Ei tätä maata säästämällä nostetta

vaan työtä tekemällä, sanoi Stubb tänään uutisissa.

Ymmärtääkö tuo 90-luvun polvihousujuppi, että työttömiä on tällä hetkellä n. 250.000, jatkuvasti irtisanotaan eikä uusia oteta. Onko tolla vellihousulla selfiekepillä mitään kosketusta suomalaisten elämään, vai onko se vaan niin uskomattoman vajaaälyinen idiootti?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jokainen työtön pummiloinen pitäisi kuskata siperiaan pakkotöihin lahjaksi Putinille, että jättää hyökkäämättä Suomeen.

Äänestä

Sanoo twiittaava nuorimies ja toteaa heti perään, että palkoista on leikattava 6 miljardia hyvinvointiyhteiskunnan pelastamiseksi.

Äänestä

Rupeaa jo ällöttämään tuo mantra, että vain työtä tekemällä. Sitä Aleksi toistaa kuin käkikello.

Mutta mistä sitä tuottavaa työtä taiotaan. Käytännössä joutilaana on puoli miljoonaa työikäistä, kun ei ole työtä tarjolla.

Äänestä
  • Suomi tarvitsee lisää mamuja. Heitä paapomaan tarvitaan valtavasti työvoimaa, sossuväkeä, lakimiehiä, lääkäreitä, poliiseja, vanginvartijoita,....

    Äänestä

Aleksanteri suuRIsuu joutuu kohta kortiston kautta risusavottaan, ellei älyä lähteä ajoissa karkuun.

Äänestä

-työlkii elää, mut kaupal' rikastuup, sanoi karjalaisukko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokoomusromahtaa kirjoitti:

vaan työtä tekemällä, sanoi Stubb tänään uutisissa.

Ymmärtääkö tuo 90-luvun polvihousujuppi, että työttömiä on tällä hetkellä n. 250.000, jatkuvasti irtisanotaan eikä uusia oteta. Onko tolla vellihousulla selfiekepillä mitään kosketusta suomalaisten elämään, vai onko se vaan niin uskomattoman vajaaälyinen idiootti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu