http://formin.finland.fi/Public/default.aspx?nodeid=48428&contentlan=1&culture=fi-FI
Plaratkaapa luetteloa maksuunlaitetuista avustuksista. Merkille pantavaa on se, että rahaa pitää syytää ennakkoon määrittelemättömiin kohteisiin vaikka Afrikkaan tai muualle. Kun budjetissa on rahaa niin se pitää saada maailmalle, että voidaan seuraavaankin budjettiin saada saman verran ja mieluiten vähän lisää. Käsittämätöntä rahan kylvöä.
Toteutuneita maksatuksia vv. 2014-2015
4
85
Vastaukset
- SeAvarakatseinen
Siirretään kehitysapu ihmisistä eläimiin. Ihmisten kuoleminen sukupuuttoon ei ole vaarassa kuin jossain Venäjällä, siis alkuperäiskansojen.
Mutta SERKKUMME (kaikki) ovat vaarassa!
Jakso 2 | Avara luonto: Kädelliset sukulaisemme | TV | yle.fi
http://areena.kokeile.yle.fi/1-2208273
Oranki ja gorilla on pelastettavien joukossa ensimmäisiä!
(sukulaiskansoista vepsäläiset, inkeriläiset ja livvit) - gxghhhh
Tai maksetaanko kehitys apua sen takia että Afrikassa saadan yllä pidettyä sekasorto, korruptio yms. Työvoima halpaa maksetaan pikkusen lahjuksia ja sitten on taivas rajana. Mahtavat luonnon rikkaudet ja Mahtavat voitot superhalpatyövoiman takia. Hyvä maa varastaa luononrikkauksia.
- äänestän244
5.4.2015 22:10
Uusi
Ihmettelen noiden tätien järjenjuoksua vai pelkäävätkö.
Ensin menee läpi valhe jossa kerrotaan heidän kulttuuriin kuuluvan hankkia joka lapselle uudet lastenvaunut-> Onko kukaan nähnyt somaliassa tai muualla itä afrikassa lasten vaunuja kadulla, kyllä ne lapsensa on kantaneet selässä tai edessä.
Luettuani sen kuinka fatta antoi yksityslääkärille 8600€ maksusopimuksen kultaisista hammaspaikoista. Jus joo, onkohan sekin tosi tarinaa. Sillä miten, jos heillä on omassa maassaan mahdollisuus hankkia kulta paikat ---tulevat tänne elintasopakolaiseksi.
Meidän nuoriso, vanhukset, koulutus kaikesta supistetaan jotta loiset saa valita ja ajaa meidät reservaatiin. tämä on totinen tosi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod213671- 172545
Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3782043Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2381890- 271691
- 311637
- 321589
- 141257
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai671202- 121111