Ohjeita 1. Kun nainen alkaa vituttaa

kaasu-vatanen

kaa vituttaa
18 Jou

Historiamme kipukohdiksi mainitaan sisällissota ja suomettuminen. Oikeasti historiamme noloin asia on naisten äänioikeus, joka vielä nostetaan kiusallisen usein esiin miesten verorahoilla kustannetuissa turhanpäivissä seminaareissa.

Äänioikeuden myöntäminen naisille oli virhe, joka käynnisti kamalan dominokeksi-efektin, jonka täytteenä oli vaniljan sijaan mähmäistä valkovuotoa. Pian kaikissa länsimaissa myös munattomat saivat äänestää. Ranskalaiset sentään sinnittelivät sotien jälkeiseen aikaan ja viimeinen järjenkäytön Maginot-linja murtui kovien taisteluiden jälkeen Sveitsissä 70-luvulla. Ei ihme, että Sveitsi ehti kuitenkin kehittyä maailman rikkaimmaksi maaksi, kun ei tarvinnut jakaa rahaa naisten keksimiin projekteihin.

Naisehdokkaat saavat sivukaupalla myötäsukaista mainostilaa naistenlehdissä, samalla kun miespoliitikkoja pilkataan vakavissa lehdissä. Eduskunnassa miespoliitikot keskittyvät järjestykseen ja talouskasvuun. Naispoliitikot taas keskittyvät keksimään rahanreikiä, jotka ovat isompia kuin heidän venähtäneet vaginansa. Siinä sivussa tietenkin myös kauhistellaan kaikkia kansalaisten keksimiä keinoja hankkia lisää rahaa. Silloin yhteiskunnan arvot ovat kuulemma menneet liian ”rahakeskeisiksi”. Se ei tietenkään ole rahakeskeistä, että vaaditaan jatkuvasti lisää rahaa omiin fantasiaproggiksiin.

Joskus naiset jopa äityvät (mikä vastenmielinen sana!) puhumaan punaviinin ja estrogeenihoitojensa sekoittamina politiikkaa. Väittelyt ovat tietysti mahdottomia, homma on yhtä järkevää kuin keskusteleminen hyttysen kanssa veren hemoglobiiniarvoista. Näihin vittumaisiin tilanteisiin on olemassa ratkaisu.

Kun nainen selittää jotain poliittista päätöstä, kysy tältä joku fakta asiaan liittyen. Esimerkiksi ”ja kuinkakohan suuri Suomen budjetti sitten on?”. Nainen menee lukkoon, koska ei tiedä puhutaanko miljoonista, miljardeista vai triljoonista. Ydinvoimaa vastustavalta naiselta voit kysyä tarkennuksia; mikäs siinä ydinvoimassa on vaarallista? Mikä on fuusio ja mikä on fissio?

Ei se tiedä.

Ei tästä tietenkään mitään hyötyä ole, koska naiset saavat edelleen äänestää. Mutta se helpottaa pahinta vitutusta.

14

256

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysyjä

      Oot sää ikinä jutellu kenenkään naisen kaa?

      • akkoja_pataan

        Mitäpä tuota akkojen kanssa suotta juttelemaan, koska samaa aivotonta skeidaahan ne jauhavat jatkuvasti.

        Ählyillä on oikea asenne: ämmää turpaan ja kyrpää vittuun.

        Ei mitään länsimaalaista pelleilyä.


    • sotamies40

      Samaa mieltä. Nuorten kannattaa katsoa Loirin "naisten logiikkaa" jotta oppisivat miten tuo naisen mieli toimii.

    • voi-sua-pientä-raukkaa

      "......dominokeksi-efektin....."

      BUUUAAAAAAHHHHHHH

      • akkoja_pataan

        Mitä naurat vajakki? Onko lukihäiriö vai mikä?


    • PeeJiiPee

      Kai olet varmistanut poistumisreitin. Jos olet erehtynyt väsäämään lapsia ja kustantamaan jonkun myöhäsyntyisen emovaiston toteutuman, olet kusessa.

    • niilo2222

      Mene kotiis kasvaan ja karvottuun!

    • Anesteetti

      Ookko varma, ettei ollut miesten äänioikeus se suurin erhe... päättäjä Vatanen voisi kaik faktat halliten hoitaa päätöksenteon ilman ketään...

    • eienäänaistatähäntaloon

      "kotini on linnani ja käteni on vaimoni"

      • öghzick

        Kottaraiset saa kaakattaa keskenään


    • rakkauden.kerjäläinen

      Ap:lla on selvästi joku äititrauma. Olisit sinäkin kasvanut rakastavan äidin hoivissa täysin erilaiseksi mieheksi. Vakaammaksi mieheksi ja tunne-elämältä eheämmäksi.

    • voivoipoika

      Ai, että mitä ongelmaa ydinvoimasta/ydinvoimaloista voi olla? Kysytkö tuota tosissasi? Jos näin, et omaa kovinkaan laajaa yleissivistystä. Lue historian sijaan välillä vaikka vähän ympäristötieteitä.

    • Iiiiih

      Mitä siellä miehen dominokeksin välissä on? Jotain runkkauskertojen jäljiltä esinahan alle jäämää juustoutunutta ja haiskahtavaa spermaa? Yök. Onks ihmisten eritteet ällöjä? Miksi niitä pitää hävetä, kaikilta niitä tulee ja ne on luonnollisia juttuja. Ei niitä tulisi, jos niillä ei olisi ihmiskehossa joku tarkoitus. Yksikään muu eläin tai eliö ei tee eritteistään ja itsestään ylipäätään sellaista ongelmaa, kuin ihmismieli voi itsestään ja toisistaan tehdä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe