SOINI MUNASI PÄÄSYNSÄ HALLITUKSEEN!!

Soini suututti tulevan vaalivoittajan Kepun ilkkumalla heidän johtavia poliitikkojaan "vahakabinetiksi" Ylen Ykkösaamussa. Asiasta uutisoi Ylen tv-uutiset, jossa Kepun Tiilikainen oli raivoissaan asiasta.

Persuilla siis ei asiaa hallitukseen.

Tuleva hallituspohja: kepu kok rkp kristilliset
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

täysi pelle. Jätkä hölisee hallituksen muodostamisesta ja haukkuu Vihreät ja Vasurit sekä Rkp:tä pettureiksi viimme hallituksessa . Unohti kumminkin kertoa ,että olisivat itse päässeet hallitukseen mutta eivät lähteneet . Kukahan se petturi oikein oli ?

Nyt haluavat muodostaa kolemen puolueen hallituksen jossa olisivat itse mukana. Kaksi ei riitä koska jos he ovat toinen puolue niin osaaminen ei riitä ja sotkut sen kuin lisääntyisivät. Toivottavasti jengi tajuaa tuon asian ja unohtavat persut.

Äänestä
  • VOISITKO MENNÄ VAIKKA-PÖLÖVÄSTIN KOULUUN- että JÄRKI ALKAISI KASVAA-etkä olisi noin mistään tietämättömyyden hölöpönpölyn TUUSAAJA !!!

    SILLÄ TÄMÄ MAAILMA,- JA TÄMÄ MAA TOIMITTAA AIVAN TAATUSTI JOKA IKISEN ASIAN ja TOIMENPITEEN TULEVAISUUTTA AJATELLEN-ILMAN HAISTAPASKAN VIHREITÄ TOUHOTTAJIAKIN HYVÄÄN KUNTOON !!!

    JA MYÖS TAATUSTI PALJON JÄRKEVÄMMIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    SILLÄ NE SAATANANTOUHOTTAJAT-NUO VIHREÄT ÄÄLIÖT EIVÄT MUUTA OO KEKSINEET-KUIN JÄRJETTÖMIÄ IDIOOTTIMAISUUKSIA-KUTEN SUOMEN MAAN MYYMISEN VENÄLÄISILLE-ja SUSIA IHMISTEN RAPPUSILLE-ja HOMOJA HOMOUDEN TAKIA JOPA ITSENÄISYYSPÄIVÄN LINNAN JUHLILLE-JOTKA OVAT SAATANANÄÄLIÖIDEN ja IDIOOTTIEN HANKKEITA KOKO RUPUSAKIN REVOHKAN TOUHU -JOILLA TOIMENPITEILLÄ OVAT HÄPÄISSEET KOKO KANSAMME VETERAANEJAMME MYÖTEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

oppositioon ja se on parasta Suomelle aikoihin.

Äänestä

Ja kissan viikset!
Kepun hallitukseenpääsystä en olisi niinkään varma.

Äänestä

OMAT HUMPUUKISI -ja PEITTOSI ALLA MÖYRYÄVÄT PIERUSI !!!

SILLÄ PS JÄNNITTÄÄ KAIKKIA PUOLUEITA- ja PS TULEE SAAMAAN ÄÄNIVYÖRYN- sillä PS lupaukset EIVÄT PETÄ-eikä PS-persettäänMYY-niinkuin muut lärvipuolueet ovat aina tehneet !!!

Äänestä

rkp ja kristilliset on aika marginaalissa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


werrwerewrwer kirjoitti:

Soini suututti tulevan vaalivoittajan Kepun ilkkumalla heidän johtavia poliitikkojaan "vahakabinetiksi" Ylen Ykkösaamussa. Asiasta uutisoi Ylen tv-uutiset, jossa Kepun Tiilikainen oli raivoissaan asiasta.

Persuilla siis ei asiaa hallitukseen.

Tuleva hallituspohja: kepu kok rkp kristilliset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu