Me maksamme YLE:lle pakkoveroina ja saamme siitä ruotsalaista ohjelmistoa jota tulee joka kanavalta vaikka sitä varten on oma YLE femma. YLE:n tuottamat propaganta ohjelmat Suomi on venäläinen ja toinen propaganta ohjelma Suomi on ruotsalainen mitä tuleekaan seuraavaksi eikö Suomi olekkaan itsenäinenvaltio vai mitä on?
YLE:n pakkovero on kansalaisten muilutusta pahemmastapäästä ja nyt YLE tekee niillä rahoilla mitä RKP:n politrukit määräilevät ja puolueeton medialaitos on nyt valjastettu räikeästi RKP:n propagantan lietsontaan. Onko sitä ohjelmaa missä ei mustamaalattaisia työläisiä ja ajatelkaapa ne äänestäjämäärät ihmisiä jotka maksavat YLE:n pakkoveroa ja saavat siitä hyvästä halveksuvaa ivaa päällensä. Köyhät kyykkyyn on YLE:n motto ja sen röyhkeät politrukit mellastavat köyhien maksamilla pakkoveroilla propagantaansa.
YLE tukee nykyisin myös ruotsin STV:n toimintaa ja YLE femma lähettää STV:n kanavanohjelmaa pääosiltaan ympärivuorokauden. YLE:n toiminta on röyhkeää kansalaisten ylikävelemistä kaikkine ruotsituksineen.
Eikä YLE:ltä voi muuta odottaakaan kuin ylimielistä pakkoruotsitusta.
Onko Suomi itsenäin vai ruotsalaisten alusmaa ????
1
107
Vastaukset
- persutinhoaahyvää
Kuule kulta.
Televisiosta tulee myös ohjelmaa ranskaksi, norjaksi ja jopa kiinaksi mutta eniten anglanniksi ja silläkin kielellä usalaista ohjelmaa. Usalainen koostuu pääosin väkivaltaviihteestä.
Ylellä ei ole pakkoruotsitusta vaan luonnollisesti suuren vähemmistön kielellä tuotettua ohjelmaa, jossa väkivalta ei näyttele juuri mitään osaa. Onko saamenkieliset pakkoohjelmmia persuille? Niitäkin tulee ja on mitätön vähemmistö.
Ylen tulee olla monikuluttuurinen. Sitä voisi edistää sillä, että usalaista väkivaltaa näytettäisiin vain prosentti nykyisestä ja tilalle tuotaisiin ohjelmia maailman kaikista maista.
Ylen tulee olla monikulttuurinen. On hyvä että siellä suomalaissarjoissa tummaihoiset ja poikkeavat näyttelevät. Halla-aholaiset saavat joka kerta nokilleen sontajournalisminsa kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1076788KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3826428Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei623223Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521172728Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082360- 1251824
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211687Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341535Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821357- 741247