Pudler ei ole 3 tuntiin uhannut ketään !!!

Onko sillä veto loppunut ???

:))))
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Nidlerkin on hiljaa, en ole huomannut uutisissa pressamme kommentteja mistään asiasta. Siis rauha on maassa, vaikka kansa ei sitä kaipaa.

Äänestä

Se on kyllä Iltasanomat ja hesari kun uhkailevat.

Äänestä

olla niin levottomia että lääkärit tuplasivat mielialalääkkeet ja antoivat sille uuden paidan joka laitetaan remmeillä kiinni, paidassa on myös yhdistetyt hihat että pikku-Vladi ei satuttaisi itseään eikä toisia.

Äänestä

Täytyy odottaa että NATO taas keulii, niin kyllä Venäjä siihen vastaa kuten pitääkin.

Äänestä

Menkää saunaan. Pojat.Jos olis kunnon koivu tai tammi vihta, olis hyvää hakkaa ja antaa teilleselkää.Saunalöylyn auttaa turhat pakkomieliset ajatukselleen. Kova selkäsaunaa jkovtlöylytauttaa teitää.

Äänestä
  • Valtamediassa otsikoitiin 16.3. varsin suureellisesti, että puoluejohtajat ovat yksimielisiä siitä, että 'Venäjä on uhka Suomelle'. Onko tosiaan niin, että kaikki puoluejohtajat ovat asiasta yksimielisiä? Kysyimme kommentit Itsenäisyyspuolueen Antti Pesoselta ja Muutoksen Jari Leinolta.

    Toimittaja: Janus Putkonen
    20.3.2015, Verkkomedia.org



    IPU:n ja Muutoksen puheenjohtajat: Onko Venäjä uhka Suomelle?

    Verkkomedian tiedustelu valtamedian vaalitenttien ulkopuolelle jätettyjen kahden haastajapuolueen puheenjohtajille paljastaa ainakin sen, ettei valtamedian luoma kuva vaihtoehdottomuudesta Venäjän suhteen pidä paikkaansa. Kuvan alla Pesosen ja Leinon kommentit Verkkomedialle kokonaisuudessaan.

    http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=13149

    Äänestä

  • Ei Venäjää koskaan ollut uhkaa Suomea, yksikertä oli 4ä Karjala l6e, si7tä 74se en oikeesti ymmärrä kikä huono sota se oli,olen misteri olen valmistunut Pietarin Valtion yluopistoon Meidän yliopistossa oli monta vuotta tå7ssä oli historiaan oppena, hänen sukunimi oli Korhonen, hän oli nuori ihminen hän oli tiede mies meidän yliopistossa, hän keetoi meille suomeen sodastaa, hän meille sanoi, että se koskee häneenperheen, me kuunnellaan hän0tä j tehdän hänen 7hj6ksessa eessetta, silloin kun minä loppu Gradua 5ehtiin S7tten kun Gradua meillä oli Koehosen 7lmoitus oli hän kuoli sydän kohtaukseen, hänen nimi oli kandidatti Korhonen, hän meille kertoo koko totuus suomi neuvostosodsta.*len kiitollinen hänellw, historia seminaari opettajamme 3 vuotta. OlenPietarinyliopiston maisteri.Miksi Korhonen kuoli. Mua vielä harmittä, sanovat, että hänellä oli sydänkohtaus, sydäninfrkti.mua vielä itkee oma seminaariipettaja.

    Äänestä

  • Siis Korhomen oli meidän pietarin yliopiston historian opettaaja, vasta nyt ymärsin , että hän oli kunnon suomaalainen,ja hänen perhe,jostakin syystä hän kwrtoo meille paljon suomi neucoatoliittokanssa sodasta, ja sitten kokoaika puhuu Sionizmista, me kuunnellaan nuori tiede mies suu auki... suoritamme hänelle mutaama esseetta. Mutta sittenhän kuoli sydän kohtaukseen, kafedraalla oli hänen kuva jamusta lenta, me yliopiston väestö itkemme, kenenopettaja historiaa hän oli.Hänen sukunimi oli Kohonen, hän ja hänen suku oli suomalaisia.

