?
    Eikö edes äitejä kiinnosta omien tyttärien raiskausuhka nyky Suomessa ? Että silleen.

    Äänestä

  • Ei hyväksy en ainakaan minä eikä mun tuntemat naiset. Ulos vaan kaikki islamin uskoiset koska eivät sopeudu eivätkä haluakkaan sopeutua damokratiaan ja tasa-arvoon.....Oikeestaan tänne ei tarvi tuoda ketään, olis parempi jos autettais omiin maihin eikä roudattais tänne. Omien lastemme ja lastenlasten tulevaisuus on uhattuna.....Suomen idioottipolitikothan ei mitään huomaa, tai välitä...enenkun jonkun politikon lähiomainen raiskataan...jos sittenkään....

    Äänestä

  • Suomen hallitus on antautunut juutalaisille miljardööreille joilta pummaamme kaiken rahan mitä käytämme. Siksi meidän pitää totella juutalaisten tahtomaa kanta-suomalaisten kansamurhaa, eli multikultia ja rotujen sekoittamista.

    Äänestä

Mutikat nyt vaa tykkää..ei sille voi mitää jos haluaa naista pusikossa. Eivät he lupia kusele kun jyskytys alkaa.

Äänestä

vastaanhangottelua kaikki tyynni

Äänestä
Aloittaja

Sinne pääkaupunkiseudulle pitäisi viedä Lappeenrannasta skinejä, kun hesassa ei ole enään oikeita miehiä jotka uskaltaisivat laittaa mussulmannipennut kuriin!

Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä
  • No nyt saavat hesalaiset maistaa omaa lääkettään yltiö suvaitsevaisuuden hedelmiä. Tuleva kevät ja kesä voi olla todella kuuma. Palaa se pinna viimein Suomalaisiltakin, kun tarpeeksi tökitään. Että silleen.

    Äänestä

  • No tännehän ne kaikki hinkuu . Kyllä niitä on yritelty ympäri suomea sirotella mutta kun huono sää tulee niin ne saa sossutiskiltä bussi- tai junalipun ja matka kohti pääkaupunkiseutua alkaa . Isoimmat kaupungit on haluttua asuin seutua , esim, Tampere .

    Äänestä

  • Aloittaja

    eivoikunhaukotella kirjoitti:

    No tännehän ne kaikki hinkuu . Kyllä niitä on yritelty ympäri suomea sirotella mutta kun huono sää tulee niin ne saa sossutiskiltä bussi- tai junalipun ja matka kohti pääkaupunkiseutua alkaa . Isoimmat kaupungit on haluttua asuin seutua , esim, Tampere .

    Tännehän kaikki hinkuu loisimaan, ja tänne myös kaikki kelpaavat! Ruandalaisia joukkomurhaajia myöten !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    No nyt saavat hesalaiset maistaa omaa lääkettään yltiö suvaitsevaisuuden hedelmiä. Tuleva kevät ja kesä voi olla todella kuuma. Palaa se pinna viimein Suomalaisiltakin, kun tarpeeksi tökitään. Että silleen.

    Liekinheitintäkö aiot soveltaa, kun kuumuudesta puhut?

    Tuossa sellainen:

    http://www.youtube.com/watch?v=3FztNNH9_vI

    Äänestä


Terve Late, puhut asiaa



KUKKAHATUT tuovat Suomeen juurettomia mamuja, joiden on vaikea sopeutua kulttuurishokin takia. Kukkahatut ovat syyllisiä ja aiheuttavat rikokset, joita mamut eivät ehkä tekisi omassa maassaan. Kukkahatut vetäytyvät vastuusta ja peittelevät mamurikoksia, tekee ne suomalaisetkin -argumentilla: JOS MAMUJA EI TUODA EI OLE MAMURIKOKSIA on fakta

EU AIKOO JAKAA MASSIIVISESTI UUTTA MAMUA SUOMEEN

Tohtori Jussi Halla-aho on maahanmuuton asiantuntija ja istuu näiden asioiden kanssa täysipäiväisesti LIBE-valiokunnassa EU-parlamentissa

