Etelän Autohuollon Klaukkalassa/ huono palvelu

Naisasiakas

En suosittele tätä autonhuoltopaikkaa missään tapauksessa!
Vein autoni huoltoon Klaukkalan Etelän Autohuoltoon, huoltoaika tilattu mutta ilmenikin toinen korjausta vaativa huoltotoimenpide joka menee samoilla työtunneilla.
Tästä soitettiin asiakkaalle ja kerrottiin tilanne sanoen ettei tällä voi ajaa. He tilasivat osan perjantaina ja tämä tullaan heillä korjamaan maanantaina joten auto piti jättää heille koko viikonlopuksi. Asiakkaalle annettiin ymmärtää, että asia hoidetaan pikemiten. Ei siis ilmoitettu asiakkaalle miten heillä hooidetaan huollot eli klo aikaa ei ilmmoitettu milloin heille sopii ottaa autoni huoltoon maanantaista.
Asiakkaana ihnettelin, että joudun olemaan kotona ja odottaa kokonainen päivä eikä autosta kuulu mitään. Heiltä ei vaivauduta soittamaan tai edes kertomaan milloin huoltoni on valmis vaikka olin jo perjantaista huollossa joka piti vallmistua perjantaina.
Asiakas joutuu itse soittamaan klo 13.00 ja kyselemään autonsa perään, milloin autoni vallmistuu??? Huollosta ei vaivauduta olla asiakkaaseen yhteydessä. Asiakkaan itse ollessa hultoon yhtydessä ylimielisesti ilmoitetaan asiakkaalle että ottavat vasta klo 15 autoni huoltoon. Asiakkaana kyseenalaistin heidän tapaansa hoitaa huollossa olevaa asiakkaan autoa. Annoin suoran reklamaation heidän asiakaspalvelustaan, koska minulle koituu haittaa siitä etten saanut autoani ensitilassa takaisin tai ainakaan ensimmäisten tilassa. Vaikka olinkin huoltojonossa jo perjantaista heillä huollossa.
Heiltä tuli ylimielinen vastaus asiakkaalle, että ovat myyneet viikkoja eteenpäin huolloista ja seuraava vapaa aika on heillä klo 15 vaikka olin heillä jo perjantaista sisällä niin heillä ei asiakkaita hoideta sen mukaan. Seuraavan ajan tilanneet ajaa ohi vaikka olet heitä ennen huollossa jota huoltoliike ei ole pystynyt heti hoitamaan.
Surkein palvelu ikinä! En voi suositella tätä ja todella ylimielinen asenne naispuolista asiakasta kohtaan jo alusta.
Palaan mielellään Malminkartanon huoltoon koska siellä osataan hoitaa asiat asiakaslähtöisesti. Eikä siellä ole ylimielistä asennetta naisasiakasta kohtaan.
Ei luulisi olevan varaa moiseen käytökseen näin kilpailun alalla.
Viimeinen kerta kun käytin teidän huoltoanne.

8

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivanmuuta

      Itsellä pelkästään hyviä kokemuksia. Joustava palvelu pikkuhommissa.

    • pelkkäkupla

      Aloittajan kanssa samansuuntainen kokemus. Korjaajat pitivät helvetinmoista remakkaa jonkun tutun sähköliikkeen pullonpohjalasisen valkoisella Hiacella ajavan ukon kanssa. Ukot haisi vanhalle viinalle varsinkin asiakas.

      Lopulta kyllästyin odotteluun ja lähdin muualle. Sieltä sainkin huomiota ja he saivat asiakkaan.

    • Valohoitoako

      Voi sitä asiakaskin vähän miettiä minkälaisia hommia auton laitossa voi tulla eteen,se ei ole kun vaikka toimistotyössä koneenkirjoittajalla jolla on kaikki kirjaimet heti käytössä.Autossa on sikspaljon osia ja jos niitä ei ole mistä laittaa niin miten niitä laitat vaikka entinen osa on jo poistettu.Itse olen aina korjannut ja luulen,kuvittelen että tiedän autoista jonkun verran vaikka, nykyisissä autoissa alkaa olla vian etsiminenkin jo vaikeeta kun täytyy olla mittarit jotka sanovat mikä on viallinen (sähköllä toimivissa laitteissa).Niinpä tuskin ne korjaamotkaan niitä autoja kiusalla sillä pitää !

    • kirku9

      ko. paikasta en tiedä muutakun äitini kautta...saanut hyvää palvelua toyotalle.itselleni jäänyt muisto -97,laakkonen vihdintie,asiakas toi huonosti käyvän subarun huoltoon:konepellin avattuani totesin että kaikki alipaineputket ihan sekaisin ja väärissä paikoissa(moottori vaihdettu)...kysyin asiakkaalta laitetaanko(...muiden töitten ohessa...) kuntoon vai ajatko näin?totesi että laita kuntoon...no neljän päivän jälkeen asiakas tuohtui kun autonsa ei ollu valmis,mutta leppyi sitten kun kerroin että olin tilannut kaaviot tehtaalta ja tehnyt ylitöinä hommia ja auton saa seuraavana päivänä kun kassa on auki...

    • hyvärinen6

      ota sijaisauto jos on tarvetta kulkea...

    • mahtavaamenoa

      Kerran kävin autoani huollattamassa ja toista kertaa en mene.

      Jos poikaset eivät saa renkaita autosta irti rikkomatta, niin ei ammattitaito kovin kova ole.

    • Pettynytasiakas

      Etelän Autohuollolta loppui yhteistyö AD-ketjun kanssa, hyvä niin!
      *HYMYILLEN*

    • ewerwewer

      Olen ollut ihan tyytyväinen Etelän Autohuoltoon. Mikään premium -merkkihuoltamo ei todellakaan ole kyseessä, mutta ainakin itselläni on tehty suuriakin remppoja hyvin tuloksin. Asiakaspalvelu on toki hieman vaihtelevaa. Noilla on ollut ainakin ennen edullinen tuntilaskutus, joten "suuremat" rempat ovat ainakin tulleet suhteessä edullisiksi. En sitten tiedä miksi ad-lähti. Boch car service -piste näyttävät nykyisin olevan (nostaakohan hintoja?)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2228
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2122
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1641
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1462
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1419
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      875
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      90
      767
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      747
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      718
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      683
    Aihe