Jari Tervo, Suomen ja Ruotsin sotilasliitto toimii

vain rauhan aikana : (

http://yle.fi/uutiset/jari_tervo_suomi_ja_ruotsi_sotivat_rinnakkain_vain_rauhan_aikana/7897495

Kyllä Kremliinit ryömii taas koloistaan ; )

Mutta kiitos taas Jarille kun muistaa meitä totuudella.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jari "ei lennä koraani" tervo on munaton neiti...

Äänestä

No joo! Tämä on kyllä juuri näin.Ei Ruotsi pane itseään vaikeuksiin Suomen takia.
Ei ole sitä koskaan ennenkään tehnyt,Tässähän ne on perseen takana kyyhöttäneet ja
toivoneet kylläkin, että Venäjä ei pääsis Torniojoelle saakka.Minkä verran se toivominen
sitte on Suomea auttanut,tuskin paljonkaan.

Pois turhat haaveet! Jos Suomi ei liity Natoon,niin yksin ollaan,

Äänestä

läski kirjoittaa täysiä paskakirjoja ja umisee ruudussa oikea pasilan suojatyöpaikan helmi uutisvuoto on yleisraadon pohjanoteeraus


http://www.babalybeck.blogspot.fi

Äänestä

Tervo on Niinistön juoksupoika ja mainostaa Natoa.

Ruotsalaiset eivät tietenkään lähde Nato-Niinistön ja Suomen russofobien takuumieheksi. Ruotsi ei sitoudu koskaan Suomen puolustamiseen, koska ruotsalaiset ovat viisaita.

Suomen niinistöläiset ja muut natottajat eivät ole viisaita. On järjetöntä rakentaa pienelle Suomelle USAn suurvalta-armeijaa, jota edes USAlla itsellään ei ole varaa käyttää eikä sillä saa edes sotavoittoja modernissa maailmassa.

Suomi tarvitsee oman itsenäisen puolustuksen, suomalaisen ja suomalaisten oman armeijan eikä mitään USAn ja Naton apujoukkoa.

Äänestä

Hurrit ovat paskahousuja kaikki. Suomenhurritkin isonvihan aikaan hyppäsivät viinansalakuljetus veneisiinsä ja pakenivat ruotsiin. (Munsalan soutajat). Suomenhurriupseerit taas pakenivät komentobunkkereihin syvälle kallioluoliinsa.Siksi sota hävittiin kun marsalkan kyrpänaama oli ihan pihalla koko sodankäynnistä.Neiti kun oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näinon007 kirjoitti:

vain rauhan aikana : (

http://yle.fi/uutiset/jari_tervo_suomi_ja_ruotsi_sotivat_rinnakkain_vain_rauhan_aikana/7897495

Kyllä Kremliinit ryömii taas koloistaan ; )

Mutta kiitos taas Jarille kun muistaa meitä totuudella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu