Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Pelaa ilmaiseksi 2000e leikkirahaa

voit kokeilla ilmaiseksi esim. RAYn pelejä netissä ja hyvä niin....kitkaisesti tuli voittoja vaikka panokset 10e luokkaa. Melkein oli kokonaan 2000e leikkiraha mennyt kunnes tuli mukamas muutaman satasen voitto. Nettihenkilökunnan mukaan ilmais-demo- ja varsinaisissa rahalla pelattavissa peleissä ei ole mitään eroa. Hyvä tietää ja onneksi ei ollut oma oikea raha pelattavana. Kaikki olisi hävitty tuota pikaa.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saman olen havainnut. Pelaan leikkirahalla tympääntymiseen asti niitä samoja pelejä, joita pelaisin oikealla rahallakin. Ja kun on muutaman tunnin pelannut ja tonneja hävinnyt, niin ei jää muuta harmitusta kuin se, että on tuhlannut kallista elämäänsä. Ja samalla tulee sitten pidennettyä oikealla rahalla pelaamisen kieltoa, kun huomaa että ei kunnollisille voitoille todellakaan pääse. Oikeata rahaa minulla ei ole laittaa tonneja kerralla, joten panoksetkin ovat pienempiä tai pelit loppuvat melko äkkiä. Useimmiten oikealla rahalla pelattaessa ei ole saanut edes peli-iloa ennen kuin rahat ovat loppuneet. Suurin voitolla ollut summa oli 80 euroa, kun aikoinaan pelasin nettirayta ensimmäisen kerran. Sen jälkeen talletettu summa on lähtenyt aina pienenemään eikä takaisin alkusaldoon ole päässyt. Ensi kuussa ajattelin kokeilla pikästä aikaa oikealla rahalla ja ellei tule edes peli-ilon verran voittoja, suljen taas pelitilin seuraavaksi puoleksi vuodeksi / vuodeksi.

Äänestä

Jeps, jeps...pelit ovat kaikki säädettyjä siten että vain RAY voi voittaa. Jos saat jonkin voiton ja yrität saada lisää voittoja, häviät vain. Joten peleissä on tarjolla vain häviö, ei voittoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokeilija_Taavi kirjoitti:

voit kokeilla ilmaiseksi esim. RAYn pelejä netissä ja hyvä niin....kitkaisesti tuli voittoja vaikka panokset 10e luokkaa. Melkein oli kokonaan 2000e leikkiraha mennyt kunnes tuli mukamas muutaman satasen voitto. Nettihenkilökunnan mukaan ilmais-demo- ja varsinaisissa rahalla pelattavissa peleissä ei ole mitään eroa. Hyvä tietää ja onneksi ei ollut oma oikea raha pelattavana. Kaikki olisi hävitty tuota pikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu