Luotan persuihin mamuongelman hoitajana

Jos persut eivät siihen pysty niin mikä puolue sitten pystyy? Ei kukaan muu käsittääkseni. PS ovat ainoa toivo pelastaa Suomi sellaisena kun se vielä toistaiseksi on. Meidän perheestä lähtee 4 ääntä persuille juuri nykyisen löysän maahanmuuttopolitiiikan takia joka tekee noista mamuista vähitellen Suomen herroja jos kukaan ei siihen puutu riittävän aikaisin.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aivan, näin on. Perussuomalaset on ainoa puolue, joka globalisaatiossa ajaa erityisesti suomalaisessa tulokulmassa suomalainen kylki edellä. PIENIKIN PANOSTUS KANNATTAA,
Espoossa Soini sai 10. paikan keskustalta ehkä noin 20 äänen marginaalilla vasta tarkistuslaskennassa eli PS on siellä yhtä suuri kuin SDP, 10 paikkaa

Vaalityötä voi tehdä niinkin että etsii alueeltaan 3 - 4 erilaista ehdokasta, kypsän kandidaatin, naiskandidaatin ja nuoren ja sen mitä itse äänestää ja vie näiden mainokset ystävilleen

Mamutus on peruuttamaton, politiikkaa voidaan muuttaa, virheitä voiaan korjata mutta
muslimisaatio ja mamutus on peruuttamaton (Ataturk yritti laimentaa islamia Turkissa ja nyt se on tullut takaisin hallintoon voimalla eli muslimisaatio Turkissakin on peruuttamaton)

https://www.suomenuutiset.fi/kehitysapu-on-satojen-miljardien-business-joka-tuottaa-parhaimmillaankin-ristiriitaisia-tuloksia/

Äänestä

Älä ainakaan heidän maahanmuuttopoliittiseen vaaliohejelmaan luota!

Mikään muu puolue ei ole persujen linjalla ja todella hyvästä syystä. Tämä on aivan selkeä vaalikikka.

PS:n vaaliohjelmassa lukee A, jotta sinunkaltaiset menisivät vipuun, mutta hallitusneuvotteluihin mennään strategialla B. Se on aivan ilmiselvää.

Tasan sama pätee muuten myös PS:n kehitysapupolitiikkaan. Kaikki tietävät että PS:n vaalilupaus on kansainvälisten sopimiuksen vastainen. Sen tietävät myös puolueen johto. Heillä ei ole aikomustakaan ajaa sitä hallitusneuvotteluissa.

Ehdoton ei eurotuelle on kolmas. Mitä ilmisimmin pieniä eriä tulee vielä maksuun ja PS ei VARMASTI niin pienien erien takia jää oppositioon vielä toisenkin kerran.

Kai te nyt sentään tuon tajuatte?

Kun Soini vaalien jälkeen pettää luopauksensa hän opettaa teille että vaalilupoaus on vain pyrkimys, mutta kun hän ei yksin voi päättää niin hän maata ei hallita hänen nuottiensa mukaan. Tou itsestäänselvyys oli totta myös jytkyn jälkeen mutta silloin hänelle sopi paremmin jäädä oppositioon ja sai teidät uskomaan seputuksiinsa silloin.

Olette ihan silkkaa vaalikarjaa!

Äänestä
  • Olet niin väärässä kuin olla voi.Tulet näkemään vaalien jälkeen miten iso luuta lakaisee Persujen toimesta.

    Äänestä

  • Pölhöpopulismia parhaimmillaan.Kyllä se on aivan kiistatonta että persut on ainoa vakavasti otettava otettava puolue joka kykenee mamu asian hoitamaan.

    Äänestä

Maahanmuuttokeskustelu ei ole kunnolla vielä alkanut ja mamunrakastajien media kuten Hesari ja Yle vaikenevat siitä lähes täydellisesti. Perussuomalaiset etenevät suomalaisesta tulokulmasta suomalainen kylki edellä mamutuskysymyksessä

Ruotsalainen kansankoti on viime vuosikymmenten aikana ottanut vastaan enemmän maahanmuuttajia kuin yksikään muu Pohjoismaa. Maahanmuuton vaikutusten arviointi on Ruotsissa ollut kuitenkin lähes mahdotonta. Suomen Perusta –ajatuspajan tilaamassa Kansankodin kuolinvuoteella -raportissa arvioidaan monikulttuurisen Ruotsin vaiettuja varjopuolia.

https://www.suomenuutiset.fi/suomella-viime-hetket-valttaa-ruotsin-virheet-maahanmuutossa/

Suomi on maahanmuuton suhteen nyt siinä tilanteessa kuin Ruotsi parikymmentä vuotta sitten. Simon Elon kirjoittamassa Kansankodin kuolinvuoteella – raportissa pohditaan, mitä Ruotsissa on tehty ja mihin ongelmiin liberaali maahanmuuttopolitiikka voi pahimmillaan johtaa.

http://www.suomenperusta.fi/wp-content/uploads/2015/03/Kansankodin-kuolinvuoteella-pdf1.pdf

Äänestä

Minä luotan teurastajaan joulukinkkuongelman hoitajana

Äänestä
  • ??????????????

    Äänestä

Maahanmuuttaja kysymys ei ole se kiireellisin ja oleellisin asia. Sen aiheuttamat ongelmat ja "vaarat" on tiedostettava, mutta miksikään ykkösasiaksi siitä ei tähän kohtaan ole. On huomattavasti tärkeämpiä ja kiireellisempia asioita ratkaistavana kuin muutaman tuhannen pakolaistaustaisen maahanmuuttosuunnitelmat. Mikäli noihin asioihin kaivautuvat persut - se on bye bye ja vaaleissa saavat vasemmistoliiton ja kristillisten kanssa painia.

Äänestä

Persut on ainut puolue joka hoitaa mamuongelmani.Persut valtaan ja Suomi nousuun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


emigrants.out kirjoitti:

Jos persut eivät siihen pysty niin mikä puolue sitten pystyy? Ei kukaan muu käsittääkseni. PS ovat ainoa toivo pelastaa Suomi sellaisena kun se vielä toistaiseksi on. Meidän perheestä lähtee 4 ääntä persuille juuri nykyisen löysän maahanmuuttopolitiiikan takia joka tekee noista mamuista vähitellen Suomen herroja jos kukaan ei siihen puutu riittävän aikaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu