Miksi naisten kuntosali/-vuoroja?

kupeennosto

"Liikuntapalvelujen tarjoajat ovat perustelleet tällaisia kuntosalivuoroja vedoten häveliäisyyssyihin. Vain naisille tarkoitettujen vuorojen ansiosta on onnistuttu madaltamaan monen naisen kynnystä aloittaa kuntosaliharjoittelu, jonka esteeksi naiset ovat kokeneet nimenomaan miesten kanssa yhteiset vuorot."

Haluaisin nyt vaakaporautua tähän häveliäisyyssyyhyyn. eli mitä naiset häpeävät salilla niin paljon että sitä ei voi tehdä miesten nähden? Onko se kenties jalkojen abduktio/adduktio? Mainitkaa konkreettisia esimerkkejä kuten http://bretcontreras.com/how-to-hip-thrust/

4

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sika.tuijotti

      Naisen logiikka nyt vain on kovin ihmeellistä. Hän esittelee mielellään paikkojaan kadulla ja työpaikalla korostaen rintoja ja persettä pukeutumisellaan, mutta salilla iskee yllättäen häveliäisyys.

    • NyyhkisOlenOnneton

      No jos naiset kaipaavat omia vuoroja, eikä niihin mene verorahaa, niin yksityiset yrittäjät saavat houkutella asiakkaita ihan miten lystäävät.

      Jos taas menee (meidän miesten verorahoja), niin kai sitä pitää alkaa rajoittaa naisten kaikkien rahanpyyntöjen täyttämistä. Kovalla älämölöllähän nuo ovat sitä saaneet ties vaikka mihin. Tyypillistä naista. Ja tyypillistä suomalaista nössömiestä.

    • Tasa-arvoKO
    • Se, mikä sekavuoroilla suoraan sanottuna risoo on miesten tarve pällistellä treenaavia naisia selkeästi eroottisin ajatuksin. Itseäni häiritsee suunnattomasti, kun yrität siinä treenata ja joku urpo-niljake pällistelee takamusta tai rintoja ihan selkästi kuola valuen. Hyi soikoon! Jonkin verran on näitä akkoja, jotka käyvät salilla ihan selkeästi hakemassa huomiota/seuraa, mutta itse haluan ihan oikeasti keskittyä siihen treeniin ja siksipä mielummin käy naisvuotoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      4817
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      34
      3396
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3174
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2247
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      27
      1820
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1798
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      161
      1783
    8. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      101
      1277
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1117
    10. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1079
    Aihe