Verkkomedia on IPUlainen lehti
Pellevig
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
IPU.lla on oma lehti, verkkomedia ei ole IPU,n, mutta jäsenemme kyllä kirjoittelevat lehteen niinkuin monet muutkin,
yleensä ne jotka osaavat ja uskaltavat käyttää omia aivojaan,
muut huutavat, bää bää pässinbää, käskekää, me tehdään niin kuin käsketään.
___________
Yksi rohkea mies myös tässä, omassa blokissaan, kannattaa lukea,
näitä miehiä minä kunnioitan, he eivät hae turvaa äidin helmoista.
___________________________________________________
Meidän on pakko "sopeutua", koska emme voi tehdä muuta. Kuten pääministeri Stubb sanoi, rahapolitiikan päätösvalta on luovutettu Euroopan Keskuspankille. Me emme päätä omista asioistamme. Meillä ei ole valtaa päättää omasta elämästämme ja maastamme.
Ei ole, niin kauan kun olemme euron ja EU:n jäsenvaltio.
http://rayhablogi.blogspot.fi/2015/03/mahdoton-tehtava.html
_____________________________________________________
Mahtaisko näitä rohkeita miehiä löytyä IPU,n ulkopuolelta muitakin,
jos, niin tulkaa mukaan itsenäistämään Suomi,
se Suomi mihin mekin synnyimme,
kiitos vanhempiemme.
IPUn Putkonen pitää sivua pystyssä joten iputinistejä koko sivu edustaa
IPU uhoaa pääsevänsä hallitukseen. Verkkomedia mainostaa myös kokoomuslaisia.
IPU saa taas ne tavanomaiset parisataa ääntä. Nekin Suomen ryssiltä, jotka ihailevat Putinia kuten IPUkin.
Parasta journalismia edustaa Verkkomedia, todellinen vaihtoehto vallitsevalle epärehelliselle ja epä-älylliselle valtamedialle.
Sen arvo ei muutu tuollaisista yrityksistä antaa sille jokin epämääräinen leima. Leimaaminen tehoaa vain niihin jotka tuskin muutenkaan sitä lukisivat "vääränlaisen" tiedon saamisen pelossa.
Niilhin, jotka pystyvät itsenäisesti arvioimaan lukemaansa aineistoa ja sen laatua, ei tuollaisilla leimoilla pysty vaikuttamaan.
Myös se että todellista vaihtoehtoa tarjoavat puolueet eivät saa laajaa kannatusta johtuu samasta kyvyttömyydestä muodostaa itsenäinen mielipide ja etsiä tietoa muualta kuin muokatusta disinformaatiosta jota valtamedia meille syöttää.
Vaikka näiden vaihtoehtoisten kanavien seuraajien lukumäärä jää samoista syistä pieneksi, on hienoa että sellaisia on olemassa.
Ja se ennenkaikkea on asia joka on syytä tiedostaa.
Te jotka haluatte vain yksipuolista tietoa lukekaa iltalehtiä,
niissä on se teille sopiva tieto, miksi rasittaa aivojaan muulla.
On varmaankin joidenkin mielestä tärkeää, että Suomen viimeisillä, lähes dementoituneilla kommunisteilla on oma lehti joka jaksaa yhä uskoa vallankumoukseen. Muita se tuskin jaksaa kiinnostaa,
"Parasta journalismia edustaa Verkkomedia, todellinen vaihtoehto vallitsevalle epärehelliselle ja epä-älylliselle valtamedialle"
Oletko nyt ihan tosissasi? Verkkomedia kääntää suomeksi lukuisista valheista kiinni jääneiden, Venäjän propagandaa surutta levittävien sivustojen "uutisia". Lisäksi se julkaisee asiavirheitä ja väärintulkintoja viliseviä juttuja, joista huokuu viha Israelia kohtaan.
Verkomedia on Venäjän ääni Suomessa. Pelkkä ruskin nuolija.