Talvivaara lorahtaa kohta myrkkyvedet vesistöihin, vaikka Natunen Perän uhkaamana lupasi ettei enää lorahtaisi. Kainuussa on taas normaali Kepulitalvi ja lumen vesipitoisuus on normaali. Vaalipäivänä lorahtaa.
Vaikka Natunen lupasi,ettei 5 kertaa lorahda
6.Lorahdus
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei siellä ole kuin 10 000 000 000 litraa suola- ja raskasmetallipitoista vettä. Jokaiselle maapallon asukkaalle riittää lähetettäväksi 2 litraa tätä Keskustalaista ihmejuomaa. Jos juomme vain Suomessa sen niin jokaiselle on varattuna 2 000 litraa.
Tilaukset sisään myös ensi vuodelle, silloin saadaan taas lisää.
Eikö sua jo yrjötä.
Olet vihainen työmiehille.
Kepulit järjestelevät Talvivaaran kaltaisia työpaikkoja vaalialueelleen.
Niin järjestää, että SAK/demarieilla olis työläisiä rosvottavanaan.
Keskustalaisten olisi syytä tehdä jo parannus ja lopettaa rahojemme jakelu Pekka Perälle, sekä panna stoppi monimuotoiselle ympäristön tuhoamiselle.
Kainuussa sataa! Tulvavaara lähestyy.
Näyttää todellakin uhkaavalta. http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/sotkamo/vuokatti
Ennuste on sellainen, että Kepu voittaa vaalit ja lataa 200 000 uutta työpaikkaa Tavivaaraan.
Vaalipäiväksi Sipilälle terveisiä: http://www.kauppalehti.fi/uutiset/tulvavaroitus-talvivaaran-vesialtaat-aariaan-myoten-taynna/Ls4njUb5
On se Talvivaara kumma laitos, kun sen on pakko veronmakasajien rahoittamana tuhota yhteistä luontoamme! Kepulaisuudessa on sisäänrakennettuna ympäristön tuhoamishalu, muuta se ei voi olla.
Kun katsoo käyriä, niin kikkelin hinta on pohjalukemissaan. Millä meinaavat saada porauksen kannattamaan, kun jatkuvia vesivahinkojakin vielä pukkaa?