Varoittavaa545

Demonista tomintaa, joka on tulossa ensi kesänä suomeen ja tv7 sitä mainostaa. http://www.kristitynfoorumi.fi/einaurunasiarhb.htm
17158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mistä oikea kristitty voi erottaa väärän kristillisyyde? Eikö kaikki lahkolaiset katolisista nauruherätykseen pidä itseään oikeina kristittyinä?

Toisten demonisointi ei taida oikein istua lähimmäistä rakastavan kristityn maailmankatsomukseen.

Vai olisiko niin, että mielikuvitusystävä kyvyttömänä ilmaisemaan tahtoaan, ei pysty näitä jumalan välitysmiehiä geriatrisella kädellään läpsäisemään, koska on täysin olematon?

Äänestä
  • Lässyn lässyn. Turha kuvitella että uskoisimme valheitasi. Täällä tai muillakaan palstoilla.

    Äänestä

  • Edellinen kommentoija vähän ilkeästi, mutta pitää koetella kaikki profetiat. Itse olen täysluuseri täysnolla olen mutta totuus on Kristus.

    Äänestä

  • 12552 kirjoitti:

    Edellinen kommentoija vähän ilkeästi, mutta pitää koetella kaikki profetiat. Itse olen täysluuseri täysnolla olen mutta totuus on Kristus.

    tai ei ilkeästi mutta niin, ''varokaa vääriä profeettoja'' varoittaa Kristus ketään tuomitsematta.

    Äänestä

  • 12552 kirjoitti:

    tai ei ilkeästi mutta niin, ''varokaa vääriä profeettoja'' varoittaa Kristus ketään tuomitsematta.

    vähän väärin kommentoi. itse en ole yhtään mitään mutta totuus on Kristus

    Äänestä

  • 12552 kirjoitti:

    vähän väärin kommentoi. itse en ole yhtään mitään mutta totuus on Kristus

    Jos nyt sattuis joku julma taivaan portilla olemaan vastassa, on ainakin varmaa, ettei se todisteiden valossa ole jesse, pyhä hönkäys ja mikälie. Paras keksiä epäjumalan palvaamisesta hyvä meriselitys, koska sit olet kuse.. ei kun grillissä.

    Ateisti ei ainakaan usko epäjumaliin, koska hänel on järkeä erottaa todisteet olemassaolevasta ja mielikuvitusystävästä.

    Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Jos nyt sattuis joku julma taivaan portilla olemaan vastassa, on ainakin varmaa, ettei se todisteiden valossa ole jesse, pyhä hönkäys ja mikälie. Paras keksiä epäjumalan palvaamisesta hyvä meriselitys, koska sit olet kuse.. ei kun grillissä.

    Ateisti ei ainakaan usko epäjumaliin, koska hänel on järkeä erottaa todisteet olemassaolevasta ja mielikuvitusystävästä.

    Taivaanporteilla on voimakkaat enkelit vartiossa,ja siitä ei silloin astu sisälle yksikään,joka ei ole sisäänpääsyyn lupaa saanut.!
    Pikemminkin joutuvat leirin ulkopuolee,jossa on itku ja hammastenkiristys.
    Silloin joutuukin viettämään iäisyyden saatana,demoniensa, ja politiikkojen seurassa.
    Vai miltä tuntuisi viettää iäisyys esimerkiksi J.Kataisen,tai P.Lipposen seurassa.
    Sen hirveämpää tuomiota ei ole.

    Äänestä

Alkluseurakunnan kristityt etsivät ja rukoilivat jatkuvasti, että saisivat elää Jumalan voimassa:
"Ojenna kätesi, niin että sairaat parantuvat ja tunnustekoja ja ihmeitä tapahtuu sinun pyhän Poikasi Jeesuksen nimen kautta." / He siis etsivät ihmietä ja merkkejä!!!
Ja kun he olivat rukoilleet, vapisi se paikka, jossa he olivat koolla, ja he tulivat kaikki Pyhällä Hengellä täytetyiksi ja puhuivat Jumalan sanaa rohkeasti." Apt. 4:30,31. / Pyhän Hengen Voima vaikutti!!!
"Te eksytte, koska te ette tunne kirjoituksia ettekä Jumalan voimaa." Matt. 22:29.
Jos joku opettaja saa uskovat estetyksi rukoilemasta Jumalan Voimaa, niin sellainen on pahimman luokan eksyttäjä!!!
"heissä on jumalisuuden ulkokuori, mutta he kieltävät sen voiman. Sen kaltaisia karta." 2 Tim. 3:5.
-
http://jeesus-on-herra.com/?p=222

Äänestä
  • Jumalan voimassa onkin hyvää,mutta ymmärtääkseni kyse olikin siitä torontontolaisuudesta, joka ei kuulu Jumalan voiman piiriin,vaan henkiolentojen jotka ovat langenneita enkeleitä,ja eksyttävät ihmisiä tekeytyen valkeuden enkeleiksi.
    Aliarvioit vihollisen voimaa ja oveluutta.

    Äänestä

Aitomaan Kristitynfoorumin kirjoitukset eivät suurin osa perustu mihinkään faktaan ja ovat huuhaa kirjoituksia. Hän lyttää jokaisen Jumalan Miehen alas. Mutta Howard Browne on kyllä täyttä eksytystä (aivan kuten Herzog), sen nyt voi jokainen ihan j maalaisjärjellä ja Hengessä todeta kun katsoo ko toimintaa. Haluaisin tietää, että missä TV7 on mainostanut Howardia? Kiinnostaisi tietää? Todella surullista, jos TV7 on alentunut niin alhaiselle tasolle, että mainostaa tätä väärää profeettaa.

Äänestä
  • Etkö sinä tiennyt,että ojares sai tämän tv7-profetian/näyn konferenssissa helsingissä??? Olin itsekin paikalla-turhaan siis ihmettelette sitä huuhaan määrää tv7lla,ojarekset ovat rhb/hagin yms-poppoota itsekin-en vain voi ymmärtää,miksei kukaan julkisesti heitä mistään moiti,vaan raha ja suhteethan se on kun ratkaisee,juu...

    Äänestä

Täälläkin näyttää olevan demonista toimintaa, ettekä edes huomaa sitä.

Äänestä
  • Nämä s24:n "kristilliset" palstat nyt ovat täynnä riekkujien ja lahkohenkien ja ties minkä Hengestä edes syntymättömän poppoon huuteluita. Menestysteologiaa ja uuskarismaattisuutta harva täällä edes promoaakaan, mutta sitten on se kaikki muu.

    Äänestä

Onko siis se demonista toimintaa kun kirjoitetaan Ojareksen ja Howardin yhteyksistä? TV7 nettisivuilla oli kesällä jopa videopätkä siitä kun Ojares sai Howardilta profetian ja kätten päällepanon jälkeen kaatui lattialle ja oli pöllähtäneen näköinen ja oloinen sen jälkeen. Olisiko tv seiskaa olemassa ilman Howardia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuudessa443 kirjoitti:

Demonista tomintaa, joka on tulossa ensi kesänä suomeen ja tv7 sitä mainostaa. http://www.kristitynfoorumi.fi/einaurunasiarhb.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu