Suomi rypee pohjamudissa ja on suossa

KansalaisetNouskaa

Sinäkin työläinen oletko ajantasalla ja ymmärrät että Suomi on nyt jamassa josta on vaikea nousta olemme niinsanotusti suossa tukkarajaamme myöten?

Suomessa on röyhkeä kieliryhmittymä joka ohjaa politiikkaa säätiövarallisuuksiensa turvaamana ja näin pakkoruotsitus on sälytetty suomenkielisten harteille.

Pakkoruotsituksen tehtävänä on antaa etuoikeuksia pienelle kielivähemmistölle joka sortaa muita vähemmistöjä ja jotka ovat täysin RKP:n poljennan alla eikä heidän asioistaan mitään tule koskaan esille. Saamelaiset ovat alkuperäisiä asukkaita Suomessa, mutta RKP:n valta ulottuu sinnekkin ja tuo röyhkeä puolue yrittää saada jalansijaa Saamelaisten keskuuteen.
Toivottavasti kansalaiset ymmärtävät miksi RKP on vieraanmaan asialla ja yrittää pönkittää ruotsalaisuuttaan Suomessa mikä on tyhmintä mitä voi olla kun Suomi on ollut ruotsin orjuudessa?

RKP johtaa Suomea säätiö - rahojensa turvin ja lahjoo puolueita ja politiikkoja aisankannattajikseen ja sen huomioimme lisääntyvänä pakkoruotsituksena TV:ssä ja etenkin YLE on täysin RKP:n alaisuudessa.

RKP on vallannut kaikki Suomen merkittävät puolueet soluttanut myyriä johtaviin puolueisiin tekemään myyräntyötään. Tämän kun ymmärtää, niin alkaa ymmärtämään Suomen politiikkaa.

1

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pahanatopois

      "RKP on vallannut kaikki Suomen merkittävät puolueet "

      Myös persupuolueen! Persut ajavat Suomea natoon RKP:n kanssa. Aloitus taitaa olla oikeassa, että RKP on soluttanut persut natoseikkailijoilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2543
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1808
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1633
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1261
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      988
    7. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      94
      975
    8. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      965
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      884
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      66
      882
    Aihe