Ei ole takaajia, ei takuuta. Mistä saa lainaa, ei mitään panttijuttua. Mahdollisimman paljon ja heti nyt?
Mistä lainaa luottotiedottomalle?
11
162
Vastaukset
- Säästä_kenkiäsi
Olet aikaisemmin jättänyt velat hoitamatta. Sinulla ei ole rahaa, ei omaisuutta, ei varakkaita ystäviä. Rehelliseen kysymykseen selkeä vastaus: tulee pitkä kierros, jos lähdet etsimään lainanantajaa.
- noinsemenee
Jos tällä olisi varakkaita ihmisiä, niin ei se yhtään helpota tämän ap. asemaa. Suomessa kukaan ei vielä tipu puunkoloon, mutta nämä asiat perseeleen hoitaneet saavat aina pehmeää pepun alle.
- turha_toivo
Jos sinulla olisi itselläsi rahaa, antaisitko ne ihmiselle, joka ei ole edellisiäkään velkojaan maksanut?
Aivan niin. Emme mekään anna. - 0707e37vunguj
Jos ulkomaisesta vertaislainapalvelusta. Virossa toimii ainkin yksi, en muista nyt nimeä.
- eläkeukko
Eikö olisi parempi sanonta maksuhäiriö merkintäinen. Sanonta luottotiedoton tai luottotiedot menettänyt on melkoinen kummajainen.
Luottotiedothan tiedetään ,joten ei niitä ole mihinkään menetetty. Luottokelpoisuus olisi myös hyvä sanonta. - Voisinäemmätoimia
Oletko kokeillut rahakasta koomikon uraa?
- nmgrw
En, mutta yritin hanuri hommia, kun yritin soittaa säkkijärvenpolkkaa niin tuli köntsät housuun.
- vvvv6
ala yrittäjäksi keksi jotain älytöntä maatila ym nosta rahat ja häivy
- bambidosjekiläine
ota lainaa joltain moottoripyöräjengiltä.. se pitää huolta että maksamiseen löytyy motivaatiota.
- Anonyymi
Anna numero
- Vertapakkiin
Keksi jotain outoa ja hassua esim. työpaikka.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.35089481 Eurolla 35 euroa, 1.5x minimikerroin, 0x kierrätys ja minimitalletus vain 5e!
Noniin nyt pamahti sitten VB:ltä älyttömän kova tarjous ensitallettajille. Euron panoksella 35 euroa jos kokkishown voit12581Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill692368- 1791955
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä161552Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie91401- 1121347
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181841328RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j601320Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j421227