Millanen firma onko kokemusta
ilvekset oy
jgfhki
25544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Maalausfirma. Käy googlaamassa.
millanen maalausfirma kuuluu varmastikki siihe ryhmää mitkä maalaa lattiat ja parvekkeen kalustukset siinä samalla
En tiiä mutta nettisivut ei ainakaan toimi joku perus kesettaja
Aivan tuoretta kokemusta palvelusta on. Työ edelleen kesken ja luottamus siihen, että valmistuisi sopimuksen mukaisella laadulla, saati lainkaan, on menetetty. Palvelulupaukseen ei kannata luottaa, eikä asiakastyytyväisyyteen myöskään. Yritys ei tee mitä lupaa, ei pidä aikataulujaan eikä halua kohdata asiakasta.
Erittäin epäystävällistä ja asiakasta syyllistävää kohtelua. Ammattitaito ei työn jäljessä näy.
Tuoretta kokemuksia meiltäkin, kundit kävi meillä hoitamaan luvatun työn ja olemme erittäin tyytyväisiä.
SUOSITTELEMME KYLLÄ
T: Sirpa ja Toni
Älä valehtele, taidat olla omistajia...
Huonoa palvelua!!
https://www.ytj.fi/Verovelkarekisteri.aspx?yavain=2444841&tarkiste=ac1a77d2be0d0c95bee970a38e3a6764d84f97c2&path=1547;1631;1678
Ei ainakaan ole verottajan kanssa kaikki kunnossa. Onko ihan suomalaiset vastuuhenkilöt?
Hei,
Luin tämän kommentin ja menin tarkistamaan kyseisen yrityksen verorekisteri, kyllä oli kaikki kunnossa eikä ollut minkäänlaista merkintää historiassa.
Eli kommenti ei pidäpaikkanssa
En ymmärrä miksi joku vaivautuu ja yrittää huonolla menestyksellä mustamaalata toisia toimivia yrityksiä, yleensä saman alan yrittäjät ( kilpailjat) tekevat vastaavat temput.
Vinkki Ilvekset Oy omistajalle:
Vie tämä viesti-ketju media-alan rikosyksikköön, niin nämä huijarit jäävät kiinni data seurannan avulla ja saavat ison rangaistuksen.
Itse olen parturi-kampaamo alalla ja samaa tapahtuu tälläkin alalla
Terveisin: Jani Ahola
Teetin kattohommia ja maalaushommia. Hoitivat työt kunnolla ja sovitussa aikataulussa. Ei mitään valittamista.
IIlvekset poistivat sammaleen ja pesivät tiilikatot pari vuotta sitten tehokkaasti ja siististi. Tekivät meille joustavasti ja ammattitaitoisesti täydellisen remontin, jossa maalattiin katot, seinät, puuportaat ja ikkkunan karmit. Asennettiin parketti ja tehtiin täysin uusi keittiö. Joustavaa ja mukavaa porukkaa.
Teetimme viime vuonna Katajanokalle jugendhuoneiston maalausremontin, jossa parin huoneen katot verkotettiin ja tasoitetiin perusteellisemmin. Ei pahaa sanomista, hyvä hinta-laatusuhde, kohtelias palvelu. Hiukan sai patistella, jotta aikataulussa pysyttiin. Saimme etukäteen jäljennökset työnantaja- ja verovelvotteiden suorittamisesta.
Meidän taloyhtiöön saatiin tarjous, hätäinen katonpesu ja sitten ei mitään, piti poikien maalata. Oli pojilla tiedossa iso keikka, ei vastata puhelimeen ei tekstiviesteihin. Yksi ainoa yhteystieto ja vastuuhenkilö netissä ilmoitettu. Mersumies sanoi olevan 15 henkilöä töissä heillä, firma saisi enemmän tilauksia jos joku viitsisi vastata puhelimeen. Joku Hamid... Ei suositella me.
Hei,
Sen verran tunnen kyseistä firmaa, että ketää ulkolaista töyntekijää sielä ole! taidat itse tehdä vastaava työtä ja pyrit sotkea toisten mainetta.
Kommentistasi/ kirjoitusvirheistä päätellen, oletkohan itsekään kotimaista tuotantoa??!
vastuuhenkilön nimi ainakin ulkolaistaustainen: https://www.asiakastieto.fi/yritykset/ilvekset-oy/25411586/paattajat
ps. ei saatu firmalta kunnollista kirjallista sopimusta vaan pelkkiä lupauksia joten jäi tilaamatta työt
Ainakin tällä työmaalla kävi omistajana esittäytynyt mies, joka oli ulkomaalaistaustainen
Kyllähän puhelimeen ja viesteihin kuuluu vastata muuten ei bisnes pyöri.
Taloyhtiömme kiittää Ilvekset Oy hyvin hoidetusta työstä
Meille tehtiin 1450m2 tiilikattojen pesu sekä pinnoitusta
SUOSITTELEMME
Terveisin:
Arja/ Lepolantie 73, HKI
Meidän työmaamestari ei heitä kiinnostanut vaan jätettiin homma hoitamatta, ilman selityksiä ja kun yritimme ottaa yhteyttä niin viesteihin emme saaneet mitään vastausta. Suunnitelmat menivät pieleen ja luottamus tähän firmaan kaatui Emme suosittele.
Taidat olla kilpailija?
Olen asiakas, jonka tuo firma petti. Harmittaa vietävästä!
Yhtiösämme ei mennyt tämän yrityksen työt hyvin: Epäystävällistä käytöstä ja huonoa työnjälkeä, jonka lisäksi aikataulujen pettämistä ja ammattitaidon tai -ylpeyden puutetta joka näkyy jäljessä. Taloyhtiössämme oli myös ollut erittäin syyllistävää käytöstä heidän edustajansa suunnasta, kun oli kyselty heidän rikkomista, sotkemista tai kesken jääneistä töistä.
Taidat olla sama kilpailija?
Yrität taas mustaamaalata menestyvää frimaa...
En ole kilpailija vaan huonosta työstä ja asioiden hoitamatta jättämisestä kärsivän taloyhtiön asukas. Ilvekset Oy on firma, jota ei voi taloyhtiömme kokemuksella suositella kellekkään.