    Äänestä

  • Siis vielä kerran halun ottaa mun maiterin lakin nostan, tietysti kaikille matemtiikkaan professoreille Professorille Gaahtold mateemaatikkan profesorille, hän on vielä mun yliopistossa.minä rakstn meidän yliopiston professorit, ja tämä kqndidtrille korhoselle, hän oli historiikko opettaa me7ta suomen nwuvostoliitto sota.hänen takia memsaime paljon tietoa, mutta sitten hän kuolee sydään kohtaukseen, meiĺä kailille yliopiatolaisillanGradulla oli shokki, hänellä oli lapsuudella sydän vika. Me silloin itkimme.

    Äänestä

  • korhonenproffe1 kirjoitti:

    Siis vielä kerran halun ottaa mun maiterin lakin nostan, tietysti kaikille matemtiikkaan professoreille Professorille Gaahtold mateemaatikkan profesorille, hän on vielä mun yliopistossa.minä rakstn meidän yliopiston professorit, ja tämä kqndidtrille korhoselle, hän oli historiikko opettaa me7ta suomen nwuvostoliitto sota.hänen takia memsaime paljon tietoa, mutta sitten hän kuolee sydään kohtaukseen, meiĺä kailille yliopiatolaisillanGradulla oli shokki, hänellä oli lapsuudella sydän vika. Me silloin itkimme.

    Meidän Pietarin yliopiston opettaja oli Korhonen hiatoriaan opettaja, en muista nyt hänen sukunimi.Hän onkertonut meille melkein 2 v. HISTORIIA, JA mistä hän haluisi puhuaa se oli suomi neuvostoliitto sotaa, ja sitten korosti miten Sioniizmivaikuuttaa kooko homaan, ainakin mulle käskenyt tehdä essee, Miten Sionismi vaikuuttaa koko historiaan ja 2 maaimaan sodan. M6n esse oli ja hän oli kritiikko siheen, mämuistan hänta aina. Hän kuoli silloin, kafedralla oli nikroologi. KORHONEN HISTORIIKKO, hän hyvin rakasti suomi, sitä mä myistan.

    Äänestä

  • korhonenmei12345pietari kirjoitti:

    Meidän Pietarin yliopiston opettaja oli Korhonen hiatoriaan opettaja, en muista nyt hänen sukunimi.Hän onkertonut meille melkein 2 v. HISTORIIA, JA mistä hän haluisi puhuaa se oli suomi neuvostoliitto sotaa, ja sitten korosti miten Sioniizmivaikuuttaa kooko homaan, ainakin mulle käskenyt tehdä essee, Miten Sionismi vaikuuttaa koko historiaan ja 2 maaimaan sodan. M6n esse oli ja hän oli kritiikko siheen, mämuistan hänta aina. Hän kuoli silloin, kafedralla oli nikroologi. KORHONEN HISTORIIKKO, hän hyvin rakasti suomi, sitä mä myistan.

    Jos joku suomaalaisesta halua nostaa hattua niin noatakaa .tämä hieno suomaalinen Korhonen tiedemies historiikko puhuu teidän Suomen puolesta oli itse suomaalainen taustainen nuoreena kuoli koko heidän suku oli suomaalaineen tiedemies kuolee keskeen professoriin menodsa, jakaikille kertonut oikea suomen neuvostoliittoon sodaan totuus.

    Äänestä

Pudleri vetää välillä henkeä ja on ratsastamassa preerialla sen lempimarsunsa selässä.

Äänestä
  • Ja suomipojat ne hiihtää kun Stubbler käskee. Muuta ei Stubbler halua tehdäkään. Hänelle onkin ylivoimaisen vaikeaa keskustella sellaisen maan pääministerin kanssa, jonka kieltä ei osaa!

    Äänestä

Semmoinen juttu on, rakkaat pojat. Mennään vihtaa sunaan rakkaat tammi, koivu vihta pojar, koko maailmaa rakastaa komeat suomaliset pojatl , annetan selkää koivu vihdalla komeat suomeen pojat, äidit raakkaat ntaa selkää teille sitten kaikki jenee hyvin rakkat lapset.

Äänestä
  • Saunaan vain, mä voi vanhana mamkana hakkaa kaikki kom3at suomen pojat rkkaat, hakkaan kunnolla teitä sunassa htvässä löylyssä hakkaan 4eitaakovin lö5lyä vihdolla kovin, rakkat lapset hienot suomalaiaet.suna on pyhä asia.sauna

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Iivana-hörökorva kirjoitti:

Onko sillä veto loppunut ???

:))))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu