RoKi ja Hermes Mestikseen!

http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2015032919441756_jk.shtml

No,nii...voimme unohtaa kokonaan Mestiksen katsomista, kun liitolla on taas samalainen laulu jälleen menossa. Onko Mestis ja Jääkiekkoliitosta on tullut huoria ja sylikoirista oikeen?

Liittoo kusi omasta mielestäni todella pahasti ja vielä ennenaikaisesti....Mestis on selvästi Jääkiekko tappajia ja huoria!!
5253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hermes ja Jokipoikien nousua kyllä ymmärrän, mut RoKi!? Miksi ihmeessä FPS ei valittu mestikseen?

Äänestä

Ketä oikeasti kiinnosta tuota porokusta Rokia! Ne hävis puolivälierän ja lähtevät vielä mestikseen kuin ne olis voittaneet paikan... Paskat sanon minä!

Rokille Viestiksi: LUUSERI! LUUSERI! LUUSERI!

Äänestä

Vittu mikä naurettava mestis-peli XD Hokki voittaa Roki ylivoimaisesti 8-0 ja on kyllä Rokille täysin floppi ikinä. Porokusta olis parempi mennä takaisin suomi-sarjalle XD

Äänestä
  • Ei RoKi pysy kauan mestiksessä ja usko pois vaan. Jos mikäli Jukurit saa liigan-paikka kauden 2016-2017 ja eikä ole väliä onko RoKi siinä 11 tai 12 sijoilla, mutta ne eivät ole turvassa karsinapeli ajalta. ( se on valitettavasti totuus )

    jos muistella syyn miksi...RoKi hävis Kiekko-Laserille 2-4 Mestiksen paikan, seuraavaksi RoKi hävisi vielä HCK:lle 2-1 tilanteen.

    Äänestä

Niin, nyt eletään vuotta 2020, ja Roki on edelleen Mestiksessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JukuriFan kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2015032919441756_jk.shtml

No,nii...voimme unohtaa kokonaan Mestiksen katsomista, kun liitolla on taas samalainen laulu jälleen menossa. Onko Mestis ja Jääkiekkoliitosta on tullut huoria ja sylikoirista oikeen?

Liittoo kusi omasta mielestäni todella pahasti ja vielä ennenaikaisesti....Mestis on selvästi Jääkiekko tappajia ja huoria!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu