joten kaikki spekulointi vaalituloksella on TURHAA LÖPINÄÄ. Muistakaa tämää arvon äänestäjät!
Vaalit ovat VASTA TULOSSA!
ncbfdf
1862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
JUURI NÄIN!
Gallupeilla ohjaillaan ihmisten äänestyskäyttäytymistä.
Manipuloinin estämiseksi monissa maissa gallupit ovat kiellettyjä muutamia kuukausia ennen vaaleja.
suostu vaalikaranteeniin galluppien osalta.
Suomi onkin kehitysmaa jossa yle tilaa joka helvetin kuukausi gallun kokoomuksen E lehden omistamalta Taloustutkimukselta yleverorahoilla. Eikö sitä prkele voi edes kilpailuttaa?
omat syyt miksi Kokoomus laittoi Ylen johtoon oman miehen heti tilaisuuden tultua.
Miksi keskustapuolue on julistettu kaikkialla valtamedioissa vaalivoittajaksi vaikka yhtään ääntä ei ole annettu saati laskettu?????????
Eihän muutaman tuhannen gallup-otokset kerro oikeasti yhtään mitään Gallupeilla viedään pöllöä kansaa kuin pässiä narussa.
Kepun aivopesua nääs!
Eiköhän näytetä ettei meitä gallupeilla ohjailla näiden nyky hallitus puolueiden äänestäjiksi ?
Onnistuuko se vai haluatteko tämän paskan heiton Suomalaisten päälle jatkuvan ? Että silleen.
En äänestä kepua kirveelläkään!
Samaa asiaa valitin juuri ystävälleni. Ikäänkuin keskusta olisi voittaja. Miksi vaivautua äänestämään, jos asia on muka nyt jo selvä.Itse lopetin
keskustan äänestämisen epäselvän maahanmuutto kannan vuoksi ja päätinkin äänestää persuja.Ei kannata jämähtää yhteen ja samaan puolueeseen koko elämäksi.
Rehti mielipide ja onnea!
Kepu näyttä unohtavan ne 600000 todellista työtöntä ja on myöntämässä vain lisää rahaa tuohon " vale maahanmuuttoon ja kehitysapuun " paskat Suomalaisista kunhan vain noilla
" Pakoisilla ja muilla huijareilla mene hyvin Suomessa " . Että silleen.
Pitää äänestää juuri päinvastoin mitä lehdet yrittää tyrkyttää.
On syytä käyttää nyt sitä äänioikeutta Suomen ja Suomalaisten hyväksi ja parhaaksi asioita ajavien puolueiden äänestämiseen. Näitä Suomen myyjiä, syöjiä, ja vapaamatkustajia haalivia, ei kannata äänestää. Että silleen.
ok.
TULEE ISO JYTKY!!!
Jytky tulee mutta kenelle, olisi IPU,n aika.
No kaikista tyhmintä on äänestää noita marginaali puolueita, ne vain hajoittavat ääniä nykyisten hallituksessa olleiden puolueiden hyväksi. Että silleen.