Washingtonin ennennäkemätön barbaarisuus

Amerikka laskeutuu tyranniaan. Washingtonin barbaarisuus maailmassa on ennennäkemätöntä. 14 vuotta amerikkalaiset ovat sallineet hallituksensa pommittaa naisia, lapsia ja kylien vanhuksia seitsemässä maassa perustuen täysin valheisiin ja itsekkäisiin etuihin hallitsevalta eliitiltä. Washington on sylkenyt köyhdytettyä uraania kaikkialle, aiheuttaen massiivisia sikiövaurioita ja terveysongelmia. Täytyy muistaa, että Washington on ainoa hallitus maailmassa, joka on pudottanut ydinpommeja avuttomaan siviiliväestöön
Hiroshimaan ja Nagasakiin vuonna 1945. Uhrit olivat puolustuskyvyttömiä Japanilaisia samalla kun Japanin hallitus yritti antautua.

Putin varoittaa Valkoisen talon typeryksiä, että ihmisyyden olemassaolo edellyttää, että Obama "muistaa mitä seurauksia erimielisyydet suurten ydinasevaltojen välillä voisi tuoda strategiseen vakauteen", on Putinilta kohdennettu vaatimus, jonka Valkoisen talon typerykset Washingtonissa suuntasivat aggression kohti Venäjää. Olemme saaneet tarpeeksemme, Putin sanoi. Olemme kärsivällisiä ihmisiä, mutta meillä on loppumassa
kärsivällisyys typeryksien kanssa.

Se ei ole vain Ebola, vitsaus jonka Washington on maailmaan asettanut. Washington on ilmoittanut olevansa Yhdysvaltain perustuslain ja kansainvälisen oikeuden yläpuolella. Washington on tuhonnut itsemääräämisoikeuden Britanniasta, koko Euroopasta, ja Japanista ja ei salli yhdenkään maan valtakuntansa vankeudessa olla riippumaton ulkopolitiikassa Washingtonista. Eurooppa ja Japani eivät ole mitään muuta kuin nukkevaltioita, joiden "johtajille" on hyvin maksettu heidän alistumisestaan Washingtonille.

Hyväuskoisille amerikkalaisille on kerrottu, että kun he ovat poikkeuksellisia ja välttämättömiä ihmisiä, heidän hallituksella on oikeus välttää lain vastuuta. Laki on se, mitä Washington muille maille määrää. Washingtonin ylivalta yli muiden oikeuttaa olemaan "poikkeuksellinen kansakunta." Mitään muuta maata ei lasketa tai niillä ei ole oikeuksia.

Venäjä ja Kiina ovat eri mieltä kuin Washington. Venäjä muodostui kolmannella ja kahdeksannella vuosisadalla ja uudistettiin jälkeen mongolien hyökkäyksen.
Kiina on ollut olemassa noin viisi tuhatta vuotta. Yhdysvallat on 238 vuotta vanha ja päätellen sen käyttäytymisestä, pysyy se viisivuotiaan tasolla.

Hiljattain Sergei Lavrov puhui Venäjältä maailmalle, alla joitain tärkeimpiä lauseita. Kukaan Yhdysvaltain hallituksesta ei kykene antamaan tällaista puhetta.

"Yritykset painostaa Venäjää ja pakottaa se luopumaan arvoista, totuudesta ja oikeudenmukaisuudesta ei ole tulevaisuudessa lainkaan menestystä."

"Yhdysvaltojen politiikka uhkailulla ja filosofialla vallasta ja ylivallasta, eivät täytä vaatimuksia 21.vuosisadalla ja on vastoin tavoitetta kehittää monenkeskeistä ja demokraattista maailmanjärjestystä."

"Yhdysvaltain johtama Länsi-liitto, joka kuvaa itseään demokratian mestarina, oikeusvaltiona ja ihmisoikeuksina toimii päinvastoin maiden sisällä kansainvälisellä areenalla, hyläten demokraattiset periaatteet valtioiden suvereenissa yhdenvertaisuudessa ja yrittää päättää kaikille mikä on hyvää ja mikä pahaa "

"Washington on avoimesti ilmoittanut oikeuden yksipuoliseen sotilaalliseen voiman käyttöön missä tahansa edistääkseen omia etujaan. Sotilaallisesta väliintulosta on tullut normi, jopa huolimatta synkistä tuloksista, joita USA on tehnyt viime vuosina. Kestävyys kansainvälisessä järjestelmässä on vakavasti horjunut Naton pommittaessa Jugoslaviaa, Irakia, hyökkäys Libyaan ja epäonnistuminen Afganistanissa, ja Washingtonin yritys hyökätä Syyriaan ja Iraniin"
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Näin on!

