todellisia apuja teoriakokeeseen

lunttaaja

Onko siinä mitään perää, kun ystäväni väittävät pestyillä hampailla pääsevän paremmin teoriakokeesta läpi?

Ajattelin tunkea autokoulun kirjan housuihini ja lunttaa siitä vastauksia. Vaihtoehtoisesti... voisko joku lainata mulle communikaattorii?

Kokemuksia lunttaamisesta kellää?

Onko kokeen valvojat söpöjä miehii vai vanhoi ämmii?

Vinkkejä mulle...

7

4670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiki

      Ainkin turussa on kaks konetta vierekkäin ja välissä pieni seinä ja sitten erikseen yks koppi niin pyysin päästä kokonaan omalle koneelle et pystyy keskittyy ja sit menin inne ja löin oven kiinni ja laitoin kuulokkeet päähän ja kumma ja kumma että pääsin läpi ja ihan piruuttani katoin onko siellä kameraa en nähnyt mutta se tyyppi kenltä todistuksen sanin sanoi että se näkee tietokoneen näytöltä sinne ettei voi huijata edes äänilaitteilla kun on kuulokkeet päässä ja kuulokkeet on sellaset jumalattomat n**kerikuulokkeet.

    • taida

      keretä luntata kirjasta vastauksia... Kysymyksissä on aikaraja... Ja kuvissa siitä kirjasta on vielä vähemmän iloa. Ja miten sä osaat ajella liikenteessä jos et osaa edes teoriaa...

      • Kiki

        Kun hakee lääkärintodistuksen ajokortia varten esim. eurolääkäriltä niin nsiihen saa helpolla merkinnän lukihäiriö jolloin ei ole ollenkaan aikarajaa tai sitten joku ämmä kyselee ne.


    • Paloöljy

      Itelläni meni kysymykset helposti, tekniikasta kiinnostuneena ja ilman mitään ylimääräisiä pänttäämisiä. Koululla oli vastaavat tietokoneet joilla sai harjoitella, taisin käyttää kerran tai kaksi. Se varsinainen vinkki: Katso kuvissa KUVAKULMAA, se paljastaa paljon. Kuvia katsotaan kuljettajan näkövinkkelistä. Jos kuva suuntautuu vasemmalle, katso peilin näkymää. Jos kuva suuntautuu oikealle, katso toisen peilin näkymää. Jos kuva suuntautuu suoraan eteen, katso etualaa TAI TAUSTAPEILIÄ. Itselleni sattui väittämä: minun tulee pysähtyä, kuvassa tyhjä tie, ei kolmiota, stop-merkkiä tai liikennevaloa. Kuinkas ollakaan, taustapeilissä näkyi poliisiauto takana, punainen pysäytysvalo leiskuen. Kuvakulmilla pärjää pitkälle.

      • teme

        Niissä kuvissa kannattaa mahdolliset peilit katsoa aina.
        Ja siellä kokeessa saattaa tulla samoja kuvia vastaan kuin mitä autokoulussa harjoitellessa. Ja se kannattaa kanssa katsoa, että vaikka muistaisi jostain harjoituksesta jonkun kuvan, niin saattaa hyvin olla, että sitä on vähän muokkailtu. Niitä tuli meinaan harjoituksissa vastaan. Oli sama risteys, josta oli vissiin kolme eri versiota.


    • Jonne1992a

      Harjoittele mahdollisimman oikeaa vastaavalla ohjelmalla. Toi easyapps.fi oli hyvä.

    • Anonyymi

      Miten voi luntata teuriakokeessa tai miten mä laitan puhelimen silleen että sitä ei näy valvontakamerassa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3186
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      74
      2470
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      62
      1444
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1412
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      14
      961
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      915
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      313
      884
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      827
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      804
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      778
    Aihe