Haglund raivoaa jo venäjänkielestäkin

Presidentti Niinistö, Sanoma Oy, kokoomus, puolustusvoimien kokoomusupseerit ja muut natottajat ovat saaneet Haglund-reppanan sairastumaan Venäjä-vihaan ja Natoon täydellisesti.

Ei ole kauaa kun Haglund sairastui uskomaan, että Venäjän vakoilijoita ja trolleja on joka paikassa ja jopa Venäjän hävittäjiin sisäänrakennettuina.

Nyt Haglund raivoaa itseään pussiin, että Itä-Suomessa, missä ei haluta opiskella ruotsinkieltä vaan venäjänkieltä, kielten osaaminen ja opiskelu ei olekaan hyväksi.
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Se on kumma että tuollaisia Haglundin kaltaisia ressukoita ylipäätään päästetään mihinkään korkeampiin tehtäviin. Kerrassaan säälittävä näky koko olento.

Äänestä

Natottajat hakusivat ressukan puolustusministeriksi.

Äänestä

Miksi pitäisi opiskella ruotsia mutta ei venäjää. Venäjä on naapurimme siinä kuin Ruotsikin ja Venäjä on sentään supervalta ja venäjä maailmankieli.

Äänestä

Tuskinpa Haglund on Moskovan Tiltun kaltainen enkä usko, että mies "raivoaa" mistään tai "vihaa" mitään! Suomenruotsalaisena hän puolustaa ruotsinkielen opetusta kaikkialla ja on mielestäni siinä kannassaan väärässä!

Äänestä

Takakireitä, nuoria ministereitä on liikaakin. Tilanne näkyy vanhojen rosvojen pyrkimyksenä takaisin laitokseen.

Äänestä
  • Haglund on sivistynyt mies, joka ei koskaan 'raivoa' (Tiltun ilmaisu) tai käy kuumana puhumattakaan siitä, että olisi takakireä!

    Äänestä

Haglund saa puhua vaikka koko ikänsä suomenruotsia niin sillä ei investointeja Suomeen hankita, mutta venäjällä ja englannilla jo hankitaan.

Äänestä

Suomenruotsi ja sivari-vainoharhainen-venäläisten vihaaja Haglund ovat ihan väärä signaali Ruotsille Ruotsin ja Suomen sotilasliitoksi.

Äänestä
  • Kokoomus-yle,Niinistö ja stubb ovat jo hyökänneet itäsuomessa kouluja ja rehtoreita vastaan kun nämä ovat kehittäneet suomen ja venäjän välistä kulttuurin vaihtoa,hankkimalla oppimateriaalia ym venäjältä.Nato-suomi yrittää estää yhteistyömme ja kaupankäynnnin naapurimme kanssa.Itä-suomessa kukaan tarvitse Ruotsin kieltä eikä mihinkään.

    Äänestä

Kansa saa Haglundin kohta pois maamme johdosta.

Äänestä
  • No emme vaan valitettavasti taida saada. RKP:lla on hallituspesti ollut kai jonkinlaisena tasa-arvopaikkana jo ties kuinka monessa hallituksessa. Eli pakkoruotsia silläkin saralla.

    Äänestä

Tuskinpa Haglund on Moskovan Tiltun kaltainen enkä usko, että mies "raivoaa" mistään tai "vihaa" mitään! Suomenruotsalaisena hän puolustaa ruotsinkielen opetusta kaikkialla ja on mielestäni siinä kannassaan väärässä!!

Äänestä

Eduskunnan puhemies pisti Haglundin solmuun kun Haglund yritti tyrkyttää Natoa.

Äänestä

Eilen iltasanomien vaalitentti meni sivari-Haglundilta aivan reisille!Kun Heinäluoma totesi mitä riskejä sisältyy Suomen nato-jäsenyyteen alkaen 1300km yhteisestä rajasta niin Haglund ei tiennyt itkeä vai nauraa.Lopuksi tämä USAN asiaa ajava Haglund yritti inttää ettei Venäjä arvostaisi suomen liittoutumattomuutta??Hänhän itse oli tekemässä yhteistyötä USAN lentotukialuksella ja on hankkinut jenkkikoneita harjoituksiin kuvaamaan Pietarin vastaisia pommituksia.Niinistö kirjoitti salaisen isäntämaasopimuksen.Minun arvio SDP:stä ja Heinäluomasta nousi kohisten!

Äänestä

Näköjään se pärjääminen on katsojan silmässä?

Mielestäni Haglund pärjäsi aivan mainiosti! Hän on rutinoitunut esiintyjä ja siksi Tiltujen mieliharmi!

Äänestä

Haglund oli ihan poju kun Heinäluoma viitsi vähän haastaa.

Äänestä
  • Heinäluomalla pyyhittiin lattiaa "pojun" toimesta:-D

    Äänestä

Uskomaton kaveri tämä haglund. Tuskin hän tätä intoaan kuitenkaan on ihan omin päin kehittänyt eli mainitunlaisia kannattajia on varmaan taustana. Kuitenkin olen kansalaisena huolestunut tuollaisesta panikoijasta m e i d ä n y h t e i s t e n tärkeiden asioiden hoitajana. En olE kepun kannattaja mutta toivottavasti kepu saa suurvoiton jotta järkilinja näissä asioissa voittaa ja stubb-haglundin kohellus päättyy.

Äänestä

Hagkunbd on toimessaan ollut yllättävän hyvä ministerinä! Hän on järkevä, s4elväsanainen ja saa aikaiseksi!

Siinä onaivan riittävästu syytä siihen, että Tiltut eivät miehestä pidä!

Äänestä

Venäjä soveltuu kieliopiltaan ja sanastoltaan erinomaisesti miehittämiseen ja siksi venäjää käytetään paljon erilaisissa sotatoimissa. On sangen epäilyttävää jos joku osaa venäjää. NATO-kielten opsikeluun sen sijaan tulee nuorisoa rohkaista.

Äänestä

Nyt Haglund on ruvennut raivoamaan moottoripyöristä.

On ite sennäköinen setä, että lasten kolmipyöräistä kovempaa menopeliä ei ole tullut koitettua.

Äänestä

kuuhun sen sais saatanan pellen ampua

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HaglundOnSairas kirjoitti:

Presidentti Niinistö, Sanoma Oy, kokoomus, puolustusvoimien kokoomusupseerit ja muut natottajat ovat saaneet Haglund-reppanan sairastumaan Venäjä-vihaan ja Natoon täydellisesti.

Ei ole kauaa kun Haglund sairastui uskomaan, että Venäjän vakoilijoita ja trolleja on joka paikassa ja jopa Venäjän hävittäjiin sisäänrakennettuina.

Nyt Haglund raivoaa itseään pussiin, että Itä-Suomessa, missä ei haluta opiskella ruotsinkieltä vaan venäjänkieltä, kielten osaaminen ja opiskelu ei olekaan hyväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu