Suomalainen äänestää suomalaisia

ElätätköSinäTerroristeja

Suomen poliitikot eivät välitä kansalaisten turvallisuudesta yhtään mitään ja sen me näemme rikollisuuden lisääntyessä ja turvattomuuden lisääntymisenä. Suomi toimii Isisin sotilaitten värväysmaana ja täältä lähtee solkenaan terroristeja tekemään kauheuksia Syyriaan onko se meidän suomalaisten veronmaksajien velvollisuus kustantaa tuo järjetön touhu?

Ompa joku kukkahattuinen RKP-Kokoomuslainen ehdottanut että sotimasta palaaville pitäisi järjestää veteraanieläke tuosta terrorismiin osallistumisestaan.

Jos poliitikot eivät huomioi että pakolaisvirtoihin pitäisi sisällyttää tarkkailu ketä maahan haetaan eikä suinpäin pelkästään oteta rikollisia? Onko järkevää että rikolliset ja sotimaan Isis joukkoihin lähtevät ovat niitä avuntarvitsijoita joita täällä elätetään veronmaksajien kustannuksilla? Haluatko sinä elättää terroristeja jos et niin äänestä Suomalaisia edustajia.

2

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perusjuomalainen
    • isänmaanasia

      Aloitus ei taaskaan tunne perusasioita. Suomessa saa äänestää vain suomalaisia. Niitä jotka ovat Suomen kansalaisia. Kansalaiset saavat olla ehdokkaana ja äänestää. Menikö perille? Isänmaallinen palkkatyöläinen äänestää marxilaisia ehdokkaita eduskuntaan. Isänmaan etu on rauhanomainen ulkopolitiikka ja se sulkee natoyhteistyön pois.

      Suomesta lähtee ISIKSEN riveihin isispersuja. He ampuvat Lähi-idässä shiiauskovia. Shiiapersut ampuvat sunnipersuja. Kumpikaan ryhmä ei ole millään tavalla sitoutunut työväenliikkeeseen. Eivät myöskään persut. Suomessa persut vihaavat sunni- että shiiapersuja.
      Persuissa majailee uusnatsien järjestöjen jäseniä. Nämä ovat jo järjestäneet väkivallantekoja. Niillä on ääretön työväenliikkeen viha. Viha ei tuo työttömälle, syrjäytyneelle nuorelle työtä. Uusnatsit ovat sijoittuneet SVL:n ja Seppo Lehdon sivustoille ja kielenkäyttö on kuin apinoilla. Persut kantavat sisällään terroristeja.

      Maahanmuuttajajien suuri enemmistö on sivistyneempää väkeä kuin väkivaltaiset rasistipersut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2075
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      330
      1274
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      91
      1166
    4. 149
      1055
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      67
      919
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      859
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      797
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      23
      796
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      759
    Aihe