Kokoomus on Nato-puolue

Ainahan oikeisto on halunnut liittoutua joko Saksan tai jonkun muun länsimaan kanssa, mutta ovatko pääministeri Alexander Stubb, puolustusministeri Carl Haglund ja presidentti Sauli Niinistö valmiit tarpeen tullen lähtemään (itä)rintamalle?


"Vähän epäilen etteivät ole"


MarttyyriMallari-TTt

5

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äärioikeistofasistit

      USA, CIA, NATO aloitti uusnatsien ja uusfasistien tukemisen jo 1980-1990-luvulla kun Neuvostoliitto lakkasi olemasta.

      USA, CIA, NATO tuki uusnatseja ja uusfasisteja nimenomaisesti Venäjän lähialueilla mm. Virossa, Latviassa, Liettuassa, Bulgariassa, Unkarissa, Romaniassa, Georgiassa, Ukrainassa, jotta ne saisivat aikaan epävakautta Venäjällä ja Venäjän lähialueilla.

      Suomessa ei varsinaisia natsi- ja fasistipuolueita ole, kun äärioikeistolaiset Amerikan perässähiihtäjät Stubb ja Haglund sekä jotkut perussuomalaiset ovat meidän fasisteja.

      • FasistinenPietari

        Tässä on esimerkki tiltujen valehtelusta. Venäjän tekosia pannaan länsimaiden syyksi. Venäjä tukee uusnatseja kaikkialla Euroopassa. Pari viikkoa sitten heille pidettiin näyttävä kokous Pietarissa.


    • MuutKuolemaan

      Ei tietenkään, Niinistö, Stubb, Haglund ovat tyypillisiä, jotka lähettävät ilman omaatuntoa muut kuolemaan.
      Stubb on ollut koulukiusaaja, Haglund aliarvostaa suomenkielisiä ja Niinistö pesee kätensä asiasta kuin asiasta.

      • TodellisuusJaHarhat

        "Ei tietenkään, Niinistö, Stubb, Haglund ovat tyypillisiä, jotka lähettävät ilman omaatuntoa muut kuolemaan."

        Päinvastoin! Kumpikin uskoo, että liittoutunut ei koskaan joudu sotaan!

        Sen sijhaan Venäjän Tiltut mielivät jättää kotimaansa Venäjän armoille!


    • trollitutka

      onpa surkea aloitus trollilta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      238
      6802
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5121
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      171
      4879
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      66
      3320
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      105
      2933
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      65
      2389
    7. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      23
      2222
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      78
      2052
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      139
      1950
    10. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1784
    Aihe