Äänestä
  • Olen täysin samaa mieltä.Nato haluaa kylmästä sodasta oikeaan sotaan pikaisesti että saa aikaiseksi ydinsodan ja koko ihmiskunnan tuhon.

    Äänestä

USA on diktatuuri, jossa ei vapaata lehdistöä.

Äänestä
  • Löytyi tiltu

    Äänestä

"Kestävyys kansainvälisessä järjestelmässä on vakavasti horjunut Naton pommittaessa Jugoslaviaa, Irakia, hyökkäys Libyaan ja epäonnistuminen Afganistanissa, ja Washingtonin yritys hyökätä Syyriaan ja Iraniin"

Nato lopetti kansanmurrhan Kosovossa pommittamalla Milon rauhan kannalle. Libyassa se uttoi kapinalliset voittoon (USA ei osallistunut!). Afganistanissa Nato ei ollut edes mukana. Syyriaan tai Iraniin eri kukaan ole hyökännyt!

Tiltujen virheprosentti on aika huikea:-D

Äänestä
  • NATOtiltun epätoivoista raivoa. NATOtiltu ei kestä TOTUUTTA.

    Äänestä

  • NATOtiltulla meni jauhot suuhun!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • NATOtiltulla on mielensairaus nimeltään RussoFobia. RussoFobian tunnistaa siitä, että NATOtiltu on riippuvainen Venäjän vastaisesta Propagandasta.

    Äänestä

Olikohan se nyt lähemmäksi kahta miljoonaa uhria Lähi- Idässä vuodesta 2003?
Että tällaisia rauhan ja onnen lähettiläitä....USA:n toimesta on jälkeen toisen maailmansodan tapettu raiskattu ja hävitetty??
Meillä moralisoidaan Venäjää ja sen röyhkeyttä kun uskalsi sekoittaa lännen sekoittaman pakan Ukrainasta.
Nykyhetken Venäjän demonisoinnilla ei todellisuudessa ole mitään yhteyttä Krimiin...pelkkä tekosyy.

Äänestä
  • Että Nato kiihkoilijat tarkistakaa asioita?
    En esitä mitään trollia kenenkään puolesta....jokainen voi tarkastella tapahtuneita asioita ja suhteuttaa keskenään.

    Äänestä

  • "Olikohan se nyt lähemmäksi kahta miljoonaa uhria Lähi- Idässä vuodesta 2003?"

    Miisä siellä? Ja miten se liittyy USA:han?

    "Meillä moralisoidaan Venäjää ja sen röyhkeyttä kun uskalsi sekoittaa lännen sekoittaman pakan Ukrainasta."

    Niin? Länsi ei ole ollut Ukrainassa sotimassa, mutta Venäjä on!

    "Nykyhetken Venäjän demonisoinnilla ei todellisuudessa ole mitään yhteyttä Krimiin...pelkkä tekosyy."

    On todellakin! Venäjän toimet Krimillä tuomitsi YK Kiinaa myöten!

    Äänestä

  • ERommel kirjoitti:

    Että Nato kiihkoilijat tarkistakaa asioita?
    En esitä mitään trollia kenenkään puolesta....jokainen voi tarkastella tapahtuneita asioita ja suhteuttaa keskenään.

    "Että Nato kiihkoilijat tarkistakaa asioita?"

    Tottakai! Jokaisella tuntuu olevan oma totuutensa? Sinulla se vain on kovin yksipuolinen ja eksoottinen!

    "En esitä mitään trollia kenenkään puolesta....jokainen voi tarkastella tapahtuneita asioita ja suhteuttaa keskenään."

    Sinä olet aito "Venäjän mies"! Et sinä siitä mihinkään pääse!

    Äänestä

  • ErwinZukov kirjoitti:

    "Että Nato kiihkoilijat tarkistakaa asioita?"

    Tottakai! Jokaisella tuntuu olevan oma totuutensa? Sinulla se vain on kovin yksipuolinen ja eksoottinen!

    "En esitä mitään trollia kenenkään puolesta....jokainen voi tarkastella tapahtuneita asioita ja suhteuttaa keskenään."

    Sinä olet aito "Venäjän mies"! Et sinä siitä mihinkään pääse!

    Jos vastustaa USAn rikoksia Lähi-Idässä, se ei tarkoita, että on Venäjän mies. USA ja sen liittolaiset ovat yksin tuhonneet Lähi-Idän.

    Äänestä

Eikö ole kummallista että massiivinen väkivalta on joskus sallittua?
Vietnam, Laos.....myöhemmin Irak, Afganistan, Libya....ei ketään ota aivoon....mutta Krim ottaa aivoon .......onhan vallan törkeää vallata 'omaa maataan'....ja vielä äänestyksen saattelemana?

Äänestä
  • Ikivanhoja juttuja!

    Mikset muistele tämän päivän tapahtumia kuten Krim ja Ukraina?

    "mutta Krim ottaa aivoon .......onhan vallan törkeää vallata 'omaa maataan'....ja vielä äänestyksen saattelemana?"

    Itse asiassa toisen valtion OMISTAMAA maata ja feikkiäänestyksen ja "venäläisen ääntenlaskun saattelemana"!

    Äänestä

Joo,jenkkeinmaa alkaa yhä enemmän täyttää megakoneen määritelmän.Eli kyseessä on valtiomahti,joka oman olemuksensa voimasta käynnistää amokjuoksun olematta lopulta kenenkään pysäytettävissä.Se tuottaa tuhoa kunnes menettää käyttövoimansa tai toinen,suurempi megakone tuhoaa sen.Näin kävi Natsi-Saksalle Neuvostoliitossa.

Äänestä
  • ASivan. Natsi-Saksa hävisi sodan ja sen seurauksena Itä-Eurooppaan levisi vastaavan tasoinen hirmuvalta, joka orjuutti kymmeniä miljoonia ihmisä 45 vuodeksi kunnes emämaa itse malttoi luopua luonnottomasta kokeilustaan!

    Sitähän sinä tarkoitat?

    Äänestä

  • TiltuOnTyhmä kirjoitti:

    ASivan. Natsi-Saksa hävisi sodan ja sen seurauksena Itä-Eurooppaan levisi vastaavan tasoinen hirmuvalta, joka orjuutti kymmeniä miljoonia ihmisä 45 vuodeksi kunnes emämaa itse malttoi luopua luonnottomasta kokeilustaan!

    Sitähän sinä tarkoitat?

    NATotiltu on tyhmä kuin saapas. Saksa ei ollut hirmuvalta, Stalin kylläkin oli bolshevikki kommunisti juutalainen, joka toimeenpani Ukrainan ihmisten kansanmurhan. Tapatti miljoonia ihmisiä nälällä.

    Nyky Venäjällä ja Stalinin Neuvostoliitolla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa, tyhmä.

    Äänestä

Nyky-Venäjä on lipumassa yhä enevässä määrin samoihin periaatteisiin kuin entinen Neuvostoliitto, tyhmäö!

Kehityksen takuumiehenä on ex-KGB-mies Putin!

Äänestä
  • NATOtiltu on tyhmä kuin saapas. Yhdysvalloista on tulossa samanlainen kuin Stalinin Neuvostoliitosta, pieni joukko hulluja hallitsee koko maata.

    Kuinka tyhmä NATOtiltu voikin olla harhaanjohdettu. Uskotko ihan oikeasti sitä roskaa mitä Lännenvaltamedia syöttää Venäjästä? Venäjällä ihmiset ovat iloisia ja hyvän tuulisia, koska Putin on jälleen palauttanut Venäjän kansalle hyvinvoinnin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ZeroHedge_9 kirjoitti:

Amerikka laskeutuu tyranniaan. Washingtonin barbaarisuus maailmassa on ennennäkemätöntä. 14 vuotta amerikkalaiset ovat sallineet hallituksensa pommittaa naisia, lapsia ja kylien vanhuksia seitsemässä maassa perustuen täysin valheisiin ja itsekkäisiin etuihin hallitsevalta eliitiltä. Washington on sylkenyt köyhdytettyä uraania kaikkialle, aiheuttaen massiivisia sikiövaurioita ja terveysongelmia. Täytyy muistaa, että Washington on ainoa hallitus maailmassa, joka on pudottanut ydinpommeja avuttomaan siviiliväestöön
Hiroshimaan ja Nagasakiin vuonna 1945. Uhrit olivat puolustuskyvyttömiä Japanilaisia samalla kun Japanin hallitus yritti antautua.

Putin varoittaa Valkoisen talon typeryksiä, että ihmisyyden olemassaolo edellyttää, että Obama "muistaa mitä seurauksia erimielisyydet suurten ydinasevaltojen välillä voisi tuoda strategiseen vakauteen", on Putinilta kohdennettu vaatimus, jonka Valkoisen talon typerykset Washingtonissa suuntasivat aggression kohti Venäjää. Olemme saaneet tarpeeksemme, Putin sanoi. Olemme kärsivällisiä ihmisiä, mutta meillä on loppumassa
kärsivällisyys typeryksien kanssa.

Se ei ole vain Ebola, vitsaus jonka Washington on maailmaan asettanut. Washington on ilmoittanut olevansa Yhdysvaltain perustuslain ja kansainvälisen oikeuden yläpuolella. Washington on tuhonnut itsemääräämisoikeuden Britanniasta, koko Euroopasta, ja Japanista ja ei salli yhdenkään maan valtakuntansa vankeudessa olla riippumaton ulkopolitiikassa Washingtonista. Eurooppa ja Japani eivät ole mitään muuta kuin nukkevaltioita, joiden "johtajille" on hyvin maksettu heidän alistumisestaan Washingtonille.

Hyväuskoisille amerikkalaisille on kerrottu, että kun he ovat poikkeuksellisia ja välttämättömiä ihmisiä, heidän hallituksella on oikeus välttää lain vastuuta. Laki on se, mitä Washington muille maille määrää. Washingtonin ylivalta yli muiden oikeuttaa olemaan "poikkeuksellinen kansakunta." Mitään muuta maata ei lasketa tai niillä ei ole oikeuksia.

Venäjä ja Kiina ovat eri mieltä kuin Washington. Venäjä muodostui kolmannella ja kahdeksannella vuosisadalla ja uudistettiin jälkeen mongolien hyökkäyksen.
Kiina on ollut olemassa noin viisi tuhatta vuotta. Yhdysvallat on 238 vuotta vanha ja päätellen sen käyttäytymisestä, pysyy se viisivuotiaan tasolla.

Hiljattain Sergei Lavrov puhui Venäjältä maailmalle, alla joitain tärkeimpiä lauseita. Kukaan Yhdysvaltain hallituksesta ei kykene antamaan tällaista puhetta.

"Yritykset painostaa Venäjää ja pakottaa se luopumaan arvoista, totuudesta ja oikeudenmukaisuudesta ei ole tulevaisuudessa lainkaan menestystä."

"Yhdysvaltojen politiikka uhkailulla ja filosofialla vallasta ja ylivallasta, eivät täytä vaatimuksia 21.vuosisadalla ja on vastoin tavoitetta kehittää monenkeskeistä ja demokraattista maailmanjärjestystä."

"Yhdysvaltain johtama Länsi-liitto, joka kuvaa itseään demokratian mestarina, oikeusvaltiona ja ihmisoikeuksina toimii päinvastoin maiden sisällä kansainvälisellä areenalla, hyläten demokraattiset periaatteet valtioiden suvereenissa yhdenvertaisuudessa ja yrittää päättää kaikille mikä on hyvää ja mikä pahaa "

"Washington on avoimesti ilmoittanut oikeuden yksipuoliseen sotilaalliseen voiman käyttöön missä tahansa edistääkseen omia etujaan. Sotilaallisesta väliintulosta on tullut normi, jopa huolimatta synkistä tuloksista, joita USA on tehnyt viime vuosina. Kestävyys kansainvälisessä järjestelmässä on vakavasti horjunut Naton pommittaessa Jugoslaviaa, Irakia, hyökkäys Libyaan ja epäonnistuminen Afganistanissa, ja Washingtonin yritys hyökätä Syyriaan ja Iraniin"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu