Kokoomus on Nato-puolue

Ainahan oikeisto on halunnut liittoutua joko Saksan tai jonkun muun länsimaan kanssa, mutta ovatko pääministeri Alexander Stubb, puolustusministeri Carl Haglund ja presidentti Sauli Niinistö valmiit tarpeen tullen lähtemään (itä)rintamalle?


"Vähän epäilen etteivät ole"


MarttyyriMallari-TTt

5

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äärioikeistofasistit

      USA, CIA, NATO aloitti uusnatsien ja uusfasistien tukemisen jo 1980-1990-luvulla kun Neuvostoliitto lakkasi olemasta.

      USA, CIA, NATO tuki uusnatseja ja uusfasisteja nimenomaisesti Venäjän lähialueilla mm. Virossa, Latviassa, Liettuassa, Bulgariassa, Unkarissa, Romaniassa, Georgiassa, Ukrainassa, jotta ne saisivat aikaan epävakautta Venäjällä ja Venäjän lähialueilla.

      Suomessa ei varsinaisia natsi- ja fasistipuolueita ole, kun äärioikeistolaiset Amerikan perässähiihtäjät Stubb ja Haglund sekä jotkut perussuomalaiset ovat meidän fasisteja.

      • FasistinenPietari

        Tässä on esimerkki tiltujen valehtelusta. Venäjän tekosia pannaan länsimaiden syyksi. Venäjä tukee uusnatseja kaikkialla Euroopassa. Pari viikkoa sitten heille pidettiin näyttävä kokous Pietarissa.


    • MuutKuolemaan

      Ei tietenkään, Niinistö, Stubb, Haglund ovat tyypillisiä, jotka lähettävät ilman omaatuntoa muut kuolemaan.
      Stubb on ollut koulukiusaaja, Haglund aliarvostaa suomenkielisiä ja Niinistö pesee kätensä asiasta kuin asiasta.

      • TodellisuusJaHarhat

        "Ei tietenkään, Niinistö, Stubb, Haglund ovat tyypillisiä, jotka lähettävät ilman omaatuntoa muut kuolemaan."

        Päinvastoin! Kumpikin uskoo, että liittoutunut ei koskaan joudu sotaan!

        Sen sijhaan Venäjän Tiltut mielivät jättää kotimaansa Venäjän armoille!


    • trollitutka

      onpa surkea aloitus trollilta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe