Jos eduskuntavaaleissa saa 15 000 ääntä ja eurovaaleissa 80 000 niin ainakin hyvin moni kokee että Halla-Aholla on paljonkin annettavaa suomelle!
Valitse järkeä älä alistu RKP:n rasismille ja pakkoruotsituksella kyykytettäväksi ole Suomalainen.
Hyvin mainostettu ehdokas saa äänivyöryn
5
79
Vastaukset
- antifas
Halla-ahon, uusnatsien ja perussuomalaisen puolueen rynnistys on lakipisteessä. Edessä on on pelkästään alamäki.
Vanhempi väki haistaa halla-aholaisten takana murhanhimoisen Hitlerin fasismin aatteen. Se ei salli fasismin saapua maahamme pysyvästi. Viime sodat olivat fasismin kanssa liittoutumisen pahin virhe mitä olla saattaa. Työtön syrjäytynyt nuorison osa haksahti mamurasismin yksinkertaisuuteen, jossa maahanmuuttaja olisi syyllinen hänen ahdinkoonsa. Sekin teesi on loppuunkulunut ja oli sitä jo esitettäessäänkin. Työtön nuori ei kostu mitään mamuvihasta. Kapitalismi ei anna hänelle silti työtä. Porvaripuolueet, persut mukaanlukien, aikovat jatkaa vaalien jälkeen talouskuria ja työttömyyden kasvattamista.
Uusnatsien levittämä hurriviha ei sekään tuo työtä mutta myrkyttää esittäjän mieltä.
Aloitus voi olla harhaajohdettu nuori joka esiintyy palstalla halla-aholaisten määräysten mukaan. Määräysten, joiden sisältö on kaukana humanismista ja ihmisyydestä. Mikäli vielä menee hörhönatsien kiihotuksesta väkivallantekoihin, saa päälleen ikuisen leiman ja johtajat nauravat partaansa.
Sanottakoon selvästi että suomenruotsinkieliset ovat suomalaisia siinä kuin muutkin kansalaisuuden saaneet. Jos Seppo Lehto tai Halla-aho muuta väittää, niille voi hasitattaa pitkät.
Äänestämällä kommunistien ehdokkaita tuet työväen pyrkimyksiä parempaan elämään ja siinä ilman fasismin ideologiaa.- TotuusOnTuossa
Meidän tulee muistaa eräs rotuerottelijana tunnetuksi tullut RKP:n oppi-isänäkin tunnettu
A Å Freudenthal hän oli jopa natsi ja erityisesti hän vihasi suomalaisia ja kutsui suomalaisia sivitymättömiksi ja oppimattomiksi duraaneiksi. RKP on jakanut tuon rotuerottelijan muistoksi mitaleja ansioituneille ruotsittajille esimerkiksi Paavo Lipponen, Halonen ja monia muita jotka ovat sortuneet kannattamaan tuon rotuerottelijan oppeja.
Että repikää siitä te kommarit !
- kkklyx
Halla-aho saa saada miljoona ääntä. Hän on silti imbesilli.
- KunnianMiesOn
Miksi Halla-Aho on noin suosittu täällä palstoilla kun joka viestissä mainostetaan persuja?
Johtuuko kunnioituksesta koska Halla-Aho ajaa kansalaisen asiaa ja pitää suomalaisuutta tärkeänä asiana eikä suosi rikollisten maahanmuuttoa?- rasistiaho
Halla-aho ei ole mitään muuta kuin rasistipelle, jota uusnatsit tukevat.
KunnianMiesOn ei ymmärrä että ruotsinkieliset, saamenkieliset, venäjänkieliset, englanninkieliset, thaimaalaiset ym, jotka ovat Suomen kansalaisia ovat osa suomalaisuutta. Myös maassa olevat pakolaiset muodastavat osan identiteetistämme.
Halla-aho tohtorin koulutksen saaneena puhuu palturia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203784
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243179En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322385- 922149
- 222000
- 271648
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411631- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021473Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424