(Civil Liberties, Justice and Home Affairs, European Parliament / Committees)

http://www.halla-aho.com/scripta/eu_maahanmuutto_taakanjako.html

JUSSI HALLA-AHO KERTOO MAMURAISKAAJIEN PEITTELYSTÄ SUOMESSA

http://www.halla-aho.com/scripta/henkilot.html

Mieleen palaa muutaman vuoden takainen sattumus Malminkartanosta. Tuolloin kaksi 15-16-vuotiasta poikaa raiskasi metsässä 15-vuotiaan tytön. Jostakin syystä uutisoinnissa toistettiin sitä, että tyttö oli palaamassa konfirmaatioharjoituksesta. Uutisoinnissa ei kuitenkaan mainittu sitä, että raiskaajat olivat somaleja, jotka olivat palaamassa KORAANIKOULUSTA. Nämä seikat kävivät ilmi oikeudenkäyntipapereista

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012041815464058_uu.shtml

KUKKAHATUT TUOVAT TÄNNE PORUKKAA, JOKA EHKÄ EI RAISKAISI OMASSA MAASSAAN suomalaisia, MUTTA TÄÄLLÄ JUURETTOMANA, vika on kukkahattujen, tulokset kauheita.

VARO KUKKAHATTUJA, vasemmistoliittolaisia, vihreitä, ...

Tapanilan somaliraiskaajavitosten kuvat ja nimet

http://www.vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=8349&start=15

Tapanilan raiskaajavitosten nimet ja syntymäajat, mohammed, ahmed, aweis, gutala, jama

http://mitavittua.fi/2015/03/raiskaajien-nimet-nyt-taalla/

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml

Karu totuus raiskauksista - jopa 13-kertainen ero Lauantai 14.3.2015 klo 16.47 Tutkijan mukaan ulkomaalaistaustaisten henkilöiden tekemien raiskausrikosten suurta määrää on vaikea selittää. Oikeusministeriön vuonna 2012 teettämän selvityksen mukaan joka kolmas raiskausrikoksesta tuomittu on ulkomaalaistaustainen. Selvityksen pohjana käytettiin pääosin tuomioistuinten tuomioita vuosilta 2006-2010.

Perustekomuotoisissa raiskauksissa ulkomaalaistaustaisten tekijöiden osuus oli selvityksen mukaan 34 prosenttia ja törkeissä tekomuodoissa 41 prosenttia.

TÄÄLLÄ EPÄILLYT TAPANILAISRAISKAAJAT ASUVAT

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/272180-tapanilan-raiskaus-taalla-epaillyt-asuvat

Helsingin Tapanilassa tehdystä raiskauksesta epäillyt teinipojat ovat kotoisin Vantaalta ja Helsingistä. Helsingin käräjäoikeuden tänään julkaisemasta vangitsemisvaatimuksesta käy ilmi, että neljä epäiltyä asuu Vantaalla. Heidän osoitteensa ovat Koivukylässä ja Rekolassa. Viides epäilty on kotoisin Helsingin Roihuvuoresta. Epäillyt ovat syntyneet vuosina 1997-1999. Yksi on 18-vuotias ja loput neljä alle 18-vuotiaita.

Äänestä
  • Sillä mielellä-että HUNSVOTIT ja PAKANANELUKAT MENKÖÖT HELEVETTIIN-SAMOIN MYÖS NE 70neitsyeen LUPAAJAT, ja heidän mielipuoli hyyssääjänsä myös !
    PS -ON AINOA puolue-joka ON PUHUNU SELVÄÄ TEKSTIÄ !!!

    Äänestä

LATE, MITÄPÄ JOS ALKAISET TEHDÄ TEIDÄN EHDOKKAANNE PUOLESTA VAALITYÖTÄ LAPISSA


HANNA MÄNTYLÄ ON HALLA-AHON TUKEMA EHDOKAS

VAALIVINKIT 24.2. 2015 eduskuntavaaleihin huhtikuussa su 19.4.2015

Ennakkoäänestys on Suomessa 8.-14.4.2015 Lisää perussuomalaisten ehdokkaita https://vaalit.perussuomalaiset.fi/

ota kiinnostaviin ehdokkaisiin yhteyttä

http://www.halla-aho.com/scripta/vaalivinkkeja_lukijoille.html/

Istuvien kansanedustajien mainostaminen ei olisi asiallista, mutta tuntisin itseni huonoksi, ellen mainitsisi erityistä, joiden kanssa minulla on ollut ILO TEHDÄ HYVÄÄ YHTEISTYÖTÄ

LAPISTA HANNA MÄNTYLÄ http://www.hannamantyla.fi/

http://hannamantyla.puheenvuoro.uusisuomi.fi/

http://blogit.iltalehti.fi/hanna-mantyla/ http://www.eduskunta.fi/triphome/bin/hex5000.sh?hnro=1088/

https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/hanna-mantyla/

Äänestä

ANARKISTIT HYÖKKÄSIVÄT HALLA-AHON KIMPPUUN SELKÄ TANASSA https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuuttoseminaarissa-vedottiin-alkaa-tehko-ruotsin-virheita-alkaa-kulkeko-ruotsin-tieta/ Tilaisuuden alku viivästyi mielenilmauksen vuoksi. Jussi Halla-aho (ps.) ehti pitää esitystään vain hetken, kunnes muutama mielenosoittaja nousi seisomaan, käänsi esittäjälle selkänsä ja suuntasi iskulausekylttejään kohti kameroita. Turvahenkilöstö saattoi protestoijat ulos salista. Tilaisuuden oli järjestänyt kansanedustajaehdokas Vilhelm Junnila (ps.).

Vilhelm Junnila, Varsinais-Suomi, nro 76, työnjohtaja, eduskunta-avustaja, Naantalin kaup.valtuutettu, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/vilhelm-junnila http://vilhelmjunnila.fi/ https://www.facebook.com/vilhelmjunnila.fi \\\KUUNTELE VAALIVIDEO\\\ http://vilhelmjunnila.fi/ehdokasvideo-julkaistu/ https://www.youtube.com/watch?v=VnTWsrs2NAM http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/varsinais-suomi/ehdokkaat/5745 Työtä suomalaisten hyväksi. Teen parhaani työllisyyden ja yritystoiminnan lisäämiseksi, sekä sosiaaliperusteisen maahanmuuton vähentämiseksi. Kotiseutusi palveluja pitää puolustaa. Lääkäriin on päästävä jatkossakin, eikä kuntien pakkoliitoksia voida hyväksyä. Pidän yhteyttä äänestäjiin ja tulen edistämään vaaliohjelmani asioita suunnitelmallisesti Jussi Halla-ahon suosittelema ehdokas http://www.halla-aho.com/scripta/vaalivinkkeja_lukijoille.html/ Junnila toimii Naantalin kaupunginvaltuustossa, johon hänet valittiin vuoden 2012 vaaleissa perussuomalaisten ykkösenä ja koko kaupungin neljänneksi suurimmalla äänimäärällä, myös eduskunta-avustajana


EU:n suurin ongelma on elämisen taso mamupaineen edessä, suurin ongelma ei ole Kreikka tai talous tai ... sillä elämisen taso riippuu EU-komission päätöksistä, miten massiivinen mamupaine jaetaan Eurooppaan

TOUKOKUUSSA 2015 KOMISSIOLTA TULEE ESITYS TAAKANJAOSTA ELI PAKKOMAMUTUKSESTA JOLLA SUOMEEN PAKOTETAAN LISÄÄ MAMUJA

(ja Viroon, Latviaan, Liettuaan, Puolaan, mutta sieltä ne tulevat ensimmäisellä lautalla Suomeen koska niissä ei ole sosiaaliturvaa)

SIKSI ON TÄRKEÄÄ, ETTÄ PÄÄMINISTERIPUOLUE ON PS

Eräänä ongelmana on Afrikan väestöräjähdys, nyt on noin 0,8 miljardia ihmistä ja on arvioitu että tällä vuosituhannella Afrikan väestömäärä kasvaa 4 miljardiin

Välimeri täyttyy pakolaisista Eurooppaan

HALLA-AHON ESITYKSEN KALVOT http://qsb.webcast.fi/s/suomenuutiset/suomenuutiset_2015_0417_live/ps_turku_final.pdf


HALLA-AHON UUSIN LAUSUNTO 17.4. ENNEN EDUSKUNTAVAALEJA

KATSO VIDEO Turusta

http://qsb.webcast.fi/s/suomenuutiset/suomenuutiset_2015_0417_live/#/webcast

OTSIKOT Turku 17.4.2015

Jussi Halla-aho

Mikä on vikana?

Mitä tehdä?

Puuttuako ongelmaan vai lääkitäkö seurauksia?

”Niitä on niin vähän!”

”Voimme oppia muiden virheistä!”

Ghettoutuminen

”Onhan täällä tilaa!”

Maahanmuutto ei ole monoliitti

Menneisyyden menestystarinat

Humanitaarinen porsaanreikä

Kotiseutumatkailu

Aktiivisena Euroopassa

Kohti taakanjakoa

Ruotsin tie ei ole meidän tiemme

Kiitoksia!

Äänestä

Kehitysmaa-Suomella on myös oma vuosituhantinen kansanperinne jossa ihan kotimaiset paskanahkaröhköt ovat raiskanneet kansan naisia ja lapsia - niin miehet kuin naisetkin.
Miten heitä edelleenpuolustaisitte?

Äänestä
  • Kuinka vihaatkaan omaa rotuasi. Sääli ettet syntynyt Hollywoodiin, ja tietenkin luomakunnan kruunuksi, räppineekeriksi. Hauku nyt omaa rotuasi ja sukuasi sydämesi kyllyydestä, kun eivät ole ollenkaan hip, pop ja cool.

    Äänestä

"Maahanmuuttajaväestön ikärakenne on huomattavasti nuorempi ja miesvaltaisempi kuin suomalaisen väestön. Lisäksi maahanmuuttajaväestö asuu lähinnä suurimmissa kaupungeissa. Nämä ovat alhaisen tulotason ohella periaatteessa rikollisuustasoa lisääviä tekijöitä, Lehti sanoo."

Minä sekä moni ystäväni tulee juuri ja juuri toimeen kun ostaa punalappuisia ruokia eikä harrasta mitään. Silti meistä kukaan ei ole koskaan tehnyt ainoatakaan rikosta saati raiskausta joten en niele tuota selitystä. Selitys löytyy geeneistä. Tämä on tosi asia joka tullaan joskus tulevaisuudessa vielä myöntämään.

Äänestä

Trendi on ihan selvä, mutta asiat halutaan painaa villaisella. Kansa pitää pitää pimennossa.

Äänestä
  • Ei toki kyllä heillew kerrotaan teistä Venäjän trolleista.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Late_Lapista1 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015031319350781_uu.shtml

Selitys noihin lisääntyviin raikauksiin on yksinkertainen, eli raiskausten määrä on suoraan verrannollinen mamujen määrään, varsinkin somaalit tehtailevat innokkaasti raiskauksia ja joukkoraiskauksi!

"Tutkinnanjohtaja Jyri Hiltunen Helsingin poliisista kommentoi aikaisemmin Iltalehdelle pitävänsä tapausta monessakin mielessä hyvin poikkeuksellisena.

- Useamman tekijän juttuja tapahtuu joskus, mutta en muista, että tämänkaltaisissa olosuhteissa olisi tapahtunut sellaista edes ihan lähivuosina, Hiltunen sanoi.

Poliisiammattikorkeakoulun mukaan raiskauksia on tapahtunut viimeisten vuosien aikana yhä enenevissä määrin - ainakin tehtyjen ilmoitusten perusteella.

Poliisi kirjasi viime vuonna yhteensä 940 ilmoitusta raiskauksesta, törkeästä raiskauksesta tai niiden yrityksestä. Vuonna 2013 ilmoituksia kirjattiin 792.

Valtaosa viime vuonna tehdyistä ilmoituksista (778) koski perustekomuotoista raiskausta. Törkeistä raiskauksista tehtiin kaiken kaikkiaan 52 ilmoitusta.

Ilmoitusten määrä on lähes kaksinkertaistunut vuodesta 2009, jolloin ilmoituksia kirjattiin yhteensä 503.

Määrä on noussut kuudessa vuodessa peräti 87 prosenttia."


Tällä Hiltusen Jyrilläkin helevetin heikko muisti, eihän ole kauakaan kun Oulussa sattui kaksi törkeätä joukkoraiskausta peräkkäin! Toinen roskasakki jäi kiinni, toinen on delleen irti vaikka syylliset olisivat löytyneet jo samana yönä Heikinharjun pakoloiskeskuksesta!
Eikö poliisi uskaltanut mennä sinne? vai kiellettiinkö poliiseja menemästä sinne !


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu