Hyvin mainostettu ehdokas saa äänivyöryn

HyväMiesHallitukseen

Jos eduskuntavaaleissa saa 15 000 ääntä ja eurovaaleissa 80 000 niin ainakin hyvin moni kokee että Halla-Aholla on paljonkin annettavaa suomelle!
Valitse järkeä älä alistu RKP:n rasismille ja pakkoruotsituksella kyykytettäväksi ole Suomalainen.

5

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antifas

      Halla-ahon, uusnatsien ja perussuomalaisen puolueen rynnistys on lakipisteessä. Edessä on on pelkästään alamäki.
      Vanhempi väki haistaa halla-aholaisten takana murhanhimoisen Hitlerin fasismin aatteen. Se ei salli fasismin saapua maahamme pysyvästi. Viime sodat olivat fasismin kanssa liittoutumisen pahin virhe mitä olla saattaa. Työtön syrjäytynyt nuorison osa haksahti mamurasismin yksinkertaisuuteen, jossa maahanmuuttaja olisi syyllinen hänen ahdinkoonsa. Sekin teesi on loppuunkulunut ja oli sitä jo esitettäessäänkin. Työtön nuori ei kostu mitään mamuvihasta. Kapitalismi ei anna hänelle silti työtä. Porvaripuolueet, persut mukaanlukien, aikovat jatkaa vaalien jälkeen talouskuria ja työttömyyden kasvattamista.
      Uusnatsien levittämä hurriviha ei sekään tuo työtä mutta myrkyttää esittäjän mieltä.

      Aloitus voi olla harhaajohdettu nuori joka esiintyy palstalla halla-aholaisten määräysten mukaan. Määräysten, joiden sisältö on kaukana humanismista ja ihmisyydestä. Mikäli vielä menee hörhönatsien kiihotuksesta väkivallantekoihin, saa päälleen ikuisen leiman ja johtajat nauravat partaansa.

      Sanottakoon selvästi että suomenruotsinkieliset ovat suomalaisia siinä kuin muutkin kansalaisuuden saaneet. Jos Seppo Lehto tai Halla-aho muuta väittää, niille voi hasitattaa pitkät.

      Äänestämällä kommunistien ehdokkaita tuet työväen pyrkimyksiä parempaan elämään ja siinä ilman fasismin ideologiaa.

      • TotuusOnTuossa

        Meidän tulee muistaa eräs rotuerottelijana tunnetuksi tullut RKP:n oppi-isänäkin tunnettu
        A Å Freudenthal hän oli jopa natsi ja erityisesti hän vihasi suomalaisia ja kutsui suomalaisia sivitymättömiksi ja oppimattomiksi duraaneiksi. RKP on jakanut tuon rotuerottelijan muistoksi mitaleja ansioituneille ruotsittajille esimerkiksi Paavo Lipponen, Halonen ja monia muita jotka ovat sortuneet kannattamaan tuon rotuerottelijan oppeja.
        Että repikää siitä te kommarit !


    • kkklyx

      Halla-aho saa saada miljoona ääntä. Hän on silti imbesilli.

    • KunnianMiesOn

      Miksi Halla-Aho on noin suosittu täällä palstoilla kun joka viestissä mainostetaan persuja?
      Johtuuko kunnioituksesta koska Halla-Aho ajaa kansalaisen asiaa ja pitää suomalaisuutta tärkeänä asiana eikä suosi rikollisten maahanmuuttoa?

      • rasistiaho

        Halla-aho ei ole mitään muuta kuin rasistipelle, jota uusnatsit tukevat.
        KunnianMiesOn ei ymmärrä että ruotsinkieliset, saamenkieliset, venäjänkieliset, englanninkieliset, thaimaalaiset ym, jotka ovat Suomen kansalaisia ovat osa suomalaisuutta. Myös maassa olevat pakolaiset muodastavat osan identiteetistämme.
        Halla-aho tohtorin koulutksen saaneena puhuu palturia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      81
      3548
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      28
      2362
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      139
      2001
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1606
    5. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      63
      1244
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1217
    7. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1062
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      59
      903
    9. Kirkon kastekaava on väärin - oikea kaava löytyy Apostolien tekojen kirjasta

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      73
      898
    10. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      77
      879
    Aihe