Rauhaan vetoomus.

rauhaan

Rauhaan vetoomus.

Taivas kutsuu maata rauhaan. Ihmiskunta muistakaa ja oppikaa menneisyydestänne.
Älkää antako toivottomuuden muuttua vihaksi. Me taivas olemme nähneet ja kokeneet sotain kauhut maan alueella eläessämme ja taivaan alueilla eläessämme. Tuhoa kaikkialla, kärsimystä tuskaa ja mielettömyyttä vallan tähden. Kunpa te tietäisitte sen kärsimuksen ja tuskan määrän, jonka olemme joutuneet kokemaan, kuolleita kaikkialla ilman määrää. Olematta mitään sellaista voimaa, joka olisi pystynyt auttamaan tuhosta ja henkisestä turmiosta. Taivaallinen sadismi ylittää kaiken järjen rajan, joka on vuosikymmenet tuhannet, jopa sadat tuhannet vuodet kehittyneenä pahana, itsensä ilmoittanut ajassamme. Mikä on ihmis-sielu, joka kehittyy pahaan ja pitää sitä oikeutetusti oikeana? Vallalla on hirveät kasvot ajassamme. Te kysytte, missä on Jumalan voima, missä on Luojan voima, missä on rakkaan Jeesuksemme voima? He nostivat kätensä ylös ja antautuivat, taakka oli liian suuri kannettavaksemme. Jeesuksen sanat: ” Minä katsoin taivasta ja maata, eikä auttajaa ollut!” Onko toivottomuudessa toivo, edes maan lihan alueellanne? Tämä on rehellisin kirjoitus, joka on kirjoitettu.

Kansakunnille.

2

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valistunut

      Ihminen ei opi kokemuksesta mitään, historia todisrtaa sen, jos ihminen oppis kokemuksesta, niin sodat olisivat päättyyneet ikuisiksiajoiksi jo aikoja sitten.

      Sodat loppuvat kun me yksilöinä teemme sisäisen rauhan itsemme kanssa, niin se heijastuu koko maailmaan.
      Sitä mitä me olemme yksilöinä niin sitä on koko maailma, kun me yksilöinä muutumme, todellisuudessa, emmekä vain rauhan aatteena, niin koko maailma muuttuu sen kaltaiseksi.

      Uskonnot, aatteet,filosofiat, ja politiikka on alunperin perustuneet muutoksen aikaansaamiseksi, mutta ne ovat ajanoloon muuttuneet, tämän valitsevan pahan ikuistamiseksi, jotta he säilyttäisivät valtansa ihmismieleen

      Jos me yksilöinä muuttuisimme, niin ne kävisivät tarpeettomiksi, maailma muuttuisi yksilöiden muuttumisen kautta väkivallattomaksi ja sodat päättyisivät siihen

      Instituutiot tarvitsevat kärsimystä ja väkivaltaa, itsensä ikuistamiseksi

      Paratiisitila josta me jouduimme ulos on täällä maanpäällä, ja jos emme elä siinä tilassa nyt , niin emme milloinkaan, sillä kuoleman jälkeen se on liian myöhäistä

      • fvccc

        Jos tuota mainitsemaasi sisäistä rauhaa mietitään loppuun asti , niin sen tien "tapissa" koko ihmiselämä käy tarpeettomaksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      352
      4491
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      146
      2538
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2146
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      145
      1690
    5. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1227
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      44
      1222
    7. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      35
      1178
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1101
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      345
      1045
    10. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      143
      1029
    Aihe