Vähin mitä voi kokoomukselle tehdä. Kokoomus, Jykän johdolla maksoi valtavat Saksan pankkituet. Kierrätettiin Kreikan kautta. Jykälle jo sillä suojatyöpaikka!
Merkel kiitosmatkalle
pankkituista
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jokainen voi laskea vierailun hinnan? Se on meidän Saksan pankeille maksama pankkituki!
Avaaja, tää venäjäkiimavajakki, on samanlainen kaksinaamainen kapitalistin koira kuin kokkaritkin. Nuolee vaan toista ilmansuuntaa!
Tää venäjäkiimavajakki, asettaa TUONNIN Venäjältä kotimaisen tuotekehityksen edelle. Noin ei ainakaan saada Suomen kauppatasetta tasapainotettua.
Ihmiset, älkää äänestäkö avaajan eli venäjäkiimavajakin kaltaisia idiootteja eduskuntaan! Jos tällaiset pellet pääsee valtaan, Suomesta tulee taas agraariyhteiskunta. Eletään 1800-lukua ja koko Suomi kuokkii pottuja henkensä pitimiksi!
Natsit nuolee Putinia. Hautoivat eilen yhteistä julkilausumaa Pietarissa! Putinin koirat!
http://yle.fi/uutiset/euroopan_aarioikeisto_pietarissa_tukea_putinin_ukraina-politiikalle/7882879
Kysäsen Merkkelitä, että vieläkö vituttaa Suomen asevelipetos? Käänsi aseet, luikuri, Saksaa, aseveljeä vastaan? Hyvittikö Jykän pankkituki sen?
Oko sillä taas joku jekku mielessä? Suomi maksaa Kreikalle anteeksiannettavat lainat?
Joku kuppaus on Merkelillä mielessä, kun tänne vaivautuu?
Tää satusetä on se venäjäkiimavajakki. Se on vissiin Putinin koira ja venäläisten kauppamies. Haluaa, että Suomi ostaa Venäjältä fossiilisia ja muuta paskaa nurkat täyteen. Sille Venäjän TUONTI on sitä idänkauppaa. Suomen kauppataseen tasapainottaminen ei sitä kiinnosta vaan pulittaa suomalaiset pennoset mieluummin Putinin suurfirmoille.
Tää venäjäkiimavajakki ostaa varmaan Ladansa bensat Teboililta ja yrittää pikku roposillaan kasvattaa Lukoilin tulosta. St1:ä se varmaan vihaa, koska se on kotimainen, innovatiivinen yhtiö. Ja ostaa vieläpä raakaöljynsä pääosin lännestä eikä iivanoilta!