En fenno igen!

Täällä fenno haukkuu yritteliäitä ja rehellisiä suomenruotsalaisia!
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mitä rehellistä on tukien keräämisessä.

Äänestä
  • Det är alltså enbart svenskspråkiga förtagare som lyfter stöd ?Tänk,det visste jag inte.Herr persu T.Hakkarinen tex, lyfte stora understöd för sin sågverksamhet.

    Äänestä

  • lögnochförtal kirjoitti:

    Det är alltså enbart svenskspråkiga förtagare som lyfter stöd ?Tänk,det visste jag inte.Herr persu T.Hakkarinen tex, lyfte stora understöd för sin sågverksamhet.

    Ala maksaa niitä varustamotukia takaisin, paskaläjä.

    Äänestä

  • Fennot valitettavasti ei yleensä osaa tehdä edes tukihakemusta.
    Hakkarainen sai muuten kansanedustajana maan parhaat avustushakemusexperit avukseen tekemään hakemuksia.

    Äänestä

  • Parashakuexpertti kirjoitti:

    Fennot valitettavasti ei yleensä osaa tehdä edes tukihakemusta.
    Hakkarainen sai muuten kansanedustajana maan parhaat avustushakemusexperit avukseen tekemään hakemuksia.

    Tänk sådan tur för honom.

    Äänestä

  • Parashakuexpertti kirjoitti:

    Fennot valitettavasti ei yleensä osaa tehdä edes tukihakemusta.
    Hakkarainen sai muuten kansanedustajana maan parhaat avustushakemusexperit avukseen tekemään hakemuksia.

    Kuka haluaa vapaaehtoisesti myöntää olevansa loinen, ainiih nooh mustalaisethan ovat indoeurooppalaisten esi-isiä. Romanin kieli on ruotsin erittäin läheinen sukulainen.

    Äänestä

  • Aloittajalle,ei kannata provosoitua persujen vihanpuuskista, persuja pitää
    ymmärtää etteivät masennu.

    Äänestä

  • edrem kirjoitti:

    Aloittajalle,ei kannata provosoitua persujen vihanpuuskista, persuja pitää
    ymmärtää etteivät masennu.

    Valio brukar visst lyfta de största understöden.

    Äänestä

  • edrem kirjoitti:

    Aloittajalle,ei kannata provosoitua persujen vihanpuuskista, persuja pitää
    ymmärtää etteivät masennu.

    Voisit opetella edes käyttämään sitä välilyöntiä.

    Äänestä

  • dkkfhlv kirjoitti:

    Valio brukar visst lyfta de största understöden.

    Det var någon riksdagsledamot som också lyfte stora lantbruksstöd.

    Äänestä

Pakko avioliitto on tullut tiensä päähän. Kaikille virheettömänä ja täydellisenä mainostettu rakkaus on tullut tiensä päähän. Suomalaisten " romanssi " surujen kanssa on väljähtänyt.
Jäljellä on enään avioeron loppuun saattaminen ja avioehdoista luopuminen. Enään ei rkpeen kansa tarvitse elatusmaksujakaan. Ovathan he kuitenkin täysi-ikäisiä ja valtaisia. Täysivalta muihin suomalaisiin tullaan myös eron myötä mitätöimään.

Tämän kaiken surut jo näkevät edessään. Siksi niin kovin kipuilevat ja rimpuilevat vastaan. Heidän mielestä voitaisiin " vielä kerran yrittää " ja jatkaa " hyöty avioliiton " merkeissä. Voisihan sitä vetää sängyt erilleen ja jatkaa elämää tahoillaan, kuitenkin yhteisestä " kassasta " nauttien.

Sellaisia ne on. On ne sellaisia.

Äänestä
  • Tuo maailman vanhin ammatti...Håååra !

    Äänestä

Te vaan edelleen jaksatte puhua jostain maailman rauhallisimmasta ja nöyrimmästä kansanryhmästä "fennoista", kun Närpiöön samaan aikaan rakennetaan moskejaa????? Herätkää jo!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Suomenruotsalaiset ovat kanjsanryhmänä jo omaan silmääni ja korvaani ehkä epärehellisin, jonka itse tiedän. Ja ainakin omalla kohdallani sitä luottamusta on vaikeaa enää saada takaisin. Kyllä olen alkanut kielipolitiikan kautta arvostaa suomalaista rehellisyyttä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MikäHÄPEÄ kirjoitti:

Täällä fenno haukkuu yritteliäitä ja rehellisiä suomenruotsalaisia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu