Kaksi englanninvinttikoiraa karkuteillä!

Ystävän puolesta laitan. Silmät auki. Kaikki havainnot alla oleviin numeroihin.

Sastamala, Karkku 20.3.2015 n. klo. 13:30 maakunnantie 270 kohdalta!
Musta emä greyhound narttu muutaman kuukauden ikäisen mustan uros pennun kanssa, paha pelko että peurojen perään emä ja pennut perässä! Hymiö frown Toinen mukana ollut pentu löytyi heti lähistöltä, mutta emä ja toinen pentu olleet kadoksissa ilman havaintoja siitä asti. Ei varmuutta minne päin lähteneen! Ilmoitettu poliisi. Emä on ulkomaantuonti ja arka vieraita kohtaan, tuskin antaa kiinni! Soittoa jos havaintoa!!!
040-7000613 tai 046-5232605 (Akut vähissä ja pyörin metsässä)
Veljen numero:050-3384090
10134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Miltähän tuollaiset maistus paistettuna, tai nuotiolla rillattuna?
Kiinassa sikäläinen doggi on suurtakin herkkua

Äänestä

Yks tuollainen hitsin nopee ja laiha koira saatu kiinni, ja nyttemmin myös syöty. En tiedä oliko ollenkaan samoista koirista kyse, ehkei ollut kun oli ihan yksinään jäänyt kanatarhalla rautoihin kiini ja henki pois. Suositella ei voi yhtään, sitkeetä ja jänteitä paljon, todella vähän syötävää tavaraa.

Äänestä

Ei uskosi nykyaikana olevan noin vähäjärkisiä kommentoimassa. Mutta jos on aivot pienet mitä sille he mahtavat .

Äänestä

Juu, ihan samaa mieltä olen kyseisestä asiasta? Että jollakin leikkaakin lanttu noinkin lahjakkaasti, että ryhtyy ihan asialliseen koirien katoamisviestiin vastaamaan kaiken tyhmyytensä heti lyöden kaikkien muitten lukijoiden nähtäväksi. Aivojen syönti kyseisille ideanikkareille voisi olla keino parantaa omaa aivotoimintaansa?

Äänestä

Minun käsitykseni mukaan nuo sairaat koiransyönnistä ja muusta roskasta kirjoittelevat eivät ole Vammalasta lainkaan. Meidän omista rajanaapureista ainakin Huittisista ja joskus Poristakin on kirjoiteltu halveksuvaan sävyyn Vammalan kunnasta ja sen asioista. Melko varma olen että ne viattomien koirien palvaajat on ihan tuota samaa, outoa ulkopuolisten sakkia.

Äänestä
  • Kuumaa, palvattua koiranlihaa
    Aaaaaghh.....Growrlllrrrraa....

    -Homer Simpson

    Äänestä

  • Voisihan tuollaista koiraakin maistaa, jos jostakin saisi. Palvattu poronliha ainakin on hyvää, sitä on syöty suoraan repusta, eräitä kiloja, kun on käyty pohjoisessa hiihtämässä.

    Äänestä

  • Lihojen-ystävä kirjoitti:

    Voisihan tuollaista koiraakin maistaa, jos jostakin saisi. Palvattu poronliha ainakin on hyvää, sitä on syöty suoraan repusta, eräitä kiloja, kun on käyty pohjoisessa hiihtämässä.

    Mitä koiranlihan syöminen kuuluu asiayhteyteen, "kaksi vinttikoiraa karkuteillä" otsikkoon viitaten? Onko ajatus ihan hukassa,viittaan lantun leikaamiseen edellisessä kommentissani, vaikka eihän sen lantun leikkaaminenkaan kuulu koiranlihan ruoaksi laittamiseen, vaan kuuluupa vaan aloittajan otsikon lukemisen luetun ymmärtämiseen, palvaajalla ainakin?

    Äänestä

  • Vinttikoira-burgeri tai uppopaistetut vinttipyörykät. Olis aika eksoottinen ruokalaji vaikka Vammalan torilla myydä kesäaikaan. Vaikeutena tietenkin se raaka-ainepuoli, että mistä sitä sellaisia määriä saisi? Palanpainikkeeksi vintti-viinaa, sillä vintti pimeeksi.

    Äänestä

Epäilen että varastettu kun noin yhtäkkiä katosivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niina222 kirjoitti:

Ystävän puolesta laitan. Silmät auki. Kaikki havainnot alla oleviin numeroihin.

Sastamala, Karkku 20.3.2015 n. klo. 13:30 maakunnantie 270 kohdalta!
Musta emä greyhound narttu muutaman kuukauden ikäisen mustan uros pennun kanssa, paha pelko että peurojen perään emä ja pennut perässä! Hymiö frown Toinen mukana ollut pentu löytyi heti lähistöltä, mutta emä ja toinen pentu olleet kadoksissa ilman havaintoja siitä asti. Ei varmuutta minne päin lähteneen! Ilmoitettu poliisi. Emä on ulkomaantuonti ja arka vieraita kohtaan, tuskin antaa kiinni! Soittoa jos havaintoa!!!
040-7000613 tai 046-5232605 (Akut vähissä ja pyörin metsässä)
Veljen numero:050-3384090

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu