Kyttälän kirppis ja Kodin kakkonen Tampere

Kirpparit

Hei,

onko kokemuksia, miten kauppa käy Kyttälän kirppiksellä tai Kodin kakkosessa Tampereella nykyään? Meneekö naisten vaatteet kaupaksi? Viime kesänä Kodin kakkosessa ei vielä juurikaan käynyt porukkaa, ja myynti meni miinukselle. Miten mahtaa olla nyt, ovatko asiakkaat löytäneet tuon paikan?

3

1869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna1

      mä kävin tänään tyhjentämässä Kodin Kakkoselta kirppispöydän, ja vähän vajaa pari sataa tuli myyntiä viikon aikana. Mulla oli siellä kauhee kasa ihan perus naisten vaatteita ja jonkunverran sisustustavaraa astioita, joten todella hyvin oli kauppa käynyt! Tosin se tietysti saattaa vaikuttaa mimmosilla hinnoilla myy, itselläni tuotteet oli lähes poikkeuksetta kymmenestä sentistä viiteen euroon.

    • hyvinmeni

      Mullakin meni Kodin Kakkosessa ihan kivasti kaupaksi, kuudessa päivässä kertyi myös vähän alle pari sataa. Myin myös erittäin halvalla, tarkoituksena vain päästä turhasta eroon!

    • mamma78

      Kävin viikonloppuna pitkästä aikaa katsastamassa Kodin Kakkosen sekä Kyttälän.Kyttälässä siisteys ja kohtuulliset hinnat yllätti.Kodin kakkosessa tavaraa oli paljon mutta ihmisiä ei juurikaan. Eniten jäi kuitenkin häiritsemään uusi? partainen miesmyyjä jonka asiakaspalvelutaidot olivat niin ala-arvoiset että tuskin tulen enää palamaan tänne. Mielipiteitä, kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      29
      2390
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2303
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2054
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      36
      1716
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1668
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      27
      1049
    7. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1037
    8. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      995
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      932
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      904
    Aihe