Soinin epäluotettavuus otetaan huomioon seuraavaa hallitusta koottaessa. Ominaisuus aiheuttanee opposition jatkumisen.
Lindström'n epäluotettavuuden olen itse todennut!!!
Lindström'n epäluotettavuuden olen itse todennut!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ajatelkaas persuja kakkospaikalla! Soinista pitäisi tulla VALTIOVARAINMINISTERI! On muuten kauhun paikka palstan persuille. Soini neuvottelemassa tukipaketeista! Kestäisikö Timon kunto, nimittäin tuo pesti on oikeasti KOVA!
Persut on kovasti vaatimattomia, jospa puolustusministeriksi?
Kyllä Soini selvästi tähtää ulkoministeriksi. Eikä valtiovarainministerin tarvitse olla toiseksi suurimmasta puolueesta se voi olla vaikka pienimmästä hallituspuolueesta jos niin sovitaan hallitusneuvotteluissa, niin kuin ei myöskään pääministerin tarvitse olla suurimmasta puolueesta, suurinkin puolue voi olla ihan hyvin myös oppositiossa.
No jo persulla on jo selitystä valmiina. Kyllä pääministerin PITÄÄ olla suurimmasta ja VVministeri kakkosesta. Mikään muu on holtitonta luuserismia. Aika todennäköistä on että Soini tuossa tapauksessa livistää ja ehdotaa tilalle jotain muuta persua? Ei Timo uskalla!
Ei Soinilla ole ulkoministerin tehtävään mitään annettavaa vaikka Kokoomuksen Salolainen ja Stubb taktisista syistä johtuen kehuvatkin.
Täysin rapakuntoisesta ei ole ministeriksi!
Vähän sulla kyllä kiertää ajatukset kehää. Kiertänyt jo niin kauan ja olet näitä toistellut, että se kai voitaisiin jo luokitella pakkomileteeksi - ja paljonko tuollaisella pakkomielteellä sitten on painoarvoa, ei enää yhtään. Olet itse itseltäsi sen näillä homillasi syönyt. Nyt tuollainen on enemmänkin sairautta, eikä asiana sitä enää voi ottaa edes piloillaan. Katkeruus sulla tuntuu olevan se suurin kimmoke tuohon pakkomielteisyytesi.
Vähän sulla kyllä kiertää ajatukset kehää. Kiertänyt jo niin kauan ja olet näitä toistellut, että se kai voitaisiin jo luokitella pakkomileteeksi - ja paljonko tuollaisella pakkomielteellä sitten on painoarvoa, ei enää yhtään. Olet itse itseltäsi sen näillä hommillasi syönyt. Nyt tuollainen on enemmänkin sairautta, eikä asiana sitä enää voi ottaa edes piloillaan. Katkeruus sulla tuntuu olevan se suurin kimmoke tuohon pakkomielteisyytesi.
Kimmoke on paskiaisten syrjäyttäminen yhteisestä edusta päätettäessä.
Sellainen edellyttäisi myös omaa osaamista ja vaikuttamista. Tai edes osoitusta että on sellaiseen kykenevä, nyt sinusta huokuu vain tuo katkeruus ja epätoivo.
Tuollaisella "panetteleulla" ja solvaamisella ei asioita sivistyneet ihmiset hoida, ja sellaista kuvaahan sinä itsestäsi koetat antaa - huonolla menestyksellä, mutta kuitenkin.
Älä yritä vetää tosiasioiden eteen "sivistyksen" savuverhoa. Kyllä minä edelleenkin erotan hyvät ja epäitsekkäät ihmiset, joita tarvittaisiin yhteisten asioiden hoitoon.
Tuohan sinun ongelmasi on "kyllä sinä tiedät", ja mistähän sen muut sitten saavat selville - tuon osaamisesi ja tietosi, palstalla kun käyttäydyt kuin pahin palstahäirikkö. Uskoako pitäisi, kun sinä kerran niin kirjoitat - miksi ?
Kyllä kuitenkin yhteisten etujen ja asioiden ajossa on oltava lähtökohtana jonkin asteinen sivistys ja käytös, sellaista ei oikein kirjoituksistasi vaan tahdo löytyä, ne ovat kuin rakkikoiran räkytystä aidantakaa.
soiniWätykset täällä kyllä länkyttävät, mutta eivät pysty todistamaan väitteitään. Älytöntä.
Toisin kuin sinä niinkö :) Aika älytön kommentti jopa sinulta ;)
anjalankosken äxxä persulilla on pakkoneuroosi. Lukekaapa vaikka pakkoneuroosin oireet.
Heti aamusta on tänne palstalle purkamassa katkeruuksiaan ja mistäs muusta kuin Soinista.
hänen maailmansa on todella pieni.
Ketkeroitunut mielenvikainnen narsisti jonka tuskaa lisää PS puolueen nousu ..
Soini puhuu yhtä ja tekee toista varsinkin kuvatessaan omaa ja persujen toimintatapaa. Demokratia on persuissa käytännössä vain tyhjä kuori, jota ylläpidetään vain tavan vuoksi. Päätöksenteko on keskitetty varsinkin talouden osalta kokonaan Soinille, joka säätelee säätiössään puolueen rahavirtoja yksinvaltaisesti. Vastaavaa järjestelmää ei ole millään muulla puolueella. Puheissaan Soini kehottaa avoimuuteen ja kritiikin esittämiseen avoimesti. Käytännössä hän torjuu kuitenkin kaikki ehdotukset ja rankaisee kritiikin esittäjiä. Se, että hänen annetaan toimia tällä tavoin, osoittaa, ettei kyse ole aidosti yhteiskunnalliseen toimintaan pyrkivästä puolueesta.
Soinin takinkäännöistä ja suoranaisesta valehtelusta on runsaasti esimerkkejä. Soini muutti kantansa lisäydinvoimaan muutamassa vuodessa täysin päinvastaiseksi. Räikeimmät esimerkit valehtelusta löytyvät ilmasto-ohjelman laatimisesta ja rasistisen tuomion saaneiden puolueaktiivien kohtelusta.
Soinin luonne on narsistinen eikä hänellä ole mitään estoja haukkua muita - jopa oman puolueensa toimijoita. Nimittelyt eivät ole asiallista missään yhteydessä, mutta Soini hakee säännöllisesti julkisuutta tällä tavoin.
Politiikan tekeminen yllyttämällä ihmisiä hyökkäämään vähemmistöjä kohtaan on äärimmäisen vastenmielistä. Samaan aikaan Soini yrittää kerätä irtopisteitä iskulauseuskonnollisuudellaan, vaikka ei ole pystynyt sisäistämään mitään kristillisyydestä.
Soini ymmärtää vastuun kantamisen vain hyötymisen näkökulmasta. Niinpä ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtaja katoaa heti julkisuudesta, kun pitäisi kommentoida vähänkään vaativampia asioita, joihin ei olemassa populistisia helppoheikkiratkaisuja.
Toisinkin olisi voinut toimia ja saada sille äänestäjien hyväksynnän. Tästä on erinomaisena esimerkkinä Juha Sipilä, joka ei ole sortunut Soinin tavoin alatyyliin vaan arvostaa myös muiden kuin itsensä mielipiteitä ja arvoja.
Ei tuo anjalankosken äxxä persu rakkikoira itsekään vaikuta luotettavalta, suoltaa tänne heti aamuvarhaisesta noita katkeruuksiaan, vaikuttaa itsekeskeiseltä, sairaalta tyypiltä. On tarkoitus vaan vahingoittaa persujen vaalikampanjaa. Voi käydä omaan nilkkaan. Ken toiselle kuoppaa kaivaa, itse siihen lankeaa. Kyllä nämä sananlaskut ovat viisaita ja pitävät paikkansa.
Vuosikaudet samaa jänkytystä.