http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1427527729501.html
Tämä kaupan kassa, taisi olla kaikkien rasistien äiti! Musisoijan kannattaisi viedä asia temppelimäen viranomaisten tutkittavaksi ja hutkittavaksi !
Täällä Euro Cityssä ei moisia rasisti kassoja ole, alkokin möi kovassa humalassa olevalle jepelle kassillisen viinaa, ja ihan naukumatta!
Late Lapista. SSSS Ry!
TAMPEREELLA EI VANHUKSILLE POTTUJA MYYDÄ !
8
<50
Vastaukset 8
- lapinpuikulaa
Omituista toimintaa nääswillessä taas kerran! Alkavat olee kohta itäneitä, mutta ruottista tulee halpaa varhaispottua taas nami nami!
On tosiaan enemmäkin kuin omituista toimintaa Tampereella. Eikä ollut ensimmäinen kerta kymmeniä vuosia sitten olimme Tampreella liikkeellä urheilu Mersulla, Tampreen poliisit yrittivät ottaa meitä juoksemalla kiinni, silloin hogasin jotta Tamperella ei taida olla kaikki ihan kohdallaan!
Eikä ole vieläkään Tampereelta muuten äänestetätään kupletti veisaaja mikko alatalo eduskunaan, vuodesta toiseen, katos nääs kun mansesta puuttuvat oikeat miehet !
On siellä kuitenkin oikeita naisia, jotka kelpaisivat vaikkapa Arkadianmäelle, mutta eihän sitäkään Tampereella tajuta !
Late Lapista. SSSS Ry!
- djgds
Jos ne oli käyneitä perunoita?
Olihan ne varmaankin käyneet kaupan päävarastolla ! ennen kauppaan tuloa !
Late Lapista. SSSS Ry!
- nnxnxnxbdkd
Siis jumalauta! Joku välitti ihan julkisesti perunoita humalaiselle ja vieläpä kertoi siitä julkisesti!
- perunakoira
Kyllä veltonkin oloiselle poropeukalolle on perunoita myytävä ja samalla tiedusteltava, eihän vain kyytipoika unohtunut.
- fgköl
Olisi ihan mielenkiintoista tietää mikä oli myymästä kieltäytymisen perimmäinen syy, mikäli tapaus on tosi.
Niinpäs! Olisi kiva tietää millä valtuuksilla kassa kieltäytyi myymästä papalle perunoita !
Late Lapista. SSSS Ry!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411573- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69946Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi300827- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37629
- 60597
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7591Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571