Rinteelle vinkki

Nyt kun valtivarainministeri Antti Rinne saapuu Härmään kannattaisi antaa vinkki rikkaiden ja muiden suurituloisten ylimääräisestä raippaverosta,ei valtion taloutta puhumalla saada kuntoon,vaan tekemällä jopa joillekkin ikäviäkin ratkaisuja.Vaikeina aikoina pitää osoittaa johtajuutta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikös ne rikkaat ole lähdössä rahoineen ulkomaille.Johan siinä pahoittaa mielensä jos joutuu makeistehtailija jostain omastaan luopumaan.
Ei enää koskaan hyllystä kyseisen suvun tuotteita ostoskoriin.

Äänestä

meinaakko jotta rinne olis pientuloisten puolella ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naapurinaudi kirjoitti:

Nyt kun valtivarainministeri Antti Rinne saapuu Härmään kannattaisi antaa vinkki rikkaiden ja muiden suurituloisten ylimääräisestä raippaverosta,ei valtion taloutta puhumalla saada kuntoon,vaan tekemällä jopa joillekkin ikäviäkin ratkaisuja.Vaikeina aikoina pitää osoittaa johtajuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu