Paavoa vedetään jatkuvasti

alta lipan muiden puoluejohtajïen taholta, sääliksi käy. Tänäänhän Paavolle taas naurettiin vaalipaneelissa, kun reppana vaahtosi pää punaisena Stubbille.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yrittää törkeällä käytöksellään saada mediahuomiota, koska tietää pitkän oppositiokauden olevan edessä. Ei 4.llä kansanedustajalla tee mitään seuraavalla vaaölikaudella.

Äänestä

Stubb on suurempi reppana kuin Arhinmäki. Stubbin asuntolainathan on monta miljoonaa euroa, ja selfiekeppi ei ole aito ihminen Arhinmäki. Iltasanomatkin joka yleensä puolustaa Stubbiaan, niin oli sekin laittanut aika tragikoomisen kuvan fanittamastaan, missä tyyppi käveli eduskunnan käytävällä banaani kainalossa, puvuntakin liina sovitettuna banaanivälipalan väriin ja pakkomielteinen hymy naamalla... itse olen miettinyt, että eikö Stubbin naama jo repeä hymyilemisestä, se varmaan vaimonsakin vieressä jo unissansakin pitää samaa ilmettä.:D

Vasemmistoliiton puheenjohtajalla on parhaat argumentit, mutta mitäs siinä voi tehdä, jos media on päättänyt ennalta, että kuka saa positiivista julkisuutta ja kuka ei. Vähän oikeudenmukaisuutta, kun auot lärvivärkkelsöniä nimettömällä Suomi24 vasemmistoliitto- palstalla, haloo.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hehehehhehe kirjoitti:

alta lipan muiden puoluejohtajïen taholta, sääliksi käy. Tänäänhän Paavolle taas naurettiin vaalipaneelissa, kun reppana vaahtosi pää punaisena Stubbille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu