puhuttiin tyttöystävän kanssa ,kun käveltiin istumon ohi(superseacat silja line),että hah hah tämäkö se on se makaamo.molemmat oltiin luettu niitä juttuja.takaisin tullessa oltiin jo mukavasti humalassa ja mentiin heti baaritiskille hakemaan lisää juomista.mulla loppui käteinen.maksoin kortilla jo tallinnan puolella.eikä siinä heti tullut haettua käteistä,jota kortillakin saa neuvonnasta.luulin että naisystäväni(50v)maksaa minun olueni,koska hänelle ruhtinaallisesti mennessä tarjoilin.hän ei maksanutkaan.silloin repesi.pohjalainen luonteeni pakkasi pintaan ja huusin hänelle"sait nöyryytettyä tämän kerran,saatanan lutka,mutta tämä on viimeinen kerta".maksoin kortilla vaivaisen 3 euron ostoksen.ja jatkoin pöydässä samaa saatanan huutoa,ja sitten siihen puuttui tarjoilijat ja vahtimestari.tai joku joka oli laivan henkilökuntaa.vähän hävetti jälkenpäin.mutta siihen loppui sekin suhde.että semmoisia istumo- ja makaamojuttuja.
Vastaukset 5
- KIKI
MITÄS NIIN NOLOA TOSSA OLI ETTÄ TÄNNE SE PITI LAITTAA
- minä
Kannattaako ottaa niin vanha "tyttöystävä" kun 50 v. Nuoremmat vois älytä tarjota välillä takasin, mutt noi ikäloput luulee ett vielä eletään 1800-lukua, jolloin mies hoiti kaiken tarjonnan.
- läheltä seuraava
Mitähän varten toikin juttu tänne tartti kirjottaa? Ja "siihen loppui sekin suhde", olettehan te vielä yhdessä?!
- TALLINNASSA
Ei olla enää yhdessä!!!
- jkop
ninkkö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va761991Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661239Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu251042- 1411028
- 91729
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa118712- 45697
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63662- 59655
- 59608