Li Andersson, pakkoruotsihuåra virallisesti

Li Andersson sai 1300 euroa Henry Wiklundin säätiöstä "kaksikielinen Suomi".
Li huusi: "Hurraa!" ja otti rahat vastaan. Näin kertoo HBL.
Li lupasi siten kannattaa pakkoruotsia, jos tulee valituksi.


Samaan aikaan vasemmistolaiset äänestäjät vastustavat pakkoruotsia.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Li Andersson on ruotsinkielinen ja hän on rehellisesti sanonut kannattavansa pakkoruotsia jo kauan ennen kuin sai mitään rahoja mistään. Näyttäkää yksikin ruotsinkielinen kansanedustaja ehdokas joka ei kannata pakkoruotsia.

Äänestä
  • Li Andersson haluaa kuitenkin suomenkielisten ääniä jotta pääsee eduskuntaan. Siksi on tärkeää että suomenkieliset saavat tietää Lin mielipiteen.

    Äänestä

virallisesti on

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakkoruotsiLi kirjoitti:

Li Andersson sai 1300 euroa Henry Wiklundin säätiöstä "kaksikielinen Suomi".
Li huusi: "Hurraa!" ja otti rahat vastaan. Näin kertoo HBL.
Li lupasi siten kannattaa pakkoruotsia, jos tulee valituksi.


Samaan aikaan vasemmistolaiset äänestäjät vastustavat pakkoruotsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu