Suomi suomalaisille vaaleissa

näin_se_tehdään

7

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvänteki

      Minä äänestän Vahteraa. Olen kurkkua myöten täynnä turvapaikkaturisteja.

      • ulkomaillemätetäänrahaa

        Näin siitä kirjoittaa Pauli Vahtera:

        "Suomen huono talouden tilanne voidaan selittää ulkomaalaisille avokätisesti jaetuilla rahoilla. Kehitysapu, Kreikan lainat ja takuutukset, humanitäärinen maahanmuutto, EU-nettojäsenmaksut, ulkomaalaisten ilmainen opiskelu, sosiaaliturvan maksaminen ulkomaille, rikollisten elättäminen vankiloissa paremmin kuin huolehdimme omista vanhuksistamme. Pieni maa maksaa pienistä rahoistaan ulkomaalaisille, joilla pitäisi olla ensisijaisesti itsellä vastuu omasta ja yhteisönsä elämästä. Mutta mutta. Kuka voi vihata omia lapsiaan ja suomalaisten tulevia sukupolvia niin rankasti, että leikkii hyväntekijää velaksi. Aika sottaisen sädekehän siitä saa."


    • Shaababba

      Suomi somalilaisille, minä äänestän somalia

      • justniin

        Siltä todalla näyttää, että Suomea ollaan tyrkyttämässä somalilaisille ja muille maahanmuuttajille kun lukee eilistä Iltalehteä, jossa kerrottiin, että maahanmuuton kustannuksia joudumme joka vuosi maksmaan 700 000 000 euroa:

        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219460846_uu.shtml


    • hyvinriittäärahat

      Tuo 700milj. on vasta alkusoittoa. Onneksi rahaa saadaan helposti lisää leikkaamalla kantaväestöltä ja ottamalla lisää velkaa. Ja voihan seuraavan 10v. sisällä joku yksittäinen matu jopa (tuki)työllistyä?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      39
      5278
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      85
      3772
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      50
      3180
    4. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      11
      3055
    5. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      62
      3045
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2393
    7. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      148
      1892
    8. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1878
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1835
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1751
    Aihe