Ainahan oikeisto on halunnut liittoutua joko Saksan tai jonkun muun länsimaan kanssa, mutta ovatko pääministeri Alexander Stubb, puolustusministeri Carl Haglund ja presidentti Sauli Niinistö valmiit tarpeen tullen lähtemään (itä)rintamalle?
"Vähän epäilen etteivät ole"
MarttyyriMallari-TTt
Kokoomus on Nato-puolue
5
85
Vastaukset
- Äärioikeistofasistit
USA, CIA, NATO aloitti uusnatsien ja uusfasistien tukemisen jo 1980-1990-luvulla kun Neuvostoliitto lakkasi olemasta.
USA, CIA, NATO tuki uusnatseja ja uusfasisteja nimenomaisesti Venäjän lähialueilla mm. Virossa, Latviassa, Liettuassa, Bulgariassa, Unkarissa, Romaniassa, Georgiassa, Ukrainassa, jotta ne saisivat aikaan epävakautta Venäjällä ja Venäjän lähialueilla.
Suomessa ei varsinaisia natsi- ja fasistipuolueita ole, kun äärioikeistolaiset Amerikan perässähiihtäjät Stubb ja Haglund sekä jotkut perussuomalaiset ovat meidän fasisteja.- FasistinenPietari
Tässä on esimerkki tiltujen valehtelusta. Venäjän tekosia pannaan länsimaiden syyksi. Venäjä tukee uusnatseja kaikkialla Euroopassa. Pari viikkoa sitten heille pidettiin näyttävä kokous Pietarissa.
- MuutKuolemaan
Ei tietenkään, Niinistö, Stubb, Haglund ovat tyypillisiä, jotka lähettävät ilman omaatuntoa muut kuolemaan.
Stubb on ollut koulukiusaaja, Haglund aliarvostaa suomenkielisiä ja Niinistö pesee kätensä asiasta kuin asiasta.- TodellisuusJaHarhat
"Ei tietenkään, Niinistö, Stubb, Haglund ovat tyypillisiä, jotka lähettävät ilman omaatuntoa muut kuolemaan."
Päinvastoin! Kumpikin uskoo, että liittoutunut ei koskaan joudu sotaan!
Sen sijhaan Venäjän Tiltut mielivät jättää kotimaansa Venäjän armoille!
- trollitutka
onpa surkea aloitus trollilta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602814
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322385- 792208
- 602033
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351398