Suomalainen äänestää suomalaisia

ElätätköSinäTerroristeja

Suomen poliitikot eivät välitä kansalaisten turvallisuudesta yhtään mitään ja sen me näemme rikollisuuden lisääntyessä ja turvattomuuden lisääntymisenä. Suomi toimii Isisin sotilaitten värväysmaana ja täältä lähtee solkenaan terroristeja tekemään kauheuksia Syyriaan onko se meidän suomalaisten veronmaksajien velvollisuus kustantaa tuo järjetön touhu?

Ompa joku kukkahattuinen RKP-Kokoomuslainen ehdottanut että sotimasta palaaville pitäisi järjestää veteraanieläke tuosta terrorismiin osallistumisestaan.

Jos poliitikot eivät huomioi että pakolaisvirtoihin pitäisi sisällyttää tarkkailu ketä maahan haetaan eikä suinpäin pelkästään oteta rikollisia? Onko järkevää että rikolliset ja sotimaan Isis joukkoihin lähtevät ovat niitä avuntarvitsijoita joita täällä elätetään veronmaksajien kustannuksilla? Haluatko sinä elättää terroristeja jos et niin äänestä Suomalaisia edustajia.

2

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perusjuomalainen
    • isänmaanasia

      Aloitus ei taaskaan tunne perusasioita. Suomessa saa äänestää vain suomalaisia. Niitä jotka ovat Suomen kansalaisia. Kansalaiset saavat olla ehdokkaana ja äänestää. Menikö perille? Isänmaallinen palkkatyöläinen äänestää marxilaisia ehdokkaita eduskuntaan. Isänmaan etu on rauhanomainen ulkopolitiikka ja se sulkee natoyhteistyön pois.

      Suomesta lähtee ISIKSEN riveihin isispersuja. He ampuvat Lähi-idässä shiiauskovia. Shiiapersut ampuvat sunnipersuja. Kumpikaan ryhmä ei ole millään tavalla sitoutunut työväenliikkeeseen. Eivät myöskään persut. Suomessa persut vihaavat sunni- että shiiapersuja.
      Persuissa majailee uusnatsien järjestöjen jäseniä. Nämä ovat jo järjestäneet väkivallantekoja. Niillä on ääretön työväenliikkeen viha. Viha ei tuo työttömälle, syrjäytyneelle nuorelle työtä. Uusnatsit ovat sijoittuneet SVL:n ja Seppo Lehdon sivustoille ja kielenkäyttö on kuin apinoilla. Persut kantavat sisällään terroristeja.

      Maahanmuuttajajien suuri enemmistö on sivistyneempää väkeä kuin väkivaltaiset rasistipersut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3774
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3169
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2375
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      1990
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1642
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1621
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe