Turhakkeet ovat aina hallituksessa

PlingPlongRuotsittajat

Pling plong! Puolue on RKP:n ja sen politrukit ovat taas seuraavassa hallituksessa hääräämässä uusia pakkoruotsitus pakotteitaan. Tuo kielipuolueena tituleeraava puolue on täysin turhake ja on vain yhdenasian puolue eikä yhtään muuta.
Siinä on ajattelemista teille kommunistit!

6

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fudutpersuille

      RKP:n ja Persujen talouspoliittiset linjaukset ovat samanlaisia. Natoa, leikkauksia, aseita armeijalle, työväenliikettä vastaan, demokratiaa vastaan, kulttuuria vastaan.

      Ktp:n ehdokkaat ovat SKP:n listoilla. Äänestä SKP:n listaa ja olet kulttuurin edistämisen puolella Halla-ahon barbariaa vastaan.

      • PakkoruotsitusPois

        Halla-Aholla ei ole mitään tekemistä tuossa aiheessa ja 75% kansasta on poistamassa pakkoruotsittamisen, loppu!


    • fudutpersuille

      Eduskunta päätti hiljan ruotsin opetuksen peruskouluissa. Sen opettelu helpottaa germaanisten kielten omaksumista, joten ei se aivan turha ole. Vanhempana kullakin on mahdollisuus valita ulkomaalaiskielet halunsa mukaan. Eikä kielikysymys ole ensisijainen. Huomio tulisi kiinnittää porvarien kehnoon ja työväenvastaiseen talouspolitiikkaan. Persupuolue ja Halla-aho toimii tässäkin kapitalistin puolella. Työläiset kinaamassa kielestä kun kapitalistin käsi on työmiehen rahakukkarolla.
      Aloius voisi vaatia rikkaita ja pääomatuloja verolle niiden massiivisen veronkierron sijasta. Jos näin teet, Halla-aho antaa aloitukselle potkut. Entäpä silmien aukeaminen mistä kielijutussakin on kyse. Vosi tlla hyvä mieli ettei koko ikäänsä joudu roikkumaan huijarien matkassa.

      • PainukaaSuohon

        "Eduskunta päätti hiljan ruotsin opetuksen peruskouluissa."

        Oliko tuo päätös demokraattisesti oikeasti kansanvalinta ja noudatettiinko siinä kansantahtoa? Tiettävästi 75% kansasta haluaa vapaankielivalinnan mutta kansaa ei kuunnella vaan nämä RKP:n aisankannattajat kääntelevät takkejaan sen kun kerkiävät.
        Ihmettä sakkia nämä kommarit ovat, mutta hyvä ettei kukaan heitä edes äänestäkkään.


    • niinonjoo

      Mikäli toiset porvarit ottavat persut hallitukseen sinne tulee samanlainen turhake kuin muutkin.

      • PlingPlongPlingLong

        Pling, plong ja RKP:n aisankannattajat pitäkääpä Halla-Ahon lippu korkealla hän on ääniharavana vaaleissa ja korjaa suurimmat äänimäärät, että repikää siitä kommarit !


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8880
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      311
      6197
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      76
      924
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      768
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe