Nyt meni monilla maku myynnistä,että tööllööstä saa ilmaiseksi,mitäpä sitä ei pientä tekisi josm haluaa ilmaisen asunnon,sopii hilda ranelle.
http://www.iltasanomat.fi/asuminen/art-1426993550476.html
Ilmaiseksi asunto töölööstä.
11
<50
Vastaukset
- the-hoff
190m2 töölöstä = Miljoonan euron asunto = lahjavero 300K, hoitovastike 1000/ kk, rahoitusvastike ?, muut ehdot. Asunto ilmaiseksi voi tarkoittaa tässä tapauksessa puolta miljoonaa. Ei tätä kukaan ota edes ilmaiseksi. Suomessa ei mikään kannata muuta kuin pois muuttaminen. Tänne jää eläkeläisten jäljiltä vain paljon tyhjiä asuntoja.
- MrGrynder
Aivan oikein. Tänne jää eläkeläisten jälkeen paljon tyhjiä asuntoja. Nyt näitä vanhuksia alkaa kuolemaan enemmän kuin koskaan. Siinä on se syy, että suomeen tulee mamuja. Muuten Suomen väkimäärä olisi laskeva. Jos suomeen ei otettaisi Afrikkalaisia niin tänne ei tarvitsisi rakentaa lainkaan uusia asuntoja. Kuka siitä kärsisi?
Töölöössä asunnot tyhjenee ja ne jaetaan ilmaiseksi. Rommi 100%
Tuhnu ei silti siihen pääse käsiksi kun pitäisi kaivaa 300tonnia lahjaveroon ja joka kuukausi se "touhutonni" vastikkeeseen.
Olisiko vaan kannattanut ottaa se siivoojan työpaikka vastaan eikä haaveilla mahdottomia..
BUSTED!
- lukihäriöinen
Hei herätkää.......töölö (Etu-Töölössä: Ikkuna Mannerheimintielle.)
- onneavoittajille
Hönöt ajattelevat vain lahjaveroa, vaikka heitä yritetään selvästi rahastaa.
Pieni vinkki: jos jokin on liian hyvää ollakseen totta, se todennäköisesti ei ole totta.- the-hoff
Oikea hönö on sellainen joka kuvittelee tässä tapauksessa saavansa jotain ilmaiseksi. Ainahan näissä joku idea on mutta tuskin tiedät sitä, ellet ole saanut soittoa läpi omistajalle. Ottaen huomioon Suomen tämänhetkisen taloustilanteen, niin en usko että tämä jää viimeiseksi vastaavan kaltaiseksi yritykseksi.
No kun kerran asiat tiedät, niin kerro ihmeessä lisää muitakin ideoita asian tiimoilta. Sitä vartenhan tämä palsta on keksitty! - helppoarahaa
the-hoff kirjoitti:
Oikea hönö on sellainen joka kuvittelee tässä tapauksessa saavansa jotain ilmaiseksi. Ainahan näissä joku idea on mutta tuskin tiedät sitä, ellet ole saanut soittoa läpi omistajalle. Ottaen huomioon Suomen tämänhetkisen taloustilanteen, niin en usko että tämä jää viimeiseksi vastaavan kaltaiseksi yritykseksi.
No kun kerran asiat tiedät, niin kerro ihmeessä lisää muitakin ideoita asian tiimoilta. Sitä vartenhan tämä palsta on keksitty!Ihan tyypillinen huijaus: annetaan jotakin muka ilmaiseksi, mutta maksat sitten vaikkapa vain toimituskulut.
Tässä tapauksessa esim. 2000 € ja onnellisia asunnonsaajia olisi 2000, se tekisi kivat 4 miljoonaa. helppoarahaa kirjoitti:
Ihan tyypillinen huijaus: annetaan jotakin muka ilmaiseksi, mutta maksat sitten vaikkapa vain toimituskulut.
Tässä tapauksessa esim. 2000 € ja onnellisia asunnonsaajia olisi 2000, se tekisi kivat 4 miljoonaa.Itsellä kävi ensimmäisenä mielessä, että kun annetaan vain puhelinnumero, niin se olisikin maksullinen. Mutta kaipa se nopeasti selviäisi... :)
- Ei-mahdollista
TheRat kirjoitti:
Itsellä kävi ensimmäisenä mielessä, että kun annetaan vain puhelinnumero, niin se olisikin maksullinen. Mutta kaipa se nopeasti selviäisi... :)
Kyseinen puhelinnumero, 09-481 658, on ihan tavallinen vanha helsinkiläinen lankaliittymä. Tuollaiseen numeroon ei MITENKÄÄN saa kytkettyä sellaista liittymää että siihen soittaminen voisi maksaa senttiäkään enempää kuin mihin hyvänsä muuhunkaan suomalaiseen lankaliittymään (eli korkeintaan muutamia kymmeniä senttejä/minuutti, riippuen tietysti siitä millainen liittymä soittajalla on). Se on kertakaikkiaan teknisesti täysin mahdotonta.
Joten mistään tuollaisesta huijauksesta ei voi olla kyse.
- AsioistaPerillä
Taitaa olla se pikku homma rotanpyydystystä. Töölöössä on vakava rottaongelma, WC-pöntön kannen päällä kannattaa pitää tiiliskiveä etteivät jättiläisrotat valtaa huoneistoa. Tarpeilla käynti suoritetaan seisomalla jakkaran päällä ja tähtäämällä alaspäin siten, että pytyn veden pintaan jää ainakin 80 cm välimatka.
- lukihäriöinen
Herätkää....
Eihän tässä ole kuin lahjaveri ja varainsiirtovero niin se on siinä.
No kaksion saa kalliosta sillä lahja verolla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1881305
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?50711Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t250609Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311590Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53564
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7560