onks kukaan testannu? :) hiukka epäilyttää mutta...
kukaan kokeillu?
3
1336
Vastaukset
Tekniikan maailmassa oli aikoja sitten juttu ko. tuotteesta ja siinä todettiin että täytyy olla vähintäin hiukkaskiihdyttimen magneettikenttä että olis jotain vaikutusta polttoaineen molekyyleihin elikkä parilla pienellä kestomagneetilla ei ole hevonvitunkaan virkaa bensaletkussa.
Samanlaisia ihmisten kusetuslaitteita oli jo tossa 70 luvun puolivälissä markkinoilla ja niitä testattiin jo silloin samanlaisin tuloksin.
Ai niin,mikäkö on RPT-tuote.
No sehän on RAHAT POIS TYHMILTÄ tuote- Taffel
Tekniikan maailmassa oli tosiaan juttu kaikistä ihmevekottimista ja lisäaineista, jolla polttoaineen kulutusta saadaan alennettua. TM ei voinut suoralta kädeltä tyrmätä ihmeitä, vaan niille piti antaa mahdollisuus, koska se on ainoa tapa tuottaa puolueetonta tietoa. Niinpä kaikki ihmeaineet ja laitteet testattiin liittämällä ne koemoottoriin.
Kyseinen magneettikin oli yksi niistä. Nesteen asiantuntija sanoi,että vaikka magneetilla voisi vaikuttaa virtaukseen ja polttoainemolekyyleihin, sillä ei olisi mitään merkitystä, koska sillä hetkellä kun polttoaine höyrystyy, on ihan samantekevää, missä järjestyksessä molekyylit olivat putkessa ollessaan. Kyseisen magneetin ainoa etu oli se, että koska se oli nippusiteellä kiinni polttoaineletkun ympärillä, se oli myös tarpeettomana helppo poistaa.
- lauta
ihme vekotin, millä bensaa pystyy säästämään on pätkä kakkosnelosta kaasupolkimen alla. Tämäkin on TM:ssä tutkittu 70 luvulla. Pätee muuten tänä päivänäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.805963Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3095335Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie474541Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3043634Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1253388Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.02210Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362112- 1051700
- 1721401
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1001237