Fennojen kielitaidottomuus huolestuttavaa

Femman vaalikeskustelu osoitti, missä mennään. Ja fennojen tarkoitus on vaan lisätä änkyröintiä Suomessa. Ei olis yhtään parempi tulos, vaikka vaalikeskustelu olis tehty englannin kielellä. Ehkä vielä enemmän änkyröintiä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Soini voitti äänestyksen, joten näyttää suomenruotsalaiset pitävän ainakin Soinista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Änkyröintiä kirjoitti:

Femman vaalikeskustelu osoitti, missä mennään. Ja fennojen tarkoitus on vaan lisätä änkyröintiä Suomessa. Ei olis yhtään parempi tulos, vaikka vaalikeskustelu olis tehty englannin kielellä. Ehkä vielä enemmän änkyröintiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu