Sosiaalitantat, vasurit ja muut yhteiskunnan rahoja jakavat ovat keksineet kyllä ikiliikkujan. Sen nimi on pakolaisteollisuus. Käveleppä joku päivä kaupungilla niin joka toinen on ulkomallta tullut. Missä suomalaiset luuhaa keskellä päivää? Työpaikalla maksamassa tätä sosiaalivaltion ihmettä kaikille jotka haluaa tänne vain tulla. Tämä hyysäysyhteiskunnan toiminta tulee jatkumaan niin kauan kun vain Suomessa rahat piisaa ja paikalliset jaksaa painaa yli eläkeiän.En ole rasisti että se laulu on turha aloittaa.
Pakolaisteollisuus Suomessa
2
132
Vastaukset
- rotu-realisti
muslimeja ei tarvita suomessa. heti valmis 50% työttömyys kun naista ei nämä muslimimustasukkaiset miehet koskaan päästä töihin. olin kurssikeskuksessa ja eräs musliminainen tuli kurssille koska työkkäri pakotti, mutta mies tuli raivon vallassa seuraavana päivänä hakemaan huivipäisen kummituksensa pois mustasukkaisena syytellen ja raivoten, tämän jälkeen ei koko naista enää näkynyt. miesten käyttäytyminen on tullut minulle jo täysin selväksi olen käynyt egyptissä ja tunisiassa missä ne elävät vielä ihan pimeätä keskiaikaa. siellä ei naiset yksin kävele aina on mukana joku eno tai veli vahtimassa ettei muut miehet pääse nipistelemään. sitten kun tulevat suomeen ovat ihan ihmeissään kun naiset täällä kävelevät vapaasti, kuvittelevat niiden olevan jotain liikkuvia huoria. siksipä kuvittelevatkin somalimiehet että niitä voi mennen tullen raiskata.pohjanoteeraus oli tunisia en ikinä enää mene, ei vaikka maksettaisiin. otetaan mieluummin AHKERIA vietnamilaisia ja kiinalaisia maahamme.
- HölmölandiassaTapahtuu
Juurihan Punkalaitumen kunnanjohtajakin kertoi, miten pakolaiskeskuksen avaaminen tuo lukuisia "työpaikkoja" kuntaan. Tulee tulkkeja, pakolaiskuraattoreita, erilaisia neuvojia, suomen kielen opettajia jne. Niin ja tietysti joukottain pakoloisia. Näille sitten vielä erityisluokkia. Kyl varmaan lähtee Suomi noillakin kulmilla nousuun, kun vielä muistetaan leikata kantiksilta terveys- ja vanhuspalveluista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741