Syrjiikö Yle James Hirvisaarta?

Ylen tv-tenteissä ovat olleet kaikki muut eduskuntapuolueet, mutta jostakin syystä niissä ei ole ollut Muutos 2011 -puoluetta, joka on myös eduskuntapuolue ja jota James Hirvisaari edustaa.

Onko tässä räikeä syrjimisrikkomus?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Yle syrjii kaikkia pienpuolueita se on lakiemme vastaista toimintaa,
kaikille on annettava ohjelma-aikaa tasapuolisesti,
YLe on saanut tästä huomautuksen EU;sta.

Äänestä

Eiköhän natsifasistia saa boikoitoida ihan ihmisoikeuksien puolustamisen hengessä.

Äänestä
  • Tupailta

    Tupailta on ollut tapa käydä poliittista keskustelua. Vaalien alla äänestäjät saivat tupailloissa tilaisuuden kuulla, mitä sanottavaa ehdokkailla on ja ehdokkaat saivat suoraa palautetta kuulijoilta.

    Tuodaan tupailta nykyaikaan.

    Osallistu poliittiseen keskusteluun kotoasi kätevästi netin kautta. Näet ja kuulet alustajan suorassa videoyhteydessä ja voit samalla esittää kysymyksiä ja kommentteja kirjoittamalla ne nettipalvelun tekstiruutuun.

    Tupailta 2.0 ke 1.4. klo 19.00 http://bambuser.com/channel/Itsenäisyyspuolue
    Alustajana ja kysymyksiin vastaamassa IPU:n Antti Pesonen.

    Tervetuloa!

    Saa jakaa ja kopioida.

    Äänestä

Hirvisaari kieltäytyi suullisista keskusteluista toimittajien kanssa jo Perussuomalaisissa ollessaan. Hän kertoi keskustelevansa bloginsa ja sähköpostinsa kautta. Miksi hän olisi nyt muuttanut linjaansa?

Äänestä

Minä annan ääneni James Hirvisaarelle.

Äänestä
  • Eihän typeryys laitonta ole.

    Äänestä

  • Ei kai, päinvastoin. Sehän on tehty pakolliseksi yleverolla.
    Yle antaa valmiit mielipiteet ja ainoan oikean tavan ymmärtää asioita. Älä siis vaivaa päätäsi - yle tekee senkin puolestasi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


wrtwerwwetwe kirjoitti:

Ylen tv-tenteissä ovat olleet kaikki muut eduskuntapuolueet, mutta jostakin syystä niissä ei ole ollut Muutos 2011 -puoluetta, joka on myös eduskuntapuolue ja jota James Hirvisaari edustaa.

Onko tässä räikeä syrjimisrikkomus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu