Persut romahtivat!!

Pudotusta viime vaaleista 5 prosenttiyksikköä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jospa vaikka ensin käytäisiin ne vaalit?

Äänestä

RKP = RuotsinKielistenPersut ?
Samanlaista populismia kuiten,mutta ruotsia puhuvien näkökulmasta vaan.

Äänestä
  • Oletko tosissasi? PS ei käsittääkseni vaadi RKP:n tavoin ihmisten erioarvoistamista ja syrjintää? RKP:lle esim. se, että ruotsin kieli takaa helpomman pääsyn korkeakouluun, on täysin normaalia. PS:lle se on ihmisarvokäsityksen vastaista ja Suomen kielipolitiikka on kaukana demokratiasta. RKP on puhdas kieli- ja natsipuolue, PS on hyvin kaukana sellaisesta. Esim. Ruotsissa ne oikeat fasistit löytyvät myös jostain ihan muualta kuin ruotsindemkoraateista, vaikka yksilöitä aina löytyy joka puolueesta.

    Äänestä

Hups. Luulin tulleeni RKP palstalle, mutta taisin erehtyä.

Äänestä

Vain unelmissasi. Taitaa se hoviperinne rapistua pikku hiljaa :-)

Äänestä

Melko suuri pudotus kieltämättä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Breakingnews kirjoitti:

Pudotusta viime vaaleista 5 prosenttiyksikköä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu